Single dekady: Peja/Slums Attack "Mój Rap, Moja Rzeczywistość"Peja/Slums Attack "Mój Rap, Moja Rzeczywistość" (2001)

Dlaczego: Bo jego życie nie było lajtowe, a plastyczność i słyszalna szczerość z jaką oddał to w 2001 roku do dziś wzbudza Szacunek Ludzi Ulicy. Równie dobrze mogłyby znaleźć się tutaj "Głucha Noc" czy "Jest Jedna Rzecz", ale niestety musimy dokonywać wyborów. Włączenie tego klasyka, zawsze jest tym dobrym.


reklama
Anonim
Klasyka. Swoją drogą mozna sobie zoabczyć jak wyglądała wtedy kwestia cenzruowania przekleństw w telewizji. Nawet "dupę" wycinano wtedy :)
Anonim
Jest jedna rzecz było chyba większym przełomem.
Anonim
Pamiętam jak płytkę Na Legalu mojemu wujkowi gwizdnąłem,żyby potem sobie na wieży tego pośłuchać:) w ogóle to od Peji zacząłem Rapu słuchać.
RTX
Cała płyta jest ogólnie przełomem!
Anonim
Potem wszędzie wypisywałem na,kartkach,meblach,na ścianach mojego pokoju,,Jest jedna rzecz dla której warto żyć:Hip Hop i nie zmienia się nic,,
Anonim
Mój pierwszy utwór który zacząłem słuchać Peji.Stare dobre czasy !
Kamilczak83
kawałek-legenda, przez te 9 lat niewiele się zmieniło, tekst nadal aktualny, i dzisiaj praca stanowi przywilej.
Kamilczak83
Poprawka przez 10 lat a nie 9 :P Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem ten singiel, szczery przekaz do dzisiaj wywołuje gęsią skórkę. To był początek mojej fascynacji jego rapem. Ten człowiek jest żywym dowodem na to że da się wyjść nawet z najgorszego bagna, tylko trzeba chcieć.
Anonim
"To Twój rap, ale nie Twoja rzeczywistość"
Anonim
Takiego Ryśka mogłem jeszcze słuchać. Teraz jest przeżarty nienawiścią i miłością do siebie...
gie
Ten człowiek jest żywym dowodem na to, że nawet największe chucherko może zrobić masę, tylko trzeba chcieć.
łun
gie napisał(a) 33 min. 24 sek. temu: i pić co weekend i masa sama się robiła ahahhahah no no ale to nie na koksach nie na koksach nie hahahha
praca
No, a jakze ... praca jest przywilejem, tylko powiedz mi ilu takich chlopakow z osiedla, majacych problemy w domu, szkole gdziekolwiek oglada sie za ta praca, albo choc troche ja szanuje. Z tego co widze u siebie na blokach to 'kreski w nosy' sa duzo ciekawsze od pojscia do roboty, nawet tej na czarno, gdzie prymusem byc nie trzeba.
Anonim
do praca, ja tu mówię o ludziach wykształconych z ambicjami. Dużo osób po studiach nie może znaleźć pracy, odbędą gówniany staż i dalej są bezrobotni bo konkursy są często ustawione.
Anonim
@schwarz - dupę? tu nawet 'chama' ocenzurowano ;) @Oskier - też się zastanawialiśmy ale przeważyło to, że to właśnie 'Mój rap..." poszedł jako pierwszy singiel i rozkręcił zainteresowanie wokół płyty i wokół Peji. 'Jest jedna rzecz' ukazała się trochę później, gdy płyta już hulała.
G
gdyby cenzurowali jak w Stanach (przykład wrzuconego remixu M.O.P.) to wycięli by też: fifkę, zabić, psy.. :]

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>