Schooly D "Just Can't Help Myself"

dodano: 2010-05-07 11:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)
Pamiętny wers Dre'a z "2001" "Nigga, we started this gangsta shit/ This is the motherfucking thanks I get?" to w pewnym sensie szczyt bezczelności. Jak słuchając czegoś takiego ma się czuć Schooly D, który faktycznie jest ojcem gangsta rapu, a dziś puszcza niskobudżetowe klipy ze średniej urody laseczkami? To raper, który mógłby do Snoopa zwracać się "młody", do 50 Centa "szczeniaku", a do Game'a "dziecko".

Schooly po drodze zdążył wydać osiem studyjnych albumów, nawrócić się i pracować z KRS'em i... zniknąć równo dekadę temu po albumie "Funk'N'Pussy". Ciekaw jestem co promuje ten teledysk.

A jest w sumie zaskakująco dobry... Zazwyczaj, kiedy natyka się człowiek na taki powrót gwiazdy sprzed lat, to albo w żałosny, bo skazany na porażkę sposób próbuje ona wpasować się w nowe trendy, albo zaprasza do kawałka jakiegoś świeżaka, który polatał trochę na MTV i ma im przynieść sprzedaż. Chlubne wyjątki, jak "The Bridge" Grandmaster Flasha trzeba sobie cenić.

Podobnie jest z tym kawałkiem. Oglądając go niby widzimy, że to już mężczyzna w sile wieku, który musi poważnie przemyśleć zasoby swojego konta emerytalnego, ale widzimy też, że to ten sam wariat, który gadał o gangsterce w połowie lat 80. Ma to swój oldschoolowy klimat, muzycznie nawiązuje do tamtych lat i w sumie nie można powiedzieć, że nie buja. Miłe zaskoczenie!

 

Oksy
Też myślę, że to fajnie brzmi. Świeże, oryginalne, niedzisiejszy flow Schooly'ego - daję radę

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>