Yung Lean

Yung Lean

video
dodano: 2017-11-23 13:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Tuż przed koncertami Yung Leana w Polsce (26.11. Kraków, 30.11. Warszawa) otrzymujemy od niego klip. Obrazek do tracku "Metallic Intuition" z płyty "Stranger" ukazał się tydzień później niż to zapowiadano. Raper z szacunku do Lil Peep'a przesunął premierę teledysku. Video przedstawia dzień masakry.

dodano: 2017-11-13 15:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Pochodzący ze Szwecji Yung Lean szturmem wtargnął na scenę w 2013 roku i zdobył sobie spore grono fanów na całym świecie i przetarł szlak dla wielu europejskich raperów chcących wypłynąć również poza Stary Kontynent. Lider Sad Boys ostatnimi czasy często eksperymentował ze swoją muzyką. Znany z autotune'owych, przesyconych elektronicznymi wspomagaczami ballad o narkotykach i samotności, Lean próbował swoich sił robiąc punk rocka czy pop. Teraz wygląda na to, że znalazł on odpowiednie dla siebie brzmienie serwując słuchaczom świadomy i dopracowany w stu procentach projekt "Stranger". Możecie go przesłuchać w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2017-10-09 12:43 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Przywódca "Sad Boys Entertainment" zaczyna odbiegać od "smutnej stylistki, czego potwierdzeniem są dotychczas opublikowane single, m.in: "Red Bottom Sky" i "Hunting On My Own". Nie jest to jednak nic złego - Jonatan dalej rapuje w oryginalnym, wypracowanym przez siebie stylu, do którego przyzwyczaił słuchaczy.

Pochodzący ze Szwecji Yung Lean szturmem wtargnął na scenę w 2013 roku i zdobył sobie spore grono fanów na całym świecie i przetarł szlak dla wielu europejskich raperów chcących wypłynąć również poza Stary Kontynent. Lider Sad Boys ostatnimi czasy często eksperymentował ze swoją muzyką. Znany z autotune'owych, przesyconych elektronicznymi wspomagaczami ballad o narkotykach i samotności, Lean próbował swoich sił robiąc punk rocka czy pop. Teraz wygląda na to, że znalazł on odpowiednie dla siebie brzmienie serwując słuchaczom świadomy i dopracowany w stu procentach projekt "Stranger".

dodano: 2016-12-17 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

A$AP Ferg, Bladee, Adamn Killa i Luckaleannn - tacy goście znaleźli się na nowym, złożonym z 8 numerów projekcie Yung Leana. Szwedzki raper wydał mixtape "Frost God" bez jakiegokolwiek uprzedzenia. Jedynym kawałkiem znanym przed premierą całości był utwór "Hennessy & Sailor Moon", do którego powstał klip. Poprzednie wydawnictwo Leana to album "Warlord" z lutego tego roku.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2016-07-07 13:18 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

Konwencja, którą prezentuje Yung Lean niekoniecznie trafia do wszystkich. Jednak młody Szwed z powodzeniem prezentuje nowe materiały i idealnie trafia w swoją niszę. Jeśli na dłużej zagościły u Was takie kawałki jak "Kyoto", "Yoshi City" czy "Motorola" koniecznie sprawdźcie kolejny singiel z tegorocznej płyty Leana "Warlord".

Tagi:
dodano: 2016-03-19 15:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)

Powoli staje się to piękną tradycją: po raz piąty z rzędu mamy przyjemność ogłosić wyprzedanie splasha! długo przed rozpoczęciem letniego święta hiphopu. Nawet pomimo tego, że na dworze panuje pogoda ekstremalnie niesprzyjająca noclegom w namiocie, a przed nami jeszcze parę ogłoszeń nowych wykonawców w line upie. Wyprzedani cztery miesiące przed startem - jesteście najlepsi! Nie możemy doczekać się wspólnej zabawy z wami i wieloma ekscytującymi artystami podczas weekendu 8-10 lipca w Ferropolis - słońce też już zamówiliśmy.

Przy tej okazji zebraliśmy parę ważnych informacji:

wydarzenie
dodano: 2016-02-29 12:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 3)

Na początku chcielibyśmy oznajmić, że to ostatnia szansa na spędzenie tego lata na najpiękniejszym festivalu świata: dużymi krokami zbliżamy się do ogłoszenia wyprzedania 19. edycji splasha!. Dlatego, jeżeli odwołaliście już wszelkie terminy od 8. do 10. lipca, przewietrzyliście śpiwór i znaleźliście połączenie kolejowe, ale do tej pory nie kupiliście biletów: wiecie, co z tym zrobić. Argumentów dostarczamy dziś pod dostatkiem kolejnym updatem line upu hiphopowego święta w Ferropolis.

video
dodano: 2015-11-22 15:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

Yung Lean po zrobieniu prawdziwej furory w sieci nieco odszedł w cień przy pojawianiu się innych nowych twarzy. Nadal jednak gra koncerty na całym świecie, nawija w swoim stylu. Chcecie sprawdzić jak się miewa? Sprawdźcie nowy klip do kawałka "Ghostrider".

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-03-13 18:40 przez: Michał Kubacki (komentarze: 2)

Najprawdopodobniej już wiecie, jak dramatyczna jest obecnie sytuacja z biletami dla wszystkich spóźnialskich: zostało ich baarrrddzzoo mało. I kiedy mówimy barrddzo to naprawdę zostało ich bardzo mało. Dlatego bądź szybki. Dla wszystkich tych, którzy zapewnili sobie już wejściówkę na najlepszy festival na świecie, kolejny line up update jest jak wisienka na torcie. A dla wszystkich innych: tak jak wspomnieliśmy. Bądź szybki. Barrdzo szybki.

video
dodano: 2014-06-18 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Unknown Memory" - taki tytuł nosić będzie nowy album robiącego ostatnio furorę nastoletniego Szweda. Pierwszym singlem jest osadzone w charakterystycznej cloudowej stylistyce "Yoshi City". Sprawdźcie co tym razem ma do zaoferowania Yung Lean, który nie tak dawno pojawił się w Polsce w ramach ostatniej trasy koncertowej.

Tagi:
dodano: 2014-04-01 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

Po głośnych kooperacjach polsko-amerykańskich nadszedł czas na projekt polsko-szwedzki, łączący kontrowersyjne młode twarze obu scen! 17-letni Szwed, znany ze swojej spowolnionej, cloudowo-kodeinowej stylistyki oraz zakręconego image'u i warstwy tekstowej już w tym miesiącu wystąpi w Warszawie i Krakowie. Jednak na koncertach jego związek z Polską się nie skończy - Yung Lean zapowiedział bowiem wspólny mixtape tworzony z sensacją ostatnich tygodni, 9-letnim Green Grenade'em!

kategorie:
dodano: 2014-03-17 12:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Yung Lean - Pochodzący ze Sztokholmu młody raper i jeden z założycieli Sad Boys crew. Szwed jest raperem inspirującym się dokonaniami Lil B, Metro Zu czy Issue. Skandynawski raper wydaje się być ostatnim dodatkiem do tej listy rapowej avant-gardy. Analizując jego styl można powiedzieć, że połączeniem abstrakcyjnego poczucia humoru Kool Keith'a i Lil B oraz seksualnych dewiacji wymieszanych na bitach przypominających stylem ruch Chop & Screwed z Houston.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2014-01-26 23:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Ze Szwecji do Polski nie tak daleko, a raperzy z tego skandynawskiego kraju nie dość, że często posługują się angielskim to jeszcze mają nosa do świeżych, chwytliwych brzmień. Nie dziwi więc, że gdy tylko któryś zyska większą popularność to można spodziewać się, że zawita i do nas. Tak było z Looptroopami czy Adamem Tenstą... Nie inaczej jest z rewelacją ostatnich miesięcy - budzącym masę kontrowersji nastoletnim Yung Leanem, który ze swoimi Sad Boysami odwiedzi Polskę na wiosnę.

Tagi:
video
dodano: 2013-12-14 12:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 5)

Yung Lean - Kyoto

Szwedzka scena kojarzy nam się głównie z klasycznym brzmieniem Looptroop Rockers i nowoczesnym, eksperymentalnym z obozu Adama Tensty. Kraj Trzech Koron hoduje jednak kolejną postać, o której w świecie coraz głośniej. Mowa o nastoletnim, budzącym wiele kontrowersji Yung Leanie. "Kyoto" to numer na bicie od Yung Goda, sprawdźcie jeśli lubicie wolne i leniwe cloud-rapowe brzmienie.

Tagi: