WdoWA o odejściu z Alkopoligamii: "Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach"

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-04 17:00 przez: Anonim (komentarze: 24)

Spore zaskoczenie i masę komentarzy wywołało ubiegłoroczne odejście Wdowy z wytwórni Alkopoligamia.com. Nawet Ten Typ Mes stwierdził w wywiadzie, że "nie do końca wie, o co jej chodziło". Dziś do tematu odniosła się sama raperka, tłumacząc przyczyny...

"Żeby nie skłamać i prawdy nie powiedzieć – zadecydowało kilka równorzędnych powodów. Jednym z nich jest to, że obraz, jaki ta wytwórnia prezentuje na zewnątrz, nie do końca zgadza się w mojej ocenie z tym, jak to wygląda od wewnątrz. Nie do końca odpowiadała mi polityka prowadzenia firmy, który to zarzut można odnieść do wielu wytwórni muzycznych w kraju, co zresztą w swoim felietonie zrobiłam i teraz do niego odsyłam. Nie da się ukryć, że wiele wniosków natury ogólnej, które tam wysnułam, oparłam na swoich doświadczeniach z Alkopoligamią. Ta domniemana rodzinna atmosfera w dużej mierze jest kreacją, a ja chyba przestałam czuć ten związek z chłopakami. Ponoć z rodziną najlepiej się wychodzi na zdjęciu – tak też było. Poza tym dorastam artystycznie, ale też jako osoba, i przestało mi odpowiadać, jak prezentowany jest światopogląd grupy, całości, mówiącej jednym głosem. Znam każdego artystę w tym wydawnictwie i może i miewają oni zbieżne poglądy, ale bardziej właśnie miewają niż mają. Sposób podawania widzowi wartości przez Alkopoligamię? Nie utożsamiam się z tym, przestałam to czuć. Nie mówię o samych wartościach, tylko o sposobie ich przekazywania. Bo owszem, ja też idę na imprezę i robię rzeczy, o których mówię później w swoich kawałkach, ale to nie coś, co chciałabym żeby było, i nigdy zresztą nie było, głównym motywem mojej twórczości. Działając zaś pod szyldem Alkopoligamii, mimo woli bywałam wpisywana w taką stylistykę." - mówi WdoWA w rozmowie z Andrzejem Całą i Marcinem Flintem.

Głośno było w ubiegłym roku także wtedy, gdy z Youtube'a zniknęły wszystkie numery Wdowy - wszyscy zastanawiali się czy to celowe zagranie. Co na to raperka?

"Nie usunęłam swoich kawałków! Jak mogłabym? To mój dorobek artystyczny, to moje CV, to moje sentymenty. Moja twórczość w całości znajdowała się przecież na profilu Alkopoligamii. Prawa do klipów przysługiwały twórcom klipów, czyli w większej części wydawnictwu, choć zdarzyło mi się pomagać przy scenariuszu. Ale prawa do muzyki przysługują mnie i twórcom muzyki. Od czasu mojego odejścia z tej wytwórni żadna umowa nie uregulowała ani kwestii moich płyt, ani utworów. Wielokrotnie prosiłam chłopaków, żebyśmy zamknęli temat YouTube, żebyśmy się za niego rozliczyli, choćby to miało być dwa złote rocznie. Obiecałam, że zrzeknę się pieniędzy za to, co zarobili na moich piosenkach na YouTube przed zawarciem umowy. Wiadomo, że teraz, pięć lat po premierze płyty, te utwory zarabiałyby na bieżąco jakieś śmieszne grosze, ale chciałam, żeby tam zostały, żebyśmy mogli odbierać symboliczne pięć złotych miesięcznie i mieć wspólne muzyczne CV. W odpowiedzi usłyszałam, że nie widzą takiej możliwości, nie podzielą się ze mną i nie muszą mi się tłumaczyć. Zagroziłam wtedy, że jeśli nie przyjmą mojej oferty, to zażądam usunięcia utworów. Utwory usunęli bez podejmowania dalszych negocjacji. Trochę na zasadzie psa ogrodnika – sam nie będę mieć, ale ty też nie dostaniesz. Smutno. Bardzo smutno" - dodaje WdoWA.

Fał
Trochę Cię wyruchali Wdowa, nie powiem... Ciekawi mnie jedynie jak by ta 2 strona opowiedziala nam ta historię? Troszke zaleciało hipokryzją, skoro chciałaś się odciąć (i zrobiłaś to) to poco Ci jeszcze były jakieś powiązania z tą ekipą?
Arnoldo
Ciekawe czy mes ją poruchał
Pato na koszulkach
bym
Pato
PATO JEST TYLKO JEDEN ! KOPI NIE TRZEBA!!!!
dd
kopii, cepie
Łukasz
Wdowa, czy to nie jest spowodowane tym, że Piotrek nie odwzajemniał twoich uczuć? Wszyscy widzieliśmy jak na niego patrzysz podczas wywiadu "Wenus vs Mars". Gdyby Piotrek chciał być z tobą pewnie to wszystko inaczej by się potoczyło. Trochę to smutne i szkoda mi cię trochę.
sensiss
Nie znam wystarczająco chłopaków z Alko' ale miałam sposobność ich poznać, po jej wypowiedzi mogę tylko zgodzić się z zarzutem, iż to co nawijają w swoich utworach, często NIESTETY mija się z rzeczywistością. Nie chcę nikogo obrazić, bo mam ogromny szacunek i sentyment szczególnie wobec twórczości Ten Typ Mesa, jednak zawiodłam się obierając jego osobę w realu.
jigga
wasz problem polega na tym, że byt utożsamiacie się z treścią niektórych kawałków i jakby na siłę chcecie odnosić to do samego człowieka, czyli w tym wypadku Mesa prywatnie, czyli Piotrka Szmidta. Z resztą jeśli chodzi o niego, to on niczego kompletnie w kawałkach nie ukrywa. W nich jest troszkę eleganckim cwaniaczkiem i na codzień też sprawia wrażenie takiego typa. Warto mieć na uwadze to, żeby podchodzić do nich wszystkich z dystansem.
asdasda
czyli oczywiscie poszlo o hajs, zalosne
wacław
to wszystko jest dziwne. najpierw Wdowa zerżnęła od Mesa tematy, flow, nawet te śmieszne wciągania powietrza pomiędzy wersami i chciała koniecznie byc w Alko. nie wiedziałem czy rapuje mes czy wdowa. tak samo było z teodorem - też raper xero. teraz z kolei twierdzi że wyrosła z tej dziecinady którą oni reprezentują. wcale się zreszta nie dziwię. dziwię się mesowi że promuje nachlaną gimbaze i otoczył się ekipą swoich klonów. nie ma w alkopoligamii żadnej różnorodności jak np teraz w prosto.
obiektywny ziomek
Małe Miasta.
solidnywonsz
jeżeli kaen i inne łaki w prosto to różnorodność xD te klony w alkopoli przynajmniej nie wydają legalnych albumów
ala ala ala alkopoligamia
Bardzo dobrze Gocha zrobilas ze odeszlas od tych pozerow. Nie wiem kto slucha te pojekiwania i spiewania mesa i knapiego, dwoch najwiekszych xerobojow po kaenie, tak bezczelnie i nieudolnie kopiowac styl devina i innych westcoastowych raperkow tfu tylko ze w ich wersja to traci kiczem i tandeta. Mes to w ogole zgrywa jakiegos mega wyluzowanego przemadrzalego fajfusa z malpeczka i cygaretka w reku ze kurwa nie moge patrzec, wielki zaszczany pijaczyna, a razem ze stasiakiem to najwieksi lansiarze czyt. klubiki, lansowanie sie na plecach innych np.lewandowskiego.
Igor Drath
Wdowa w Alko tylko wyglądała ... w SZSZ też była tylko dlatego że nikt nie był w stanie jej odmówić :D Aha jak chcesz to możemy się umówić... podyskutować :p
Piotr
sensiss, tutaj masz 100% racji, historie w trackach mocno kolorowane, ale zgrabnie opowiedziane wydają się być prawdziwe a jednak nie są…poznałem Mesa dosyć intensywnie i zupełnie inny gość niż siebie opisuje…
salam
MES jest strasznym bucem. Osobiście się o tym przekonałem ze teksty nie pokrywają się z rzeczywistością.
x
Ktoś sprecyzuje o co chodzi z tekstami niepokrywającymi się z rzeczywistością u Mesa?
Y
Też znam zdarzyło mi się poznać Mesa, jakoś nie wydaje mi się bucem. Teraz zadaje sobie pytanie czy to ja i Mes jesteśmy bucami czy Wy?
Wiksa11
Poznałem Mesa na domówce u Stasiaka, wbił na żyda bez alko i wypił moje piwa. Jak mu powiedziałem, że mógł się chociaż spytać kogo to i czy może się napić odpowiedział: "Wiesz kim ja jestem chłopcze?! Jak nie chcesz stąd wylecieć to zamilcz"... buc jakich mało...
tentyptakma
wszyscy psioczyli na wydawców a artyści sami między sobą nie mogą się dogadać, wszędzie widać chodzi o pieniądze i ego plus brak rozmowy.
gfunkpozery
#dontmeswithme #gfunkpozer #lalus #przerostformynadtresia #dreszlawety #210wannabe #wsadzsebierkiwdupe #amen
Fan mejn
Niestety muszę potwierdzić to że z Mesa zrobił się gbur, nie znam go osobiście ale co roku jestem na jego koncercie w jednym z dużych miast i dużo widziałem i niestety jego zachowanie jest mocno na minus na przestrzeni całego czasu. Z relacji znajomego z WWA, który jest gdzieś w kręgu znajomych Mesa też nie wygląda to dobrze od dłuższego czasu i że teksy, światopogląd na płytach itp nie pokrywa się z rzeczywistością. Tak czy siak TBZD to płyta roku, choćby za rymy i sposób opowiadania i flow, no ale jednak wizerunkowo słabo...
venzi
Pluc do talerza z ktorego sie jadlo, zawsze spoko!
was
Z Waszych relacji wynika, że buc - z wywiadów też się taki wydaje. Coś więcej?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>