Group Home "Livin' Proof" (Diggin In The Videos #187)

Lil Dap i Melachi the Nutcracker raperami wielkimi nie są, mało tego, moim zdaniem są skandalicznie słabi. Jak udało im się nagrać album, który z miejsca stał się klasyczny?

Odpowiedzi należy szukać w osobie producenta debiutu Group Home z 1995 roku. Był nim oczywiście DJ Premier (epizodyczne role na samplerze zaliczyli Guru i Jaz-O). Człowiek będący wtedy u szczytu formy, którego każdy podkład był wybitny.

Najbardziej znanym utworem pochodzącym z "Livin' Proof" był oczywiście numer tytułowy. Bardzo prosty, wręcz nietypowy, beat Preemo (samplowanie m.in. Marvina Gaye'a i Wu-Tang Clanu dało świetny efekt) został wykorzystany do zarapowania kilkudziesięciu dość przeciętnych życiowych wersów. Nakręcony do niego klip należy do niezbyt odkrywczych, aczkolwiek potrafiących przykuć uwagę, i co najważniejsze idealnie zobrazować utwór i jego tematykę.

Niby nic wielkiego, ale... To jest HISTORIA. Coś, co miało (i nadal ma) niepowtarzalny klimat. Czy się chce czy też nie, powinno się to znać, podobnie jak całą płytę. Możemy być pewni, że dźwięki tego numeru rozbrzmiewać będą już w sobotę w Poznaniu, gdzie Lil Dap zagra na imprezie Terrorym Fever 2.

PS. Z ciekawostek związanych z tą produkcją można podać niejaką Elitę Kaliską i ich kawałek zatytułowany "Jesteś Powietrzem". Utwór promował ich album pt. "E.L.I.T.A.".  Podobieństw już poszukajcie sami...
Anonim
Jeden z tych bardziej oczywistych i znanych klasyków, ale z drugiej strony to doskonała okazja by przesłuchać to jeszcze raz.
Anonim
nie zliczę ile razy w kółko słuchem tego kawałka, ten kawałek to definicja klasyka.
bree
poleciales po latwiznie ;)
gzuuu
Bezapelacyjny klasyk.
Chuj
Klasyk głównie przez bekę z Elity Kaliskiej :D
Zajawkowicz
Lil Dap nie jest taki słaby, proszę cię... A co do płytki to Guru dał tutaj taki klimatyczny beat że o jaaaa, KLASYK.
Anonim
"Podkręć muzykę bo właśnie leci Livin' Proof"
NYC 4 LIFE
Lil Dap wiadomo że nie jest słaby, być może to zasługa geniusza nie z tej planety jakim jest preemo. Nie tylko livin' proof jest warte sprawdzenia mi osobiście podoba sie Up Against The Wall czy Supa Star. 'A Tear For The Ghetto' kolejny album Group Home z 99 roku który jest wg mnie równie dobry jak poprzednik. Polecam również kawałek 'Speak Ya Clout' z jeru który ukazał się na albumie gang starru.
Zajawkowicz
Myślisz że tutaj taki gobias, naleśnik czy ja nie znają tego kawałka, tak samo debiutu duetu Eric.B & Rakim??? rozumiem warte są sprawdzenia kawałki takie a takie, nie ma chyba słuchacza tego Rapu który by Livin Proof nie znał. Na necie takie klasyki można tylko polecać na hh.pl gimbusom. Lil Dap nie jest słaby ponieważ, nawija z takim cwaniackim sznytem swoje przemyślenia rodem z BK że czuć jego autentyczność, i beaty Preemo nie mają nic do ich nawijki czy są słabe czy dobre. O Melachim się nie wypowiem, bo wygląda mi na przygłupa który ciągle się pakuje w kłopoty.
NYC 4 LIFE
Zdziwił byś się jak dużo osób nie zna dobrych klasycznych kawałków bo ograniczają się do tego co wychodzi teraz co jest mega błędem. Uważam że warto komuś podsunąć dobre kawałki szczególnie jak ktoś zaczyna przygodę z rapem i chce się czegoś dowiedzieć.
Zajawkowicz
Ale ci co ograniczają się do tego co wychodzi teraz to myślisz że wejdą w niusy o jakimś nołnejmie Rakimie? a co dopiero komentarze czytać:p
001
"skandalicznie słabi" no chyba Cie pojebało, w dodatku mylisz sample
001+1
Są słabi i chooy! Jak tego nie słyszysz to kiepsko z Tobą - albo lubisz cieniznę albo nie znasz prawdziwie dobrych raperów. To, że ten kawałek to klasyk nie oznacza automatycznie, że jego twórcy są poza krytyką.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>