GrubSon, Bisz & B.O.K Band @Warszawa

dodano: 2014-03-02 08:49 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Miejsce: 

ul. Złota 9, Warszawa

Data: 

2014-03-07 19:00

Już 07.03.2014 w Palladium w Warszawie ogromna dawka hip-hopowego (i nie tylko) grania na żywo. Dwa livebandy, 4h dobrej muzyki, najwyższy poziom realizacji. 

Wystąpią:

GrubSon + DJ BRK + Jarecki + liveband
Bisz + B.O.K Band

 

Wejście: 19:00

Start: 20:00

 

Bilety:

Przedsprzedaż 40 zł 
W dniu koncertu 50 zł 

Z ISIC 37 zł !

 

Miejsca sprzedaży: 

•bileteria Palladium, ul. Złota 9, 12-19
• biuro klubu Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a, 9 -17
•bileterie Empik
•sieć sklepów Media Markt i Saturn

 

Sprzedaż online: 

palladium.art.pl
ebilet.pl 
eventim.pl 
ticketpro.pl
kupbilecik.pl
biletyna.pl

 

GrubSon swoją przygodę z muzyką rozpoczął na początku lat 90. Zainteresowanie hip-hopem zaszczepił w nim jego brat Hudy, który w tamtym okresie zajmował się promowaniem kultury hip-hop w ich rodzinnym mieście – Rybniku. 

GrubSon – sam zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 – w grupie zwanej "Po 3-na różnica" ( Twórca, Max, Rav). W 2001 roku przejmuje schedę po bracie i sam zaczyna organizować imprezy w swoim mieście. Niedługo później powstaje nowa ekipa "Wolność słowa" (GrubSon, GRF, Zorza, Aro) – chłopaki w warunkach domowych nagrywają swoje pierwsze demo, jednak sytuacje losowe nie pozwalają przetrwać zespołowi. GrubSon jednak się nie poddaje i już w latach 2003-2004 wydaje solowy nielegal "N.O.C." (Nowiny Osiedle Chrabowa) wraz z klipem mającym promować wydawnictwo. Płyta prezentuje eklektyczne oblicze GrubSona – można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall – produkcją muzyki także zajął się on sam. Dzięki płycie muzyk zaczął coraz więcej koncertować. Wkrótce poznaje ekipę Bezkres – której staje się członkiem – tworząc "Wspólny Mianownik Soundsystem" z którym to coraz bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall. W 2005 roku poznaje Metrowego – który także staje się członkiem WMS – i zaczyna pracę nad kolejnym solowym krążkiem, a oprócz tego zajmuje się produkcją bitów dla coraz większej liczby osób. W rok później nawiązuje krótką współpracę z Łódzkim Dread Squad'em wraz z którym miał wypuścić swoją legalną płytę – niestety projekt nie ujrzał światła dziennego. GrubSon nadal się nie poddaje i nagrywa dalej utwory na swoją płytę – w międzyczasie poznaje DJ Feel-x'a i zaczyna tworzyć w jego wytwórni Siła-Z-Pokoju. 

W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi – GrubSon nagrywa kawałek na III część producenckiej płyty Magiery i L.A – "Kodex". Utwór z "Siła z pokoju", który nagrał z Juniorem Stressem – wraz z kawałkiem Fokusa i Gurala – stał się singlem promującym wyżej wspomnianą produkcję. Płyta ta jeszcze bardziej otworzyła mu drogę na polskie parkiety – a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce. W 2008 roku wytwórnia Feel-x'a wydaje mixtape – "Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1" – oczywiście z udziałem GrubSona. W rok później artysta zmienia "stajnię" tym razem na MaxFloRec, z którą podpisuje kontrakt na swą debiutancką legalną płytę. We wrześniu 2009r światło dzienne ujrzał debiutancki album "O.R.S.". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka". Wydawnictwo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrywa platyną. Cały rok obfituje w koncerty, których GrubSon wspierany przez DJa BRK i Jotoskleję, zagrał około 100.

Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy z Bartoszem Kochankiem czyli DJ-em BRK, który równie dobrze czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012 roku album "Gruby Brzuch”. Album był prowany singlami „Zacieszacz”, w którym gościnnie pojawił się BU, „Złap za…” oraz „Ostatni Raz”. W drugiej połowie 2012 roku do załogi koncertowej dołącza na stałe Jarecki – reprezentant Kurnik Studio, który niejednokrotnie współpracował z GrubSonem (chociażby utwory np. „Antidotum”, „Skacz!”).

Rok 2013 jest kolejnym przełomem w działalności koncertowej GrubSona. Artysta z pomocą Jareckiego i BRK formuje zespół, z którym rusza w trasę plenerową. Skład koncertowy został wzbogacony o: Udoo (wokal wspomagający), Łukasza Bzowskiego (instrumenty klawiszowe), Grzegorza Posłusznego (gitara basowa) i Michała Malińskiego (perkusja). W zestawieniu z GrubSonem, Jareckim i Dj-em BRK powstała doskonała machina koncertowa. Od września 2013, w składzie pomniejszonym o Udoo można cały zespół zobaczyć na żywo także w klubach w całym kraju. 

Bisz - raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Równolegle nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz flow. Każda płyta Bisza jest inna zarówno w formie jak i treści, muzyka jest dla niego przestrzenią poszukiwań nowych sposobów na wyrażanie siebie oraz kondycji współczesnych młodych ludzi.

Pierwszą produkcją Bisza, która dotarła do szerszego grona odbiorców jest nagrana wraz z bydgoskim producentem Kosą konceptualna epka pt. "Zimy" (2007), która w całości opiera się na inspiracji tą mroźną porą roku.

W tym czasie rozpoczęła się także współpraca Bisza z bydgoskim producentem Oerem, wokalistą Kay'em oraz Dj'em Paulo - początek zespołu B.O.K, który nagrywa do dzisiaj i planuje kolejne produkcje. Pierwsza płyta BOKów pt. "Ballady Hymny i Hity" (2008) przyniosła grupie 4 miejsce w konkursie na nielegal roku Wudoo, materiał z tej produkcji towarzyszył zespołowi przez wiele koncertów.

Rok później przyszedł czas na kolejny konceptualny projekt z Kosą. Epka "Idąc na żywioł" (2009) to podróż przez życie aż po śmierć w poszukiwaniu sensu. Cztery utwory odnoszące się kolejno do czterech żywiołów, wypełnione gęstymi wersami i filozoficzną refleksją dały Biszowi uznanie najbardziej wymagających słuchaczy rapu.

W 2010 roku, po wielu koncertach, B.O.K czuje się na siłach wydać swoje pierwsze legalne wydawnictwo. Zaczynają się długie prace nad płytą "W Stronę zmiany", które inspirują Bisza do wydania w międzyczasie wyjątkowego projektu jakim jest "Raport z Walki o Wartość" (2010) płyta, która opisuje zmagania w walce o jak najlepszy poziom przełomowego dla BOKów wydawnictwa. "Raport z Walki o Wartość", który miał być tylko przerywnikiem okazał się projektem, który zdobył wielu fanów i pierwsze miejsce w rankingu album roku magazynu Popkiller.

 

Bisz jak to ma w zwyczaju pracuje nad kilkoma projektami jednocześnie. Na przełomie 2010/2011 roku, na światło dzienne wychodzi długo odkładany projekt, epka z warszawskim producentem Pekro pt. „Burza i Napór”. Klimatyczne bity, refleksyjne teksty oraz koncept nawiązujący tematycznie do literackiej epoki Sturm und Drang znowu zjednały Biszowi najbardziej wymagających i poszukujących słuchaczy. Z płyty pochodzi numer "Raj tuż za rogiem", który zdobył zaskakującą popularność.

We wrześniu 2011 w końcu nadchodzi czas na oficjalne wydawnictwo BOKów pod szyldem MyMusic. Płyta "W Stronę Zmiany" zebrała dobre recenzje i trafiła na listę sprzedaży Olis. Promowana kilkoma teledyskami, otworzyła grupie drogę do nowych słuchaczy. 23 utwory składające się na płytę to przekrój przez całokształt możliwości zespołu, od bragga na nowoczesnych produkcjach po refleksyjne numery na klasycznych bitach.

Bisz zostaje zauważony nie tylko przez zagorzałych fanów zaangażowanego rapu ale także przez słuchaczy innych gatunków szukających w muzyce świeżości i dobrych tekstów. Jego zwrotki trafiają na kompilację Aloha 40% a potem Mixtape Prosto Kebs, gdzie nagrywa numer razem z W.E.N.Ą i Miuoshem

Współpraca ta owocuje zaproszeniem Bisza do Fandango Records, gdzie wydany zostanie pierwszy oficjalny solowy album bydgoskiego rapera pt. "Wilk Chodnikowy". Pierwszym singlem z tej płyty zostaje numer na bicie Bob Air'a pt. "Pollock" który już w pierwszych dniach premiery narobił wokół siebie sporo szumu.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>