"Polski hip hop posiada wiele twarzy" - ruszyła sprzedaż książki

Ruszyła sprzedaż książki pt. "Polski Hip Hop Posiada Wiele Twarzy" autorstwa Sadiego i Graffa, którzy od lat 80. byli aktywnymi działaczami hip hopu. Wydawnictwo pojawi się w limitowanej liczbie 300 egzemplarzy. Poznaliśmy także dokładny spis treści oraz cenę wydawnictwa.

Andrzej Graff oraz Piotr Sadowski to jedni z najstarszych polskich hiphopowców, którzy jako pierwsi z Polski uzyskali członkostwo międzynarodowej organizacji Universal Zuli Nation. Na łamach książki dzielą się z nami wiedzą, która nigdy wcześniej nie była publikowana. Piszą m. in. o pierwszej polskiej b-girl oraz niepowtarzalnej atmosferze lat 80., gdy za publiczny taniec breakdance ścigało wtedy ZOMO.

- Niektórym może się wydawać, że historia hip hopu powstawała tylko w jednym mieście, a ta historia powstała w całym kraju, bo hip hop to cała Polska - mówi Piotr "Sadi" Sadowski. - Postanowiliśmy opowiedzieć i wyjaśnić kilka ważnych kwestii z punku widzenia dawnych działaczy, ponieważ o wielu wydarzeniach hiphopowych z lat 80. i 90. nie przeczytamy dzisiaj w Internecie - wyjaśnia autor.

Książka powstawała dwa lata. Poza wieloma ważnymi datami i ksywkami dawnych hiphopowców, znajdziemy w niej unikatowe zdjęcia oldschoolowych plakatów zapowiadających imprezy hiphopowe, skany ankiet i legitymacji członkowskich Universal Zulu Nation, niepublikowane fotografie dawnych turniejów breakdance oraz wiele innych ciekawostek z wczesnej historii polskiego hip hopu.

- To czysty true school. Ktoś musiał w końcu uzupełnić tę niedopowiedzianą historię. Przyjęliśmy zasadę „300 stron x 300 egzemplarzy”, żeby nasza książka trafiła tylko do największych pasjonatów tej kultury. Do ludzi, którzy tak jak my doceniają wartość prawdziwego hip hopu - mówi Andrzej "Graff" Graff. I dodaje: - Nie mamy ciśnienia, żeby być „top” i robić szum wokół siebie. Ta książka to zajawka, żeby opowiedzieć o zajawce życia.

Od 29 kwietnia książkę (w cenie 20 pln) można zamawiać za pośrednictwem strony www.sadigraff.pl. Znajdziemy tam również skrócone biografie autorów oraz pełne info o projekcie.

Spis treści:
1. Od Wydawcy
2. O czym tu mowa i kto dobrał słowa?
3. Kim jesteśmy?
4. Początki w Polsce – lata 80-te
5. Breakdance
6. Pierwsza prawdziwa polska b-girl
7. Drugie pokolenie – lata 90-te
8. Polski obraz Graffiti
9. Polski Rap
10. Hiphopowy DJ – Maestro
11. Historia Universal Zulu Nation w Polsce
12. Universal Zulu Nation - Fakty
13. Wartości kultury hip hop – wczoraj podstawa – dzisiaj utopia?
14. Poprawka na hip hop
15. Polski hip hop jako subkultura
16. Poszczególne szkoły hip hopu
17. Hiphopowa świadomość
18. Wszystko jest możliwe
19. Hip Hop – nasza walka
20. Niech moc będzie z Wami

bfree
Lepszy by był tytuł "Polski hip hop posiada dupe zamiast twarzy".

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>