Cam'Ron i Nas - koniec konfliktu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-02-21 18:45 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 11)

Ostatnimi czasy możemy zauważyć ciekawą tendencję w hip-hopie - godzenie się dawnych rywali. Po burzliwych latach 90 i początkach XXI wieku, w których każdy miał ze sobą na pieńku, beefy takich osobistości jak 2Pac vs Biggie, Jay-Z vs Nas czy 50 Cent vs Ja Rule teraz nastał czas pokoju. Najpierw pogodzenie się Hovy oraz Nasira, później 50 i Ja zbijający piątki, a ostatnio wspólny utwór Rick Rossa i Jeezy'ego. Teraz przyszedł czas by topór wojenny zakopali wspomniany wczesniej Nas oraz inna legenda Nowego Jorku, czyli Cam'ron...

Beef tych dwóch panów sięga jeszcze czasów, gdy Killa Cam był w wytwórni Dasha i Jay'a - Roc-A-Fella Records. Czas wydania legendarnego "Ethera" przypadł również na okres świetności grupy The Diplomats, której członkowie blisko związani wówczas z Hova postanowili zaatakować rapera z Queensbridge. Wiodącą postacią w dissach był oczywiście Cam, który będąc wtedy wice-prezesem Roc/Def Jam szydził z Nasa i jego niewolniczego kontraktu z Sony.
 
Dwaj raperzy z ciętym językiem i "street creditem", do tego będący na szczycie sławy nie szczędzili sobie dissów i rozmaitych ataków w wywiadach, podczas jednego z których Cam oznajmił, że pobawi się w R. Kelly'ego z córką Nashawna (nawiązanie do słynnych oskarżeń o gwałt piosenkarza). Mówiono również o wielu starciach "ulicznych", czyli m.in. ataku gangu z QB Bravehearts podczas koncertu Cama w tej dzielnicy lub zniesławianiu Nasa przez Jim Jonesa i Juelza Santanę w całym Nowym Jorku. Cała sprawa, jak szybko się zaczęła to równie szybko się skończyła i pomimo gwałtowności w atakach z obu stron zrobiło się o niej cicho.
 
Teraz 8 lat po tych zdarzeniach Cam oficjalnie ogłosił rozejm dodając wspólne zdjęcie z Nasem na instagram. Blisko związana z kręgiem The Diplomats MissInfo poinformowała fanów, że powinniśmy spodziewać się wspólnych projektów dwóch legend Big Apple, co wydaje się bardzo realne biorąc pod uwagę ostatnią aktywność muzyczną i Killa i Nastradamusa.

Tagi: 

Skajsdlimit
Cam'Ron król NY!
bbc
Jadakiss king of NY.
Hajabuza9
Kendrick king of NY
r kelly
To nie prawda te gwalty, dajcie mi juz spokoj popkillerowcy;/
joey starr
"później 50 i Ja zbijający piątki" chyba się pomyliło z Fat Joe bo raczej 50 i Ja nie zakończyli beefu
Michał Zdrojewski

Miałem tu na mysli ich ostatnie spotkanie w samolocie, o ktorym tweetowal jaki czas temu Ja rule

Anonim
King of NY is one .Nas !
blał
czekam na piątke V z Jimsonem, elo
esko
nasty jest nie do podjebania już do końca jego życia będzie królem
MC Bralczyk
"podczas jednego z których" ;D
nicotine
jeszcze 50 cent i fat joe, kozacka zwrota curtisa co by o nim nie gadać youtube.com/watch?v=EBzAcYmA_5w

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>