Modulators - nowy projekt z Asfalt Records

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-10 12:00 przez: Asfalt Records (komentarze: 2)

Modulators "3 DJ'S" (HD)

Modulators to DJ Eprom - samplery, automaty perkusyjne, gramofony, rap, DJ Krótki - gramofony, DJ Ben - gramofony. Ich motto: "Płytę dedykujemy wszystkim miłośnikom brzmienia i klimatu muzyki hip hop z lat 90'tych." Na płycie także gościnnie udzielili się także: Dj Krime, Dj Falcon oraz Pan Zimna Łapa...

Album "Insert Coin" to podróż do lat 90'tych gdzie skrecze były na porządku dziennym i znajdowały się w każdym szanującym się kawałku hip hopowym. Płyta powstała w ciągu dwóch weekendów sierpnia 2012. Jest to materiał bardzo spontaniczny, aczkolwiek spójny co do kompozycji i brzmienia. Wszystkie bity są produkcji Eproma, który dał się już niejednokrotnie poznać jako analogowy freak i miłośnik old schoolowych instrumentów. Płyta utrzymana jest w konwencji tru schoolowego hip hopu rodem z lat 90'ych. Nie brakuje na niej także kilku elektronicznych kompozycji. Na mocno 'grooviących' bitach słychać skrecze Eproma, Bena i Krótkiego. Nie jest to jednak zwykłe drapanie znane z rapowych utworów. Muzycy najczęściej sięgają po żywe instrumenty i budują z nich melodyczne kompozycje wykorzystując prawdziwe sterty jazzowych płyt. Z tego powodu na płycie pojawia się wiele trąbek, wibrafonów, fletów oraz pianina. Praca nad płytą była inspirowana nagraniami jazzowymi z lat 70'ych, gdzie muzycy zaproszeni do studia jammując nagrywali całe albumy w ciągu kilku dni. Nowością w produkcjach Eproma jest jego debiut na mikrofonie. W utworze "Modulator na Gramofonie" gościnnie udzielił się także DJ VOLT. Całość materiału została zmiksowana na taśmie w domowym studio Eproma po czym trafiła na najlepsze analogowe urządzenia w masteringowym studio JG Master Lab.

Album wydany na bogato w grubym podwójnym digipacku zaprejektowanym przez SeweraX (okładki Medium, POE, Dead Man Funk). Na drugim krążku znajdziecie "czyste" produkcje DJ Eproma bez gramofonowych solówek. W środku także sticker "Modulators". 

Pre-order: http://www.asfaltshop.pl/modulators-insert-coin-1206-p-1258.html

Tracklista:

1. Insert Coin (INTRO)

2. Modulator na gramofonie

3. Coach K

4. Load Error

5. Level Up!

6. Scratchin On Chrome

7. 3 DJ'S

8. Pinball

9. Higher Than Space II

10. Sonic Jax

11. Zapalniczka

12. Dub in Yo Area!

13. Junglistablist

14. Komputer z Miami

15. We Are The Modulators feat. DJ Krime, DJ Falcon, DJ Lapsky

eloElo94
Wreszcie coś innego niż ten rap, na tej naszej scenie hip hopowej!
JUNIREK
No napewno coś innego bo tu nigdy nikt wcześniej nie robił płyty opartej o brzmienie z lat 90 ...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>