Takie Rzeczy

Takie Rzeczy

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-12 11:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 6)

Radomski raper na bieżąco informuje fanów o postępach w nagrywaniu kolejnej płyty, która pojawi się już 23 marca. Na instagramie zamieścił ostatnio post, stanowiący niejako rozrachunek z własną twórczością. 

dodano: 2015-01-14 19:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Piękne info na początek roku. "Halo Sokół, będzie złoto? Bo się zaczynam martwić" - nawijał nie tak dawno KęKę w swoim Hot16Challenge. No to już nie musi - ZPAV ogłosił właśnie, że "Takie Rzeczy" pokryły się Złotem!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2014-07-16 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Sprzedaż w polskim rapie to często temat tabu - podczas gdy amerykańskie notowania sprzedaży operują pełnymi liczbami, to nasz OLiS zdradza jedynie miejsca a i sami raperzy rzadko ujawniają coś ponad przekroczenie progu złota/platyny. Jednak jak widać najlepsze debiuty potrafią dobrze bronić się sprzedażowo - najpierw Rasmentalism nagrał numer z okazji sprzedania 10 tysięcy sztuk "Za Młodych Na Heroda", teraz KęKę wspomniał ile nabywców znalazł jego debiut, nazywany najlepiej sprzedającym się od dłuższego czasu debiutem w Prosto Label.

video
dodano: 2014-01-09 19:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Już 24 stycznia w warszawskiej Proximie KęKę będzie główną gwiazdą imprezy premierowej Młodych Wilków 2013, a dziś dostajemy z zaskoczenia trzeci teledysk promujący "Takie Rzeczy". Nagrany do osiedlowego hymnu "Zostaję", będącego jednym z najjaśniejszych momentów krążka. klip dodatkowo podkreśla wymowę utworu - sprawdźcie koniecznie.

dodano: 2013-12-02 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Debiut naszego ubiegłorocznego Młodego Wilka zatytułowany "Takie Rzeczy" już wam recenzowaliśmy, publikowaliśmy videowywiad... do kompletu przydałaby się jeszcze szansa wygrania albumu, czyż nie? Poniżej info jak możecie wejść w posiadanie najnowszego wydawnictwa KęKę.

dodano: 2013-11-26 22:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Ostatni rok w karierze KęKę to ogromny skok naprzód, zakończony na podium OLiS. Całą tę, nie za łatwą, podróż, znaczoną wieloma przejściami radomski raper postanowił podsumować w brudnym, życiowym numerze "Co życie da", będącym nieformalnym bonus trackiem do albumu "Takie Rzeczy" i pewnym podsumowaniem całego etapu. Na bicie Donde. Moc.

video
dodano: 2013-11-03 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Z okazji jutrzejszej premiery albumu "Takie Rzeczy" złapaliśmy KęKę w Warszawie, by porozmawiać o albumie i tym, co wokół niego się działo. Uwzględniając wywiady przy okazji Młodych Wilków i po podpisaniu kontraktu na początku roku była to nasza trzecia rozmowa, ale i w pewnym sensie "ekskluzywna i wyjątkowa" - bowiem stuprocentowo na trzeźwo, z przerwą jedynie na wodę... Sprawdźcie 20-minutową rozmowę w stołecznej Klubokawiarni Towarzyska.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-11-02 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

Na swoim legalnym debiucie, w numerze "Znakomicie" KęKę nawija, że "Prosto dało trochę fejmu, sam bym se poradził" a jak płyta dobrze się przyjmie to założy własne Radom Records, natomiast fanów do kupowania albumu zachęca słowami "Jak chcesz kupić to kup, ja bym wolał kupić wódę, a za resztę coś na sztuki wziąć szlug". Ci, którzy obawiali się czy radomski MC przy przejściu z podziemia nie wytraci wyjątkowej na polskiej scenie bezkompromisowości i pokaże te same atuty, którymi urzekał na luźno rzucanych w eter numerach powinni odetchnąć z ulgą. Jest dobrze.

video dnia
dodano: 2013-11-01 13:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

KęKę - Jeden kraj

Dlaczego: W ten podniosły dzień dostajemy równie podniosłe video od KęKę. Kręcony w Wilnie i we Lwowie klip do patriotycznego "Jednego Kraju" robi naprawdę wielkie wrażenie i perfekcyjnie dopełnia numer. Świetna robota.

video dnia
dodano: 2013-10-22 19:53 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

KęKę - Nigdy dość

Dlaczego: "Takie Rzeczy" od paru dni kręcą się na redakcyjnym sprzęcie, wracamy z wywiadu z KęKę a tu czeka na nas... pierwszy solowy teledysk ubiegłorocznego Młodego Wilka, nakręcony do otwierającego jego legalny debiut numeru "Nigdy Dość". Tak gdyby ktoś obawiał się, czy album nie straci undergroundowego brudu i sznytu...

dodano: 2013-10-07 17:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

No to zbliża się dzień, gdy KęKę zatańczy swoje woogie boogie na sklepowych półkach. "Takie Rzeczy" pojawią się 4 listopada a dziś rusza preorder materiału.

Ambitne teksty z wypracowanym flow rzucone są na bity takich producentów jak Czarny HIFI, 2sty, Urban czy znany z albumu Solara i Białasa Lanek. Album jest typową solówką bez gościnnych udziałów, dzięki czemu przez 15 tracków możemy zapoznać się z nietuzinkowym podejściem rapera do życia, miłości, polityki i melanżu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-10-03 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Wiedzieliśmy już, że legalny debiut KęKę ukaże się 4 listopada - teraz poznaliśmy okładkę albumu "Takie Rzeczy", którą znajdziecie poniżej. Do kompletu dowiedzieliśmy się kiedy do sklepów trafi trzecie oficjalne solo VNM'a - płyta "ProPejn" pojawi się już 25 listopada. Czekamy na obie pozycje, jako mocnych kandydatów do tegorocznej czołówki.

dodano: 2013-09-04 13:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Znamy już datę premiery i tytuł oficjalnego debiutu naszego ubiegłorocznego Młodego Wilka, króla radomskiego woogie boogie - KęKę. Album "Takie Rzeczy" promowany do tej pory street-singlem "Trasa (BraKaKa)" pojawi się w sklepach jesienią. Kiedy dokładnie?