O.S.T.R. z Fryderykiem

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2010-04-19 23:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)

Gdybym taką wiadomość pisał do was w roku 1995 pewnie zrobiłoby to większe wrażenie niż dziś. Polski rynek muzyczny skurczył się, osłabił i zgłupiał, a wraz z nim zdziadziała również jego sztandarowa nagroda czyli poczciwy Fryderyk. Pomijając takie piękne momenty w historii jak zwycięstwo Reni Jusis w kategorii hip-hop/r&b (nominowana zresztą w tym roku w kategorii... piosenka poetycka) warto wspomnieć, że nagrodę dostawali chociażby Kaliber 44, Slums Attack, Paktofonika, Fisz/Emade czy Sistars... W tym roku po raz drugi padło na Ostrego.

To druga statuetka w dorobku artysty - pierwszą otrzymał w roku 2008 za płytę "HollyŁódź". Kontynuując zaoceaniczną manię podawania statystyk i obliczeń - jest to też czwarta z rzędu statuetka w tej kategorii, która przypada artystom Asfalt Records po sukcesach wspomnianej "HollyŁodzi", "Piątku 13" i "Heavi Metalu". Adam otrzymał ją oczywiście za zeszłoroczne "O.C.B.", a skoro tak się stało to myślę, że z nowym i w mojej opinii lepszym "Tylko Dla Dorosłych" jest poważnym kandydatem do tego wyróżnienia również za rok.

W pozostałych kategoriach tryumfowali chociażby Hey z "Kto Tam? Kto Jest W Środku?" (piosenka roku), Kasia Nosowska (autorka roku po raz piąty w karierze), Seweryn Krajewski (kompozytor roku), Mika Urbaniak (album roku pop) czy Biff (nowa twarz fonografii).

Swoją drogą...Jestem trochę ciekaw co Adam robi z takimi nagrodami.

majk
za pomysl z tymi dwoma cd powinien dostac jakas nagrode nie wspominajac o samej plycie
PiotrZarzycki
gratki wiekie gratki dla ostrego!!
tencowiezaduzo
nie zasługuje.
basementdrugs
to nie jest dobra wiadomość, adam będzie miał pretekst do nagrania kolejnej słabej płyty, w której będzie bluzgał o tym gdzie ma takie nagrody, bo i tak się sprzeda. Proszę nie kupujcie nowej płyty OSTR, która pewnie po wakacjach będzie już gotowa, a w lutym do sklepów...
zigi
Nowa płyta Adama już jest i jest, jak slusznie zauwazyl Daniel, znacznie lepsza od O.C.B.
digi
Zgadzam się. OCB o wiele słabsze niż Tylko dla dorosłych

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>