Macklemore & Ryan Lewis "Otherside" (Ot tak #96)

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2012-10-25 00:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Przekrojowość poruszanych tematów to coś, w czym z Macklemore'em mało kto może się równać. Gość potrafi rzucić mocno zaangażowany społeczny tekst, uderzający w punkt, po czym nagrać choćby hymn dla lumpeksów. Ten ostatni słyszeliście w hitowym singlu "Thrift Shop", dziś przypomnijmy więc przykład pierwszego typu.

Ci, którzy śledzą karierę Macka od dawna wiedzą, że nie wziął się znikąd. W 2005 pojawił się w podziemiu, wydając płytę "The Language Of My World", zachwalaną przez fanów niezależnych brzmień, nawet na polskich forach. Potem zniknął na parę lat przez problemy z używkami, a po odwyku wrócił dużo silniejszy, by dziś podbijać świat... skuteczniej niż Pinky i Mózg. A gdy już wrócił to pewnej nocy usłyszał wieści o śmierci Pimpa C, spowodowanej przedawkowaniem syropu z kodeiną - i wtedy powstał ten oto track, rozpoczynający się właśnie od wiadomości telewizyjnej o odejściu Chada Butlera.

Przesycony emocjami do granic, maksymalnie ekshibicjonistyczny i autokrytyczny wobec siebie i innych. Opis nadużywania narkotyków w rapgrze i ostra wizualizacja tego, do czego może to doprowadzić, podparta "chwilą" i własnymi ciężkimi doświadczeniami. A wszystko na samplu z klasyka Red Hot Chilli Peppers i z wersami takimi jak "I'd sip that shit, pass out or play Playstation/ Months later I'm in the same place/ No music made, feeling like a failure/ And trust me it's not dope to be 25 and move back to your parent's basement/ I've seen my people's dreams die/ I've seen what they can be denied/ And "weeds not a drug" - that's denial". Cholernie mocne - i niech ktoś jeszcze powie o popowym pajacu w pelerynie.

sdgbsfdgbn
Ten typ wygląda jak połączenie Kuby Błaszczykowskiego i tego ziomeczka z must be the musci co nosi new ery.
Zzajawkowicz
Props za "Pinky i Mózg", cholernie dobra kreskówka :)
Easy
Props za "Pinky i Mózg", cholernie dobra kreskówka :) [2] :D
Adrian
Ten typ wygląda jak połączenie Kuby Błaszczykowskiego i tego ziomeczka z must be the musci co nosi new ery. [2]
blah
Wy ludzie jesteście ułomni... Zamiast jarać się trackiem, który wciąga dupą ostatnie pięć lat dokonań w rapie, propsujecie najmniej ważną linijkę tekstu albo porównujecie Macka do Andersza...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>