Snoop Dogg "Stoners EP" - premiera

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2012-04-22 21:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)


W miniony piątek miała miejsce premiera najnowszego materiału Snoop Dogga. Wydane jedynie na iTunes "Stoners EP" miało z założenia umilić nam czas oczekiwania na nowy album Doggfathera - "Reincarnated".

Postanowiłem więc podzielić się z wami krótką refleksją na temat tego projektu.
Jak wiadomo, Snoop w ostatnich latach nagrywa dużo, szybko i działa na różnych płaszczyznach, niekoniecznie mających wiele wspólnego z rapem. Można kwestionować jego romanse z innymi gatunkami muzycznymi ale chyba nikt nie ma złudzeń, że Big Boss Dogg wciąż potrafi wysmażyć dobry numer, będąc do tego odpowiednio zmotywowanym.
Oprócz dobrze znanych i udokumentowanych wpadek na przestrzeni ostatniego roku, D-O-Double G wykrzesał z siebie jeszcze trochę ognia, nagrywając takie sztosy jak "Peep Pressure" czy "Wonda What It Do" a wspólny krążek z Wizem również wyszedł obu panom na plus.

Jako nadworny palacz hip-hopu, Snoop Dogg czuje się w tej tematyce jak ryba w wodzie i po początkowych obawach związanych z szybką publikacją "Stoners EP", mimo wszystko liczyłem na kawał porządnej produkcji...

Nie zawiodłem się.
Nie jest to może materiał wypchany po brzegi jakimiś spektakularnymi fajerwerkami ale z pewnością idzie się przy nim zrelaksować i o to chodzi. Żaden z dziesięciu zawartych na płycie kawałków specjalnie nie drażni i każdy spokojnie mógłby zasilić track listę trzech ostatnich solówek Snoopa.
Największe wrażenie zrobił na mnie otwierający epkę numer "1st We Blaze It Up", który jest po prostu świetny i bije z niego laid-back'iem na odległość. Luz jest motywem przewodnim tego materiału i brzmienie większości utworów krąży właśnie wokół tej konwencji, chociaż delikatny romans z nieco bardziej nowoczesnym klimatem również występuje. Na szczęście zachowano jednak zdrowe proporcje i zalatujące lekko elektroniką "Make It Hot" wkręca się praktycznie z miejsca.

"Stoners EP" mogę polecić z czystym sercem wszystkim, którzy pragną się na chwilę zrelaksować przy solidnej dawce laid-back'u a Snoop D-O-Double G pomimo upływającego czasu i zniżki formy nadal sprawdza się w tej konwencji lepiej niż ktokolwiek inny.
Krótki materiał pozbawiony praktycznie fillerów robi dobre wrażenie i nastawia pozytywnie przed premierą "Reincarnated", które mam nadzieję podąży tą samą ścieżką, tyle że z nieco większym rozmachem jeśli chodzi o gości i producentów.kurtis
Sprawdzę na pewno
Ice Cube
Dobry sztos i konkretna recenzja ...
...
przesłuchałem, nic specjalnego, no ale po Snoopie nie można się wiele spodziewać. Nie ma nawet jednego kozackiego kawałka o thc. Nie polecam.
Anonim
jakis link do downloadu plyty?
jaz90s
A kolega "..." od grajkow z tabasko?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>