Kajman feat. Ten Typ Mes "Zostaw Ją" - nowy singiel i premiera płyty

Dziś premiera "K2", czyli najnowszego solo autorstwa reprezentanta Kielc - Kajmana. Płyty, której patrząc po singlach i liście gości zapowiada się naprawdę ciekawie.

Za produkcję muzyki na "K2" odpowiadają  bowiem m.in. Dawid Gutjar, DNA, Kamilson a za mikrofonem gospodarza wsparli Pih, Pezet, Sobota, Borixon, Głowa, Wojtas, Pyskaty, Mes, Kaczor, Paluch oraz Medium. Z okazji premiery Step postanowił udostępnić kolejny singiel, który swoją premierę ma właśnie u nas.

Co mówi nam info prasowe? "Na płycie K2 mamy okazję usłyszeć m.in. numery nagrane w hołdzie dla pionierów gatunku, w oryginalny sposób traktujące o relacjach damsko-męskich oraz te, w których poruszone zostało wiele poważnych kwestii, takich jak np. wychowanie dzieci na polskich blokowiskach. Ponadto album jest wręcz przepełniony imprezowymi bangerami, z którymi od zawsze kojarzony jest Kajman."

1. Nie chce mówić o tym ciągle prod. Dawid Gutjar
2. Nie mogę przestać prod. DNA
3. Mówili mi prod. Dawid Gutjar, skrecz. DJ Story
4. Chciałbym feat. PIH, Ola Zachariasz, prod. DNA
5. Bezsenność feat. Pezet, Pyskaty prod. Dawid Gutjar, skrecz DJ Story
6. Kurz prod. OnlyOne, skrecz DJ Story
7. Niespełniony milioner prod. Kamilson
8. W jednej chwili feat. Sobota, Głowa prod. DNA
9. Miasto skit prod. Kamilson, skrecz DJ Story
10. Dzieci feat. Kaczor, Paluch prod. Enwukade, skrecz DJ Story
11. Obłęd prod. Dawid Gutjar
12. Zostaw ją feat. TenTyp Mes prod. Dawid Gutjar, skrecz DJ Story
13. Rap się zmienił feat. BRX, Wojtas prod. Kamilson, skrecz DJ Story
14. Nie zapominaj prod. DNA, skrecz DJ Story
15. Nie Jestem feat. Medium prod. Medium
16. Musisz być kimś prod. Kamilson
17. Raz, Dwa prod. Kamilson, skrecz DJ Story
18. Płacz spadających liści prod. Dawid Gutjar
19. C. D. Nastąpił feat. Ola Zachariasz, prod. Dawid Gutjar, skrecz DJ Storyaaaaaaa
jedyne co mnie zaskoczylo to ze mes zgodzil sie wystapic w takim gownie.
KpN
Płyta Rok !! Pod każdym względem.Sąsiedzi też ja polubili :] Kajman w mega formie,z gości brakuje wokalu Sokoła,ale i tak mega plyta.Czekam na złoto pozdro STC - CK .
hubertus
Hejtera o ksywie aaaaa,rozpierdala zajebisty poziom Kajmana.Ja nie wiem jak mogla matka takie gówno urodzić jak ty. Kajman-K2 Konkretny powrót.powodzenia
paniczny
Panie "aaaaa" hejterze sam jesteś gów***, trzeba być wyjątkowo zawistnym żeby coś co jest w sposób oczywisty dobre jechać
Pierdol sie
gówno to ty jesteś
pegasus
do "aaaaaa" ma dwóch ojców i dlatego mówi że gówno. A tak po za tym Mistrzowsko Mes wjechał ;p
arrtur HA !
Trzeba przyznać ze co singiel to kozak naprawdę Kajman zaskoczeniem roku nie sadziłem ze tak namiesza ; D
Anonim
Refren trochę banalny mi się wydaje, kawałek całkiem ok.
Marek
Mes ratuje kawałek.
rapciuch
dajcie linka do całej płyty
Mr.T
Tak jak napisał Marek-Mes zdecydowanie "robi" ten utwór kilkoma zacnymi tekstami,które od razu zapadają w pamięć. Co do Kajmana,to jeśli chodzi o flow daje rady,ale tekstowo to już miałkie jakieś i przeciętniutkie,zwłaszcza na tle w/wymienionego. Poza tym mi osobiście totalnie nie leży jego sycząco,charcząco,szeptany wokal :]
Anonim
kajman przede wszystkim nie ma dykcji i strasznie ciężko się go słucha.
A.
Nie wiem jak wy, ale z całą moją sympatią do Mesa, to ja mam już serdecznie dosyć tych jego wywodów na temat kobiet, jakby co najmniej znał je wszystkie na wylot. Rozumiem, że jest największym ruchaczem w Warszawie ale dla mnie to moze sobie robić takie zestawienie i porównywanie co najwyżej kobiecych ciał, bo jeśli zna kobiety, to tylko powierzchownie. Facet, który raczej nie jest znany z monogamii, wierności, związków jakichkolwiek (no chyba że tych chemicznych z grupą OH na końcu) wypowiada się na tematy o których ma chyba raczej słabe pojęcie. Jasne. Rozumiem, że w dzisiejszych czasach dziewczyny są zbyt szybkie, zbyt wulgarne, zbyt mało kobiece ale wrzucanie wszystkich do jednego worka? Bo nie wszystkie panny trzymają swoich facetów pod pantoflem i są 'wiecznie wkurwione i sztywne'. Tak z głębszej analizy to wydaje mi się, że Mes boi się i unika wręcz 'normalnych' kobiet, ciągnie go do tych z którymi może sie zmierzyc w łóżkowym juitsu zamiast w próbie zbudowania czegoś trwałego, w czym obije byli by szczęśliwi.
Anonim
do A. bo mes to pustak wiec interesują go wyłącznie puste kobiety. żadna normalna nie wytrwała by w związku z mentalnym gimbusem/licelistą którym mes niewątpliwie jest.
Dzn
@A. w ktorym kawalku mes wrzuca wszystkie do jednego worka?
Mr.T
A i owszem,Mes czasem nuży swoimi ciągotami mentorskimi w kwestii szeroko pojętych stosunków damsko męskich,ale tu akurat takie, a nie inne spraw ujęcie jest uzasadnione tematem utworu i raczej nie należy tego traktować jako ogólnej charakterystyki babskiej...starajmy się rozumieć meritum,a nie oburzać na wyrost ;)
B
A. - kurwa, "żeby mieć prawo głosu trzeba nauczyć się słuchać..." a ty chyba tego nie potrafisz, jak nawinął Kajman na początku "To jest kawałek o naszych ziomkach", więc kurwa zrozum że, doświadczenia Mesa przedstawione w tym kawałku nie muszą być koniecznie jego... PS. "ogólnie, to podziwiam..." ludzi którzy pierdolą o mcs że, ten to pustak, a tamten cegła tracąc przez to czas - ponoć dla każdego cenny.
A.
@ B- Nie uważam, żebym nie potrafiła słuchać, wręcz przeciwnie, bo znając własciwie wszystko co wypuścił Mes mam takie a nie inne spostrzeżenia dotyczące akurat tematu kobiet poruszanego dość często w jego kawałkach i nie jest to bynajmniej zdanie oparte na jednej tylko, powyższej piosence. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, będąc jednocześnie prawdziwą miłośniczką twórczości tego pana.(zdziwiony? Nie, nie jestem hejterem) I nie twierdzę że Mes to pustak, jak to nazwałeś, skąd w ogóle taki głupi wniosek? Jasne, mój czas jest cenny, zatem nie marnuje go na wyzłośliwianie się w postach, a dzielenie jedynie jakimiś tam swoimi przemyśleniami. Jeżeli się z nimi nie zgadzasz to wysuń swoje. Posłuchaj zatem swojego mentora Kajmana i sam naucz się słuchać, bo własnie to napisałam o Typie: że zna właściwie związki tylko od strony powierzchownej- tego, co zobaczy u kumpli, jak ich panny się zachowują czyli na podstawie doświadczeń swoich ziomków. Clear?
Anonim
jakbym słyszał Borixona.. nie przemawia to do mnie, pomimo że w kawałku jest Mes...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>