UPDATE: Spike Lee naszym Artystą Tygodnia

dodano: 2013-03-06 16:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 18)

UPDATE: Obserwując waszą reakcję na nasz tydzień ze Spikiem i zastanawiając się jak maksymalnie uprzyjemnić wam odbiór postanowiliśmy przedłużyć tydzień do dwóch. Po pierwsze - da wam to czas, żeby na spokojnie sprawdzać nasze artykuły (a przede wszystkim - filmy), a po drugie da nam czas, żeby przygotować ich dla was jeszcze więcej niż pierwotnie bylo w planie.

 

Już widzę waszą konsternację i pytania w stylu "czemu na muzycznym portalu artystą tygodnia zostaje reżyser"? Kiedy pewnego dnia kilka tygodni temu trafiłem na klip Skyzoo i Taliba Kweli, który znajdziecie w rozwinięciu pomysł zaczął kiełkować. Przecież Spike to nie tylko społecznie zaangażowane kino w zdecydowanej większości opowiadające o black communities, ale też szereg absolutnie wybitnych soundtracków na których pojawiały się największe gwiazdy hip-hopu, r&b, bluesa, a nawet popu. Kopalnia muzyki, która w dużym stopniu stanowi premierowe i niepublikowane nigdzie indziej materiały. To nie przypadek, że na potrzeby soundtracków Spike'a swoje całe albumy przeznaczali m.in. Stevie Wonder czy Public Enemy.

Jak wspomniałem pomysł tygodnia ze Spikiem powstał dosyć dawno, a materiały wjeżdżają dopiero teraz. Powodem jest fakt, że tak rozbudowanego i obszernego w treści tygodnia na Popkillerze chyba jeszcze nie było.

Każdy z następnych siedmu dni będzie wam przynosił nowe materiały dotyczące zarówno filmów Spike'a, jak i ilustrujących je soundtracków. Na potrzeby tygodnia przygotowaliśmy serię "Spike Lee's Joint" - bardzo obszernych tekstów podzielonych na pół - najpierw o filmie, potem o muzyce. Nawet jeśli nie spodziewaliście się na naszej stronie artykułów związanych z kinematografią, zapewne każdy z was coś ogląda. Nasze subiektywne propozycje mogą rozkręcić w was zajawkę na czarne kino nowojorskiego reżysera, a nawet jeśli nie, każdy fan rapu (i nie tylko rapu) znajdzie w tym tygodniu niejedną znakomitą perełkę muzyczną, która zagości w jego głośnikach na długo.

Oprócz "Jointów" dostaniecie od nas związane ze Spikiem odcinki naszych stałych cyklów. Przyznam szczerze, że w miarę powstawania bazy artykułów na ten tydzień moja zajawa wzrastała i mam poczucie, że razem z Marcinem, który dołożył od siebie dużo kozackiego materiału, zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Oby to nie było tylko nasze zdanie. Pierwszy tekst związany z naszym tygodniem już za dwie godziny. Wpadajcie na Popkillera codziennie, żeby zobaczyć jak wyglądają kolejne.

 

Tagi: 

reklama
bang
kweli for life
andy
Propsy za takie akcje
bbang
ZERO INFORMACJI o singlu Taliba UPPER ECHELON, który wyszedł wpizdu temu i jest teledysk plus zero informacji o projekcie YASIIN BEY MANNIE FRESH OMFGODBKNOLA. BANG BANG BANG bęg brawo no ale ważne, że jest shoom i bezczel buczer chada i inne pihy. dramat
jakbu
propsuję
piotrek88
Genialny pomysł :-) sam niedawno złapałem zajawkę na filmy Spike'a, polecam każdemu obejrzenie kilku z nich.
hapal
kupiliście mnie
coast2coast
Dokładnie te wszystkie soundtracki w tych filmach są przejebane.
tomitomson
Clockers i soundtrack do niego = cos niesamowitego! wracam regularnie i za każdym razem jaram się tak samo :)
Paweł Miedzielec

Spike Lee, czyli gośc dzięki któremu Knicksi w latach 90-tych przejebali najważniejsze mecze w Play-Offach :) Hehehe, nikt tak nie wkurwiał Jordana i Reggie Millera jak Spike :D Kibicem był marnym ale reżyserem jest kapitalnym :)

kurtis
Elegancko, sam jaram sie filmami Spike'a już od jakiegoś czasu, ogólnie dużo oglądam blaxploitation
Spike's Fan
ale fail. Spike Lee ma niewiele wspólnego z kinem blaxploitation.
kurtis
Mówię tu raczej o kinie późnych lat 80 i 90, nie mam na myśli typowego kina blaxploitation, tych raczej mało znanych czarnych produkcji z lat 70. Jeśli byś filmów takich jak "Do the Right Thing" nie zaliczył do blaxploitation to w sumie masz rację, ale mówię że nie chodziło mi tu o filmy pokroju "Shaft" czy "The Mack"
prawilniak
jakie sa najlepsze kawalki tego murzaja? chodzi mi o takie z przekazem a nie o niczym jak tede i inne knury - nie znam angola ale jak bedzie dobre to se przetlumacze. on jest z gangu od snoopa ze nosi niebieska bluze?
bragga
sampel ze Stalleya ;)
marcy
ZŁOTY ZIOM :D
hjjjbh
czemu na muzycznym portalu artystą tygodnia zostaje reżyser"

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>