Tech N9ne - Industry Is Punks

dodano: 2014-06-09 20:31 przez: Pszemek (odpowiedzi: 2)
Pszemek
Postów: 93

Kawałek może mało znany, ale dla mnie ABSOLUTNY klasyk. Album z września 2002, tracki ponoć w większości nagrane w latach 1999-2001. Początki wytwórni Strange Music, gdy jeszcze mało kto poza białymi juggalos o nich słyszał a czarni gardzili z wielu powodów - to antychryst, to to, to tamto. Ten track (i kilka pozostałych z tego albumu) sprawił, że żaden z dzisiejszych freshmanów nie robi na mnie większego wrażenia pod względem technicznym - Tech nawijał tak 12 lat temu, albo i wcześniej.

MUST-HEAR!

Zworek
Postów: 87
dodano: : 2014-06-09 22:11

Dziękuję. Właśnie dałeś mi nowy track do jarania się. :D
Generalnie, Tech N9ne jest jednym z najlepszych raperów technicznych. Koleś od lat jest fenomenalny, a jednak mam wrażenie, że cały czas mocno niedoceniany, w porównaniu do pozostałej części mainstreamu.

Pszemek
Postów: 93
dodano: : 2014-06-10 02:03

Zaraz pyknie mu 20 lat w grze, jak się nie mylę to w 1994 nagrał "Thugs Get Lonely Too" z Tupaciem. Legendy głoszą, że Pac powiedział, cytuję: "Ten gość jest przyszłością hip-hopu", ale cholera wie ile w tym prawdy. Tupac podobno żyje, może kiedyś to powtórzy ;))

Jakby popatrzeć na jego koncerty na przestrzeni lat widać jak na dłoni, że jego publika zawsze była w większości biała (jakieś 96%, pozostałe 4 to ekipa od nagłośnień). Czarni powinni żałować, że dopiero zaczynają się do niego przekonywać, przespali najlepsze lata.

Ciekawostka: Kendrick Lamar dograł się na "K.O.D." w 2007 w kawałku "I Love Music", gdy Black Hippy jeszcze nawet nie istniało, o TDE nie mówiąc. Na przestrzeni lat gościł Scarface, gościł Ice Cube, masa kozaków. Dziwne, że czarni krzyczący niegdyś coś o antychryście... do szybkiej pobudki potrzebowali kopniaka w postaci albumu "Something Else", na którym udzielili się m.in. Wiz Khalifa, B.o.B (świetny kawałek "See Me"), T-Pain na autotunowanym refrenie, czy nawet w/w Kendrick.

Wyraźnie widać, że nagle przestaje przeszkadzać typowe dla Tech N9ne podważanie zasad wiary. Dziwne. :)

// Jeszcze jeden klasyk. Rok 2000.