YT na 4 koncertach w Polsce

kategorie: Dancehall, Imprezy, News, Reggae
dodano: 2010-09-20 12:00 przez: Dominik Maj (komentarze: 1)
Pewnie ta ksywka niewiele Wam mówi, ale tak to już jest, że niewielu zagranicznych nawijaczy ragga zdobyło popularność w Polsce.
Ja osobiście zetknąłem się z YT dzięki płytce z numerami nagranymi na riddimie "Bless Ya!", wyprodukowanym przez warszawski duet JuniorBwoy (założony przez dwóch członków Vavamuffin). Nagrany przez Whitey'a numer był jednym z najlepszych na płycie.

Trochę pownikałem, ogarnąłem sobie jego drugą płytę i okazało się, że ten koleś jest biały, a "Straight Outta Britain" wymiata! YT płynie po rytmach z luzem, umie nawinąć agresywniej, umie zaśpiewać, dobiera bardzo różnorodne riddimy i brzmi jak stary Jamajczyk. A news jest o tym, że przyjeżdża na mini-trasę koncertową do Polski. Trasę organizuje Karrot Kommando, a konkretnie ludzie z EastWest Rockers. Na każdym koncercie oprócz brytyjskiego gościa zagrają ciekawe załogi z kraju.

Oficjalne info organizatorów powinno wyjaśnić wszystko:
Trasa po Polsce rozpocznie się 28 września koncertem w Warszawie w Hard Rock Cafe gdzie YT wystąpi w towarzystwie Ras Luty i jego zespołu. W czwartek 30.9 zobaczyć go możecie we wrocławskim klubie Plan B na imprezie Plan:Bashment, cotygodniową reggae balangę robioną przez EastWest Sound i Splendid Sound. W piątek 1 października przenosimy się do Krakowa gdzie w najciekawszym aktualnie krakowskim klubie Fabryka oprócz YT zagra reprezentacja Respecta, oraz oczywiście EastWest Sound. W sobotę będziemy w Poznaniu w klubie Stare Kino, na zaproszenie ekipy Ictus, która zagra afterparty po koncercie YT. Musicie upewnić się, że będziecie przynajmniej na jednej z tych imprez!

Naprawdę warto, bo dobrych imprez reggae z żywą nawijką jest dość mało, a jest okazja zobaczyć człowieka o naprawdę dużych umiejętnościach.

Plan trasy:
28.9 Warszawa // Hard Rock Cafe // + Ras Luta & Riddim Band
30.9 Wrocław // Plan B // + EastWest Sound
1.10 Kraków // Fabryka // + Respecta, EastWest Sound
2.10 Poznań // W Starym Kinie // + Ictus, EastWest Sound

nie no
Byłem na ostatnim koncercie w the Fresh i było słabiutko.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>