Miroca Paris zagra w Białołęckim Ośrodku Kultury

wydarzenie
kategorie: Koncerty, News, Soul
dodano: 2021-06-24 22:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Miejsce: 

Białołęcki Ośrodek Kultury, Van Gogha 1, Warszawa

Data: 

2021-06-25 19:00

Początek lata na Białołęce powitamy w najlepszym, energetycznym stylu! W Parku Picassa wystąpi Miroca Paris. Artysta, pochodzący z Wysp Zielonego Przylądka, przez lata występował m.in. z Cesarią Evorą czy Madonną. W ramach cyklu „Siesta w drodze na Białołęce”, 25 czerwca zaprezentuje wraz z zespołem swój autorski materiał.

Co mówi o artyście Marcin Kydryński?
„Gdziekolwiek ucho przyłożysz – jeśli to muzyka kabowerdyjska – usłyszysz, czy raczej „poczujesz” Mirokę. To jego instrumenty perkusyjne odpowiadają za ten zmysłowy, świetlisty, błogo kołyszący puls. Kto miał szczęście być kiedykolwiek na koncercie wielkiej Cesarii – pamięta szczupłego wirtuoza o rozwichrzonej fryzurze, który był sercem całego zespołu. Gdy zabrakło Mistrzyni – objechał cały świat wielokrotnie, w tym także siestowe festiwale i koncerty z Sarą Tavares, z Nancy Vieirą czy słynnym wujem Tito Parisem. Zagrał na setkach płyt, nim zdecydował się wydać własną, D’Alma. Nie porzucając perkusji sięgnął też, jak w dzieciństwie na wyspach, po gitarę – swój pierwszy instrument. Zaczął pisać i śpiewać piosenki. I tu nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji: usłyszała go Madonna. Zachwycona energią Miroki zaprosiła go do swoich nagrań a potem na trasę koncertową po wszystkich kontynentach. Nie tylko wsparł zespół megagwiazdy, ale też z własnym projektem przez osiem miesięcy otwierał jej koncerty.”

Koncert Miroca Paris odbędzie się w ramach białołęckiej odsłony cyklu „Siesta w drodze”. Podczas wakacji publiczność będzie mogła posłuchać na żywo artystów, znanych z niedzielnych audycji „Pora siesty" w radiu Nowy Świat. Jej autorem oraz prowadzącym i dyrektorem artystycznym cyklu „Siesta w drodze” jest Marcin Kydryński - radiowiec, wędrowiec, fotograf, piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.

Wydarzenie FB

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>