Kaczor "Przyjaźń Duma Godność" - recenzja

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-12-19 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)
Nigdy nie jarałem się specjalnie twórczością Kaczora w ramach Killaz Group, jednak on konsekwentnie krok po kroku rozwijał się rapersko, by w "Szkole Życia" z Peją pokazać pełnię umiejętności i zaszokować niedowiarków.

Od czasu, gdy "Styl Życia G'N.O.J.A." ujrzał światło dzienne stałem się więc jednym z oczekujących na solo Poznaniaka. Czy odpowiadając samemu za całą płytę dał radę i czy znów przeszedł poziom wyżej?
Pierwsze wrażenie - i zarazem duży plus - jest takie, że płyta brzmi jakby została nagrana w złotej erze polskiego rapu, czyli w pierwszej połowie dekady. Klasyczne, brudne bity nasuwają skojarzenia ze starymi produkcjami Killaz Group czy Kasty i automatycznie wytwarzają odpowiedni klimat. Jedynym odróżniającym się numerem jest bardziej syntetyczne "From H-Town To Poznań", ale łatwo to zrozumieć, patrząc na gościa z Houston. Zestaw producentów w osobach DNA, Miksera, Decksa, Braha czy Donatana spisał się naprawdę dobrze.

Jak wypada Kaczor? W uszy rzuca się charyzma, doświadczenie i to, że wie, co chce powiedzieć. Leci pewnie, wyrobionym stylem i konkretnym flow i potrafi przykuć uwagę słuchacza. Słychać spory progres na przestrzeni ostatnich paru lat, rymy są często poprzeplatane tak, że nie pogardziliby nimi podziemni technicy. Momentami jest pod tym względem nierówno i solidnie płynący potok rymów na chwilę gubi swój tor, ale całościowo słucha się go dobrze. Szkoda tylko, że w żadnym numerze nie wskakuje na pułap, który ustanowił w "Szkole Życia" - gdyby nawijał tak zawsze to bez wątpienia miałby miejsce w ścisłej czołówce sceny.

Tematycznie, zgodnie z tym co usłyszeliśmy w wywiadzie, też słychać rozwój. Mamy bardzo osobiste "On wciąż płonie", refleksyjne i spokojne "Szukając siebie", lokalno-patriotyczny "Poznań", życiowe "Przyjaźń Duma Godność", hardkorowe "Nie będę tańczył". Przekrój przez różną tematykę, ukazujący nam Kaczora z wielu stron. W każdej sprawdza się nieźle, irytować może jedynie nazywanie się co chwila bossem, panem, władcą itp. Nie znajdziemy wprawdzie odkrywania Ameryki czy niespotykanych patentów na numery, ale tego chyba nie oczekiwaliśmy. Ci, którzy czekali na porcję brudnego ulicznego rapu nie pozbawionego refleksji z pewnością znajdą coś dla siebie.

Jak wypada debiutanckie solo Gracza Z Numerem Pierwszym? To mocny, klasycznie brzmiący materiał, który nie pokazuje maksimum możliwości Kaczora, ale którego słucha się dobrze. Solidnie, ulicznie, życiowo, charyzmatycznie, energicznie, z jajami i odpowiednim klimatem. Czwóreczka.
WU666
najbardziej podjarałem się intrem, bo zostało wzięte z Dextera i zajebiście przerobione. jaram się tą płytką!!! Pozdro
an
bardzo dobra płyta, świetny bit, świetne flow, świetny głos, świetne teksty.
x
super płyta
DeNextBest
Oczywiście przychylna recenzja bo jest patronat. ps. A tak z innej beczki, Kaczor nawet na OLIS nie wszedł hihih
Lis Łdz
Trochę się rozczarowałem ... Za mało typowych bangerów, ten remix w środku nie potrzebny i ostatnie 2 kawałki zaniżają poziom. Featuringi poza kawałkiem h town-pń bardzi mizerne. Mimo to i tak propsuje gracza z numerem 1 i czekam na trasę koncertową 5 ! ps. Czemu tak szkołą życia się wszyscy podniecają ?
tomi
nie przekonałem się za bardzo
Squinter
Bo w "Szkole życia" Kaczor dał zwrotki, po których jajca bolą.
krs
bangery kurwa liczy sie prawdziwy rap. Peac, love uniti and having fan!!!
analny zapinator 25 cm Tadeuszem !
a mi Łysy Koks z cieniutkim głosem troche nie pasuje no ale cóż brak jąder Kaczora i jego Na Omkowana Budowa Ciała ( Nie nie przecież on z Rysiem sie lepiej odżywia ) nie dają rady na ten płycie są owszem i dobre momenty ale i słabe jak chociażby wkur... flow które brzmi tak samo i jedne minus mogło być 13 kawałków bo po 10 już zaczyna smierdzieć penisem ! ale ogolnie może być z poznanskich produckji jest na 2 miejscu zaraz po Paluchu któy wydał b.dobry album
rufin analny wariat
Co wychodzi z poznania jest dobre 5/5 za płytke P.S Rufin to ciota
Dudu
Dobry album
(L)
poznań ssie
kuba1991ron
Bardzo dobry album, bardzo mnie zaszokował, jeden z najlepszych w tym roku. Szacunek Kaczor

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>