The Narcicyst ft. Shadia Mansour "Hamdulillah" - teledysk!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2010-09-18 16:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)
Czasem warto poświęcić chwilę czasu, żeby sprawdzić rzeczy, które pozornie wydają się ciutkę zbyt wymyślne. Powiedzmy sobie szczerze, rap irakijczyka mieszkającego w Kanadzie, który w klipie występuje w jakiejś rytualnej czapce i nawija zarówno po arabsku jak i angielsku nie jest niczym standardowym.

Mamy dla was klip do kawałka zatytułowanego "Hamdulillah" czyli "bądź wdzięczny za to co masz".

Kawałek bardzo mnie zaskoczył, choć w pierwszej chwili główny szok wywołuje image The Narcicysta. Bardzo przyjemne dla ucha wersy, świetny refren zaśpiewany przez Shadię Mansour, bardzo prosty, ale ciekawy klip w którym pojawiają się chociażby Brother Ali, Freeway czy Jay Electronica i bit, który dysponuje wieloma poziomami głębii. Sprawdźcie to, nie sądzę żebyście żałowali.


 

Daniel Wardziński
Kadłub, nie spamuj, bo rozzłościsz admina;)
Krasow
Pozytywne zaskoczenie
dragonescu
Narcicyst już na płytach Euphrates i mixtape'ach "stuck between iraq and a hard place" pokazał że jest konkretnym i oryginalnym raperem, w ubiegłym roku wydał naprawdę mocną solówkę, moim zdaniem to jeden z najbardziej niedocenionych graczy, mam nadzieję że wkrótce się to zmieni bo zdobywa coraz większy respekt zarówno wśród słuchaczy jak i innych raperów. Ten jego "dziwny" image jest konsekwentnie budowany od lat, on jest bardzo zaangażowany politycznie i społecznie, głównie w kwestie dotyczące negatywnego stereotypu Muzułmanów i ich dyskryminacji w świecie Zachodu, sprawdźcie jego poprzedni klip Phatwa, polecam też jego bloga illuminarcy.blogspot.com pozdr
Daniel Wardziński
dragonescu: W wolnej chwili się zainteresuję. Faktycznie gość jest na tyle nietypowy, że zasługuje na uwagę. Jak zobaczyłem z kim tourował po Połnocnej Ameryce dochodzę do wniosku, że brak fejmu w Polsce nie jest adekwatny do jego pozycji w amerykańskim undergroundzie. No tylko te przekminy nie są takie łatwe i przyjemne do łyknięcia, choć to oczywiście żadna wada.
jusia
Bardzo dobrze się słucha i ogląda. Świetny podkład. Dobrze, że w hh jest miejsce dla czegoś takiego.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>