SMN WaxEaters Beat-Session x Firlej - Wrocław

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2017-09-13 17:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

Miejsce: 

Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych, Grabiszyńska 56, 11-400 Wrocław

Data: 

2017-09-23 12:00

Już 23 września we wrocławskim Ośrodku Działań Artystycznych Firlej odbędzie się kolejna, już czwarta edycja SMN WaxEaters Beat-Session. Wydarzenie stworzone zostało z myślą o producentach oraz miłosnikach tworzenia nowych brzmień. Tym razem czekać będą na Was dwa pomieszczenia (Beat Room i Jam Room), darmowy sprzęt do testów, warsztat z Kuba Sojka aka Psi-Acoustic oraz pierwsza edycja Beat'em All Contest!

IDEA
Wydarzenie zrodziło się z potrzeby stworzenia realnej przestrzeni rozwoju dla beatmakerów specjalizujących się w samplingu z płyt winylowych. Jest jednak otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych nowoczesnymi technikami produkcji muzycznej. Szkoła Muzyki Nowoczesnej i WaxEaters dostarczają w tym celu 2 000 płyt z katalogu WaxEaters Vinylshop oraz syntezatory i instrumenty od dystrybutorów (Audiotech i djshop.pl). Zapewniają również kilka stanowisk odsłuchowych oraz jedno z gramofonem i komputerem do zgrywania sampli. Wszystko jest przeznaczone do darmowego użytku przez uczestników wydarzenia.

Do dyspozycji producentów są dwie sale do beatmakingu:
BEAT ROOM - w którym panuje cisza i skupienie podczas pracy na słuchawkach
JAM ROOM - w którym można podpiąć się do miksera i próbować swoich sił w grze na żywo z innymi producentami

WARSZTAT
Integralną częścią SMN WaxEaters Beat Session jest warsztat z beatmakingu, na który za każdym razem jest zaproszony inny, uznany w środowisku producent muzyczny. Do tej pory odwiedzili nas Marek Pędziwiatr (EABS, Night Marks), Urb (Dinal) oraz OER (B.O.K.) Gościem najbliższej beatsesji będzie Kuba Sojka aka Psi-Acoustic - producent, live performer i muzyk pochodzący ze Śląska. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej, który podczas wydarzenia podejmie się zrobienia bitu hiphopowego (!).

BEAT'EM ALL CONTEST
Pierwszy raz w historii SMN WaxEaters Beat Session odbędzie się konkurs dla uczestników. Wszyscy chętni producenci otrzymają paczkę sampli zgranych z płyt winylowych oraz paczkę dźwięków zagranych przez zawodowych muzyków. Ponadto, będą mogli skorzystać z syntezatorów i instrumentów sprowadzonych specjalnie na beatsesję. Po dwóch godzinach pracy nastąpi odsłuch gotowych produkcji, wyłonienie zwycięzcy i wręczenie nagrody.

NAGRODA
Mikrofon Sontronics Solo

SPRZĘT
Producenci muzyczni, którzy przyniosą własny sprzęt do beatmakingu, będą mogli zasiąść z nim przy stole. Do dyspozycji będą 24 stanowiska przy głównym stole. Organizatorzy gwarantują również dostęp do czterech gramofonów do odsłuchu płyt winylowych, jedno stanowisko z gramofonem i komputerem do zgrywania sampli oraz kilka syntezatorów do darmowych testów. Więcej informacji o sprzęcie znajdziecie na stronie wydarzenia.

UWAGA! 
Nie zapomnij wziąć swojej stacji roboczej (NOVATION LAUNCHPAD, AKAI MPC, NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE, ABLETON PUSH), słuchawek oraz kabla (jeśli planujesz jammować w JAM ROOMIE). Organizatorzy nie zapewniają wyżej wymienionego sprzętu!

Gdzie i kiedy?
Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych
ul. Grabiszyska 56, Wrocław
23 września 2017 r. - start 12:00
Wstęp darmowy.

Timetable:
12:00 Digging, Sampling i Beatmaking w Beat Roomie / Jam Session w Jam Roomie
16:00 Beat'em All Contest w Beat Roomie / DJ w Jam Roomie
18:00 Warsztat w Beat Roomie / Zamknięcie Jam Roomu
19:00 Odsłuch produkcji, wyłonienie zwycięzcy

Prowadzene: Karolina Dobkowska (Popkiller.pl)

After party: Crazy Rabbit, start 21:00

Do zobaczenia!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>