Kid Cudi ft. Rich Hill "Dangerous" - nowy kawałek!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2010-09-19 17:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)


Kid Cudi pomimo olbrzymiego talentu, którego nie da się zanegować, swoim debiutem nie porwał mnie na długo. "Man On The Moon: The End Of The Day" niewątpliwie pokazywało jego możliwości, ale jednocześnie było trochę przejęczane i przemarudzone, czego nie do końca byłem w stanie zaakceptować. Mamy dla was jednak nowy (?) kawałek zatytułowany "Dangerous", który ukazuje zupełnie inną stronę Cudiego.

Prawdopodobnie nie jest to numer z nadchodzącego "Man On The Moon II: The Legend Of Mr. Ranger", a niektóre informacje donoszą nawet, że numer pochodzi jeszcze sprzed debiutu.

Żałuję, że ten dwudziestosześcioletni chłopak nie nagrywa więcej numerów w tym stylu. Nie udało mi się ustalić kto jest producentem tego kawałka, ale ten ktoś spisał się znakomicie. Bardzo mocny, elektroniczny motyw główny w połączeniu z brudną i chyba jeszcze mocniejszą perkusją, tworzą doskonały klimat dla nagrywania zwrotek pełnych pewności siebie. Cudi wykorzystał tę okazję dając bragga na bardzo wysokim poziomie z doskonałą zabawą głosem z którym reprezentant Cleveleand jest przecież w stanie zrobić wiele.

Ciężko dziwić się, że część dziennikarzy po wycieku tego kawałka myślała, że to jeden z elementów beefu z jego ex-ziomkiem - Wale'm. Flow i wersy są tu naprawdę imponujące i pokazują, że Cudi potrafi też zrobić stricte rapowy kawałek w wielkim stylu.

PS: Jesteśmy wam chyba winni więcej informacji o tym beefie, między dwoma wschodzącymi gwiazdami, które mają na koncie niejeden wspólny kawałek. Otóz Wale w numerze "Thank You Freestyle" rzucił wers "throwin' up wallets like that Dude that Kid Cudi hit". Członek G.O.O.D. Music zapytany o to w wywiadzie powiedział "To nie był żaden strzał, tylko prosty rym prostego rapera. Nie możesz pozwolić żeby takie gówno Cię niepokoiło. To jeden z tych wersów, które pokazały Światu, że jesteś wack'iem. Po co w ogóle używałeś tej metafory? Wszyscy myślą, że są Hovą. Nie macie tej magii, którą myślicie, że macie! Jest tylko kilku czarodziejów w tej grze. Ja jestem czarodziejem i wiem to".


 

Krasow
Nie przekonuje mnie ten kawałek do końca.
tomi
nie przekonuje mnie ten Kudi po tych slowach, sam jest wackiem, Attention Deficit do dziś hula u mnie na iPodzie, a Man On The Moon to porazka jak dla mnie osobiscie.. bit zryty, ale nawijka konkret ;)
Daniel Wardziński
tomi: mówisz o tym bicie do Dangerous?
?
panowie wideo zostało usunięte, poprawcie to

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>