2Pac & Nate Dogg "All About U" (Diggin In The Videos #181)Mamy rok 2011, mnóstwo nowych artystów, a ja wciąż najwięcej słucham 2Pac'a... Co jakiś czas też przeszukuję Internet w nadziei znalezienia niewidzianych jeszcze przeze mnie materiałów, kawałków bądź wywiadów. Tym razem trafiłem jednak na prawdziwą perełkę!

Wszyscy fani Paca na pewno dobrze kojarzą wersję "All About U" zamieszczoną na "All Eyez On Me", w której gościnnie pojawiają się Nate Dogg, Snoop Dogg, Yaki Kadafi i Fatal. Opublikowany w 1996 roku klip zawierał natomiast dodatkową zwrotkę Top Dogga. Okazuje się, że równocześnie powstała wtedy jeszcze inna, trzecia wersja kawałka, złożona z 3 pełnych zwrotek 2Pac'a (w tym jedna nie zawarta na albumie) + Nate Dogga na refrenie. Nakręcono też do niej alternatywną wersję klipu, którą możecie sprawdzić pod spodem.

Szczerze mówiąc, to spośród tych 3 wersji "All About U", ta solowa, a raczej w duecie z Nate Doggiem (+ gadającym Snoopem na końcu), podoba mi się najbardziej. Po prostu najlepiej się klei, ponieważ ostatnia, nie zawarta na "All Eyez On Me" zwrotka również wypadła bardzo fajnie. Warto też wspomnieć, że jest to od razu wersja cenzuralna (nie cenzurowana), z tekstem przerobionym tak, aby pozbyć się przekleństw (czytaj: gotowa dla radia). Jedynym, które trzeba było wyciąć było Nate Dogg'owe "Hoe" w refrenie.

Co prawda "All About U (Solo Video)" wyciekło już kilka lat temu, jednak jestem pewien, że wielu z Was na nie jeszcze nie trafiło. Alternatywna (równie dobra, a moim zdaniem nawet lepsza) wersja takiego klasyka to nie lada gratka dla wszystkich fanów Tupaka, a tych w Polsce nie brakuje.

R.I.P. 2Pac, Nate Dogg, Johnny "J"...Anonim
Pojawiły się plotki o sextapie Tupaca. Ciekawe czy wycieknie.
Anonim
:|
Jaa !
"All About U (Solo Video)" nie wyciekło pod koniec 2009 roku tylko dużo wcześniej !
Anonim
Pierwszy raz oglądam wersje solo (myślałem że tylko track jest solo) Jakby nie patrzeć ta wersja jest bardziej kompletna,ciekawe dlaczego nie weszła na "All Eyez On Me" ? Wg mnie jest o wiele lepsza :)
Anonim
@Marcin Natali ten twoj artykuł wyjaśnić mi skąd macie tak spore zaległości w recenzjach:/
Anonim
@gobias - haha nie do końca ;) Ja akurat za recenzje polskich płyt nie odpowiadam, z amerykańskich czasem napiszę (patrz Lupe Fiasco, Big K.R.I.T., Thurz, United Division). Natomiast cykl Diggin In The Videos jak sam pewnie zauważyłeś trwa już od dawna i w niczym nie przeszkadza funkcjonowaniu strony, a jedynie ją wzbogaca ;) Opóźnienia w recenzjach wynikają zupełnie z czego innego:) A na jakie recenzje czekasz najbardziej?
Anonim
@Marcin Natali większość płytek które mnie ciekawi już sprawdziłem:) Ale za cholerę nie wiem co się dzieje z project Academy? wyszło to już? jeśli tak to najbardziej ciekawiąca mnie płytka. najważniejsze sprawy z zachodniego rapu z końcówki tamtego miesiąca to premiery płytek j.cole, evidence'a i chyba od nich powinniście zacząć. obiecaliście niby też jay rocka i b.g. knocc out'a, ale myślę, że troche minęło od ich premiery i że już większość sprawdziła te albumy. więc możecie sobie darować i nie pisać ich recenzji (szczególnie protegowanego eazy-e).
Anonim
J.Cole oficjalnie wyszedł 27 września czyli zaledwie tydzień temu:) więc nie tak dawno;) na pewno będzie recenzja, myślę, że Daniel napisze. Za Evidence'a też się ktoś weźmie, co do Jay Rocka i B.G. to nie wiem kto miał pisać i czy będzie:P
Anonim
@marcin natali ja tylko podałem aktualne i najistotniejsze:) (swoją drogą zamiast b.g. proponowałbym recenzje płytki soopafly). nie chce być nadto zarozumiały ale myślę, że powinniście sobie ustalić deadline w sprawie tych recenzji. czyli ustalać sobie terminy do ktorych taka recenzja ma być gotowa (i je przestrzegać). troche mnie zdziwiło gdy napisałes, że tydzień po (oficjalnej) premierze nie macie ani zalążka recenzji płytek j.cole'a ani evidence'a, ale o wiele bardziej zastanawiające jest że ponad miesiąc po premierze jay rocka, nie wiecie 1. czy ktoś zabrał się już za recenzje 2. czy taka recenzja jest ogólnie brana pod uwagę. no i na koniec pytanie kieruje tu do wszystkich. co się dzieje z projektem Academy? single były grube, premiera miała być we wrześniu. mamy październik i żadnego info o projekcie. wie coś czy to wyszło?
Anonim
nie ważne już. znalazłem.
Anonim
swoją drogą zastanawialiście się czasem dlaczego tak uwielbia się 2paca? dlaczego to on jest krolem rapu. przecież big pun miażdżył lirycznie wtedy wszystkich innych. dlaczego (chodź miał takie same sukcesy) to o biggim tak się nie pamięta. albo guru?
@gobias
Cóż, to była Złota Era, więc można mówić o wielu raperach Myślę że to przez niesamowitą charyzme paca:)
Anonim
@Marcin Natali chciałbym tylko dodać do swojej poprzedniej wypowiedzi, że i tak odwalacie kawał dobrej roboty a moje słowa nie mają na celu zaprzeczać temu;) @komentujący wyżej. dla mnie osobiście mistrzem był i będzie big pun. chodź mam certyfikat z języka angielskiego to nie raz nawijkę big puna musiałem włączać kilka razy aby wyłapać wszystko. taka złożona i szybka nawijka wielu odstrasza. 2pac był ikoną prostego, uniwersalnego rapu dla każdego. wg mnie to zadecydowało o jego pozycji w rap grze.
Anonim
@gobias - Spoko, dzięki:) A odnośnie 2Paca to jego fenomen tkwił w tym, że jak nikt inny potrafił przekazać emocje w nagraniach, po prostu w jego głosie słychać pasję (wszystko robił z pasją) i szczerość. 2Pac to chyba jedyny raper (albo jeden z niewielu), który potrafił stworzyć kawałek dosłownie na KAŻDY nastrój, ukazać KAŻDE uczucie. Dodaj do tej wszechstronności jego niewyobrażalnie dużą charyzmę i masz odpowiedź na pytanie, dlaczego to jego słuchają wszędzie, i dlaczego to on jest najpopularniejszym raperem wszech czasów. Nie chodzi tu o technikę (którą Big Pun miał wspaniałą swoją drogą), a raczej o surowe, niecenzurowane przez nikogo teksty, uczucia i szczerość, które w wykonaniu Pac'a działały jak magnes na sluchaczy ;) Ja tak to widzę. Pozdr!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>