Proceente - singiel i odsłuch całego "Dziennika 2010"

dodano: 2010-04-22 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)
"Dziennik 2010" to wspólny projekt warszawskiego rapera Proceente i zielonogórskiego producenta Zjawina. Pomysł nagrania płyty narodził się w czasie największych mrozów w styczniu 2010. Epka jest w dużej mierze kontynuacją albumu Proceente "Galimatias", koncept materiału wynika bezpośrednio z fascynacji Proceente twórczością Leopolda Tyrmanda.

Raper napisał i zarejestrował wszystkie teksty w ciągu miesiąca. Na płycie znajduje się 6 premierowych utworów oraz 2 remiksy. Gościnnie na płycie pojawiają się Numer Raz, Emazet, Łysonżi, Miejska Astma oraz DJ Gris. Za miks i mastering całości odpowiada L Pro.
Wielkim atutem płyty, która ukaże się w najbliższy poniedziałek jest jej fizyczne wydanie. Epkę będzie można nabyć w eleganckim 3-skrzydełkowym digipacku z wsuwaną 16-stronicową książeczką, w której słuchacze będą mogli znaleźć teksty kawałków. Poligrafię zaprojektowała młoda artystka Zuza Szok. Autorem zdjęć jest Marcin Szambelan.

Na pierwszy singiel Procent wybrał oparty na dość nietypowym i połamanym bicie "Cud" z udziałem Numera i Emazeta, tłumacząc to faktem, że w obliczu smoleńskiej tragedii kawałek stał się dużo bardziej aktualny niż w momencie pisania. Sprawdźcie sami i przekonajcie się, jak w tej nowej stylistyce podoba wam się szybkoszmalowiec - ja osobiście preferuję jego rap na klasycznych, wolniejszych bitach a ten track w kwestii brzmieniowej średnio trafił w moje gusta. Cały "Dziennik" możecie już sprawdzić pod adresem www.myspace.com/proceente w wersji cenzurowanej lub na stronie Aloha Entertainment w wersji pełnej.

Już jutro natomiast ukaże się nasz videowywiad z Procentem, przeprowadzony w ubiegłym roku na dość nietypowej miejscówce i wzbogacony o... kącik kulinarny. Bądźcie czujni!


 

emdozet
spodziewałem się, że Zjawin da chujowe bity.
wiklinowyKot
Niestety zgadzam sie, bity zjawina to niestety starsznie kuleja. Galimatias jest mistrzem, tu Procent tez ladnie jedzie, ale powinien ogarnac lepszego producenta.
Ajryn
nie hulają linki, źle powstawialiście ;)
.
boli mnie ta gęsta stopa, mogło być całkiem fajnie...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>