[Elektronika] Dyskusja ogólna

Forum - strona główna >> Muzyka >> Inna muzyka >> [Elektronika] Dyskusja ogólna
kategoria: Inna muzyka
dodano: 2014-06-03 14:32 przez: Michał Zdrojewski (odpowiedzi: 5)
Michał Zdrojewski
Postów: 42

W tym temacie prowadzimy konwersacje dotyczace szeroko pojetej muzyki elektronicznej - od disco po dubstep I inne wymysly. Ja od okolo dwoch lat jaram sie mocno produkcjami z nurtów typu future garage, ambient dubstep, deep house. Disclosure czy Flume'a zapewne wszyscy kojarza. 

moglby ktos zaproponowac jakis fajnych producentow tych gatunkow, ktore podalem wczesniej? Nie potrafienw tej muzyce tak diggowac jak w hip-hopie, a swieza muzyka w bibliotece zawsze mile widziana. Wstawiajcie kawalki, ktorymi sie sami jaracie.

125 Rue Montmartre
Postów: 16
dodano: : 2014-06-03 14:58

Żeby poznać deep house z tej najlepszej strony, to wystarczą Ci praktycznie cztery ksywki, nic lepszego nie powstało - Theo Parrish, DJ Sprinkles, Luomo i Moodymann.
Ewentualnie zawsze możesz wzbogacić o kolejne, dość mocne produkcje powstałe po 2010, które już nie są tak stricte osadzone w gatunku:
DJ Koze - "Amygdala"
Omar S - "Thank You for Letting Me Be Myself"
John Talabot - "ƒIN"
Kassem Mosse - "Workshop 19"
Plus tegoroczny prześliczny dwustronny singiel-perełka - ##### - "#####"

Future garage to niesamowita rewolta nastrojowa. Od smutnego, dubstepowego Buriala, Clubroota, Nocowa i Volor Flexa przez energiczne figury takie jak FaltyDL, Jacques Greene, Lapalux, SBTRKT, debiut Mount Kimbie, bengerowego Martyna (jeden z najjaśniejszych punktów Brainfeedera), revivalującego rejwy Zombiego, epki Jamesa Blake'a po śpiewaków na garażowych podkładach - pośmiertna "kolaboracja" Gil Scott-Heron/Jamie xx czy smutny Jamie Woon. Mocno się to wszystko ściera w UK z dubstepem pokroju mistrza Pariaha.

Czym jest ambient dubstep nie wiem, ba, mam wątpliwości czy taki termin techniczny w ogóle istnieje.

Michał Zdrojewski
Postów: 42
dodano: : 2014-06-03 16:42

Wielkie dzięki za propozycję, zaraz sprawdzę sobie podrzucone ksywki :)

ヤロスラフ
Postów: 3
dodano: : 2014-06-08 13:28

Ambient dubstep to raczej określenie używane przez ludzi, którzy dubstep kojarzą z midbassem i wobble'ami, heh. Tak czy siak, z głębszych odmian dubstepowego grania polecam dwa labele, mianowicie Chesplate Distance'a i DeepMediMuzik, po Youtubie krąży gdzieś mix z wałkami z tej wytwórni nagrany przez Questa, pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem w nim Kalawanji Kromestara i musiałem zmienić spodnie, heheh, bujająca subbassem definicja prawdziwego dubstepowego grania.

Pszemek
Postów: 93
dodano: : 2014-06-09 21:05

Jakieś 6-7 lat temu zacząłem słuchać drum'n'bass. Grupy typu London Elektricity, Black Sun Empire, Concord Dawn, Technical Itch, Noisia, Future Prophecies. Wkręciłem się poznałem w Krakowie i Warszawie sporo ludzi (chuj wie co tam robiłem, urodziłem się w Białymstoku) w klimacie, poznałem jungle, brejki i dubstepy (nie Skrillex, Skrillex to nie dubstep. Benga czy 16Bit to dubstep) i tym podobne wynalazki. Do dziś się jaram i sprawdzam na bieżąco. W sumie doprowadziło mnie to do fascynacji grime uk :)

XXL
XXL
Postów: 46
dodano: : 2014-06-09 21:11

The Prodigy ponad wszystko ! :)