AZ "Feel My Pain" - singiel z "Doe Or Die 2"!

dodano: 2010-05-19 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)


Kontynuacje starych klasyków są ostatnio w modzie. Najpierw Raekwon, potem CNN, teraz również AZ... Jeden z najbardziej niedocenianych raperów w historii hip-hopu ostatnio mówił o tym, że nie chce, żeby "Undeniable" i "Legendary" były traktowane jako jego albumy, bo szykuje coś znacznie większego.

Dziś dostajemy pierwszy singiel ze zbliżającego się "Doe Or Die 2", czyli kontynuacji klasycznego debiutu Sosa'y. Skoro gość wytoczył działa takiego kalibru, to należy mieć na to oko.

Za bit odpowiedzialny jest Frank Dukes, cuty zrobił Statik Selektah, a AZ... A AZ chyba jest w niezłej formie. Bardzo, bardzo daleko temu do poziomu debiutu, ale klimat kawałka, kozackie flow, wyjątkowy głos i parę celnych wersów dają nadzieję na dobry materiał.

Z drugiej strony - jeśli to jest singiel, to jako reprezentacja materiału wypada trochę blado. Frank Dukes zrobił bit, który niby ma wrócić do klasycznego brzmienia i jest "niby spoko", ale w rzeczywistości poza pozorną surowością nie wnosi nic specjalnie wartościowego. Statik, chociaż jest kotem za gramofonami, tym razem nie olśniewa. Całość specjalnie nie niesie i tylko sam Anthony Cruz sprawia wrażenie jakby faktycznie chciał robić klasyk. Efekt nie brzmi jakby był w stanie i to nawet niekoniecznie z własnej winy. Obym się mylił. Na pewno nie brzmi to jak "Rather Unique" czy "Life's A Bitch". Swoją drogą... Preemo, Pete Rock i L.E.S. mogliby coś na ten materiał podrzucić, nie?
reklama
n.
pierwsza moja wizyta na tym portalu i widzę, że niestety poziom spinnerowski "trzymany" jest nadal ;/
KillazGroup
Mogliby, gdyby chcieli...
Oksy
Boże, jak chciałbym usłyszeć miażdżącego, ale naprawdę miażdżącego, AZ
Oksy
W sensie: znowu miażdżącego
Distanced
Przeciez ten bit jest kozacki. Fajnie brzmi, tylko ze monotonnie nawiniete.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>