Kękę

Kękę

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-12 11:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 6)

Radomski raper na bieżąco informuje fanów o postępach w nagrywaniu kolejnej płyty, która pojawi się już 23 marca. Na instagramie zamieścił ostatnio post, stanowiący niejako rozrachunek z własną twórczością. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-01-04 09:51 przez: Patryk Lisowski (komentarze: 2)

Od jakiegoś czasu KęKę daje jasno do zrozumienia, że pracuje nad nową płytą. Autor trylogii "Rzeczy", wcześniej wspominał już, że na swój czwarty solowy album zaprosi długo oczekiwanych gości. Teraz prawdopodobnie dostaliśmy datę premiery nowego krążka.

Tagi:
dodano: 2017-12-30 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Za KęKę kolejny intensywny rok - wprawdzie bez nowego LP, ale z EP-ką, rozrostem własnej marki oraz wyczerpującą trasą koncertową. Radomski raper podsumował ostatnie 12 miesięcy w obszernym wpisie na swoim FB:

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2017-08-10 18:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Przyjaciele czy gwiazdy? Relax na leżaczku czy rozgrywka w kosza? Przyjaciele, zieleń, piwko i muzyka. To właśnie Chonabibe Festiwal - lepszy świat przez 2 sierpniowe dni w otoczeniu magicznego parku w Opolu Lubelskim.

wydarzenie
kategorie: Festiwale, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-21 01:32 przez: Kontakt (komentarze: 1)

"Festiwal w całości poświęcony kulturze tańca. Od ośmiu lat w okresie wakacyjnym Plac Zebrań Ludowych w centrum Miasta Gdańska, zostaje przekształcony w miasteczko festiwalowe ze strefami tanecznymi, strefą regeneracji, muzyczną sceną główną, dance parkiem, wypełniając się kilkutysięcznym tłumem miłośników różnych współczesnych stylów tanecznych, twórców i fanów street art'u i muzyki z całej Polski i z zagranicy. Magię tego wydarzenia i miejsca tworzą młodzi ludzie, emanujący niezwykłą energią i radością, płynącą z autentycznej pasji jaką jest dla nich taniec i muzyka." - czytamy na wydarzeniu. Muzyczno-taneczne święto Gdańsk Dźwiga Muzę rusza dziś po raz kolejny!

wydarzenie
dodano: 2017-07-06 15:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Największy festiwal hiphopowy w kraju, czyli Polish Hip-Hop TV Festival 2017 już za niespełna miesiąc. Jak co roku odbędzie on się w dniach od 3 do 5 sierpnia na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Tym razem oprócz stałych punktów programu nie zabraknie kilku nowości.

dodano: 2017-06-23 21:51 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

"Basement Disco" to złożona z 6 utworów EP-ka, którą wydali wspólnie KęKę i Hase. Dla tego pierwszego materiał stanowił okazję do odsapnięcia od solowych albumów i nagrania muzyki w nieco innej stylistyce, z kolei Hase dzięki tej współpracy ma okazję pokazać swoje umiejętności większej ilości odbiorców. Producentami krążka są TRK, PLN Beatz, Lema, Frose, Sergiusz oraz PSR. Na kanale Takie Rzeczy Label można posłuchać całego projektu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-08 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

„Kryształowe Szło” to  gorzki, undergroundowy numer w stylistyce zbliżonej do wcześniejszych nagrywek Hase. Autorem muzyki jest PLN.Beatz. Premiera fizycznej EP-ki już 23.06. Preorder można zamawiać tylko na www.takierzeczy.com

kategorie:
dodano: 2017-06-06 02:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Basement Disco” to wspólny projekt dwóch radomskich raperów – KęKę i Hase. Epka zawiera 6 premierowych utworów, które łączą ze sobą chwytliwość mainstreamowych produkcji z podziemną bezkompromisowością w warstwie lirycznej. Projekt ma za zadanie przedstawić sylwetkę Hase szerszej publiczności. Dla KęKę jest to odskocznia od solowych albumów o życiowej tematyce, do jakiej przyzwyczaił swoich słuchaczy.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-31 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Już 23 czerwca pojawi się EP KęKę/Hase "Basement Disco" a po sukcesie numeru tytułowego pora na drugi singiel - tym razem jest to solowy numer Kę, traktujący o internetowych relacjach i podkręcony zaskakującym newschoolowym refrenem.

dodano: 2017-05-22 14:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Basement Disco" to wspólny projekt dwóch radomskich raperów - KęKę i Hase. Epka zawiera 6 premierowych utworów, które łączą ze sobą chwytliwość mainstreamowych produkcji z podziemną bezkompromisowością w warstwie lirycznej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-25 16:32 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Kękę ma kolejne powody do radości - jego drugi longplay, "Nowe rzeczy", pokrył się w tym tygodniu podwójną platyną. Płyta ukazała się w marcu 2015 roku i można na niej znaleźć takie kawałki jak "Wyjebane (Tak Mocno)" czy "Zmysły". Radomski raper skomentował wyróżnienie przyznane mu przez ZPAV za pośrednictwem Facebooka, zapowiadając przy okazji zakończenie prac nad nowym EP.

Tagi:
video
dodano: 2017-03-23 19:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W większości naszych videowywiadów kręcimy się głównie wokół tematyki muzyki i niuansów z nią związanych, rozmawiamy merytorycznie i obszernie o nowych wydawnictwach, planach. Jednak pomyśleliśmy, że warto dodatkowo ukazać naszych rozmówców z innej perspektywy, prześwietlić ich na wylot niczym rentgen i pomóc wam dowiedzieć się ciekawostek, których w standardowych popkillerowych wywiadach nie znajdziecie...

Po serii odcinków związanych z tegorocznymi Młodymi Wilkami pora na KęKę i wyjątkowo obszerny Rentgen!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-19 18:51 przez: Kacper Szymański (komentarze: 18)

Dzisiaj światło dzienne ujrzał kolejny singiel z nadchodzącego albumu Laikike1, Bonsona i Soulpete'a "Almost Famous" - AF9. W zwrotce Laika pojawiły się kąśliwe uwagi kierowane m.in. pod adresem KęKę, dotyczące jego terapii i problemów z alkoholem. Radomianin odpowiedział na zarzuty Laikike1 na swoim facebooku.

Tagi:
video
dodano: 2017-01-15 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ostatnie kilka lat w karierze KęKę to ciągła krzywa wznosząca - rok 2016 przyniósł pełnoprawną inaugurację własnego labelu oraz pokryte podwójną platyną "Trzecie Rzeczy". Początek nowego, 2017, był więc idealną okazją do rozmowy z radomskim MC - a spotkaliśmy się tuż przed zorganizowanym przez Live2Listen koncertem w warszawskiej Proximie, oczywiście wyprzedanym.

Strony