Tha Chill

Tha Chill

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-04-18 18:00 przez: Adrian Kowalski (komentarze: 2)

Warto pisać o dobrej muzyce. Zróbmy więc mały come back do roku 2016. Kojarzycie formację taką jak Diirty OGz? Ich album „We Got Now And Next” przeszedł właściwie bez echa, a wytłumaczenia na tak kiepski odbiór nie mogę znaleźć do dziś. Przyjrzyjmy się bliżej.

Diirty OGz to grupa w której skład wchodzi czterech starych rap-wyjadaczy z Kalifornii, mianowicie Kurupt z Tha Dogg Pound, Big Tray Deee z Tha Eastsidaz, do tego Tha Chill i Weazel Loc. Wierzę, że dla fanów West Coastowego brzmienia mógłbym w tym momencie zakończyć recenzję, ksywy budzą respekt.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-10-21 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

CPO Boss Hogg to pochodzący z Compton weteran mikrofonu, który swoją przygodę z rapem zaczynał od płyt N.W.A., potem związał się kontraktem z Death Row Records pojawiając na kultowe pozycje z katalogu wytwórni jak "Above The Rim", "Murder Was The Case" i "All Eyez On Me", by potem trafić na albumy spod szyldu Dogg House Records (m.in. debiut Tha Eastsidaz) a następnie zniknąć z radaru słuchaczy na kolejne 10 lat - nie licząc sporadycznych występów tu i tam.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-12-13 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

Jeśli wychowałeś się na zachodnim wybrzeżu lat 90-tych, to z pewnością kojarzysz ksywkę That Chill. Jeden z filarów legendarnego Compton's Most Wanted - ekipy odpowiedzialnej za takie ponadczasowe klasyki jak "Growing Up In The Hood" czy "The Hood Took Me Under", które uformowały gangsterskie brzmienie Kalifornii na długie lata. To właśnie te nieśmiertelne hity CMW stanowiły obok nagrań N.W.A. najważniejsze podwaliny pod cały "gangsta rapowy" nurt, który stał się jednym z symboli ostatniego dziesięciolecia XX wieku.