Sun Zulu

Sun Zulu

video
dodano: 2017-07-14 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty dumnie reprezentującego miasto Baltimore rapera Sun Zulu "...Who Sane Is Insane!" to stanowcza opozycja do współczesnego brzmienia hip-hopu i numer kontrastujący z opartymi na bangerach, autotune'ie i szalonych ad-libach kawałkach. Nagrane w duecie z raperką Nefertiitii "(R)eal (A)frikan (P)ower" przenosi nas raczej do początków lat 90., a nietypowy, inspirowany muzyką egipską bit autorstwa Lorda Beatjitzu stanowi dobre tło dla lirycznej szermierki duetu.

dodano: 2016-04-27 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pamiętam jak w 2009 roku znalazłem na jednym z amerykańskich blogów album podziemnego duetu The Black Sunn x Mydus „Born Alone, Die Alone” i zaintrygowany prostą, klimatyczną okładką, odpaliłem LP. Lepiej trafić nie mogłem! Niesamowity krążek sprawił, że z miejsca stałem się fanem, a przez lata do tej płyty wracałem często i śmiało mogę powiedzieć, że to jedna z najczęściej słuchanych przeze mnie rapowych płyt.

W ostatnich latach charyzmatyczny raper z Baltimore zniknął ze sceny, gdyż sporo się działo w jego życiu prywatnym. Za tymi turbulencjami i wędrówką w poszukiwaniu siebie poszła zmiana ksywy na Sun Zulu i decyzja o rozpoczęciu od zera – odważna, ale mająca dobre uzasadnienie. Teraz pełen pasji MC szykuje nowy album, a jako przedsmak daje nam EPkę „Time Is Legacy”, złożoną z numerów, które nie trafią na LP. Gościnnie pojawia się m.in. znany z kilku zwrotek na „Compton” Dr. Dre raper King Mez. Odsłuch całości w rozwinięciu.

video
dodano: 2013-07-09 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Reprezentujący Baltimore MC Sun Zulu, znany wcześniej jako The Black Sunn (kojarzycie duet The Black Sunn & 810?), przygotowuje się obecnie do wydania pierwszej solowej płyty pod nowym pseudonimem. "Nothing's Sacred" to krótka, ale konkretna zapowiedź i przedsmak tego, co znajdziemy na "...from The Land of Kush". Charyzmatyczna nawijka gospodarza i bujający bit pokazują, że zdecydowanie jest na co czekać.