Spinache

Spinache

video
dodano: 2017-10-20 15:28 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)
Z wielką przyjemnością zaspokajamy ciekawość i odsłaniamy pierwszy owoc projektu "Słowowtóry". Od samego początku był on obciążony wieloma znakami zapytania i najważniejszym pytaniem "Czy to się uda?". Udało się! Lista artystów zaangażowanych w ten projekt jest imponująca, a jako pierwszą odsłonę wybraliśmy Spinache'a i Korteza, którzy debiutują jako duet.
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-10-17 12:30 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 2)

Trzy lata po wydaniu ostatniego albumu Spinache powrócił z nowym materiałem. "REALITY" to dziesięć rapowych utworów, skomponowanych i wyprodukowanych przez Spinache oraz patr00 (Ortega Cartel/Lavoholics). Raper zaprosił do współpracy nad albumem Stana Michalaka – cenionego basistę i stypendystę Alban Berg Fundation w Wiedniu, który od wielu lat jest związany z artystyczną sceną Berlina. Na płycie gościnnie pojawia się też Abel, Gedz i Wuzet.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-18 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Za tydzień premiera najnowszego albumu Spinache'a pt "Reality", ale w nowym wywiadzie raper pochylił się także nad szansami na kolejny krążek Ortegi Cartel. Czy możemy spodziewać się następcy "Lavoramy"?

kategorie:
dodano: 2017-06-09 16:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W ten letni, piątkowy wieczór mamy przyjemność zaprosić Was na koncert polskiego rapera i producenta – Spinache.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2017-06-06 02:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Trzy lata po wydaniu ostatniego albumu Spinache powraca z nowym materiałem. To dziesięć rapowych utworów, skomponowanych i wyprodukowanych przez Spinache oraz part00 (Ortega Cartel/Lavoholics). Spinache zaprosił do współpracy nad albumem Stana Michalaka – cenionego basistę i stypendystę Alban Berg Fundation w Wiedniu, który od wielu lat jest związany z artystyczną sceną Berlina. Na płycie gościnnie pojawiają się też Abel, Gedz i Wuzet.

Tracklista:

1. Wszedł
2. Parrot (prod. patr00)
3. Goldie
4. Part II feat. Abel

Tagi:
video
dodano: 2016-11-30 17:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

Spinache wrzucił na swój kanał proste street video do utworu "Parrot". Kawałek wyprodukował Patr00 - obaj panowie pracowali już razem w studiu przy albumie "Lavorama" Ortegi Kartel. Sam Spinache mówi: "Utwór został nagrany podczas krótkiej przerwy w pracach nad moim nowym studyjnym albumem. Oddech, muzyczny przecinek, który niczego nie zapowiada.".

Tagi:
video
dodano: 2016-06-29 15:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

"Goldie" to pierwszy utwór, którym Spinache rozpoczyna promocję swojej nadchodzącej płyty. Premiery krążka możemy spodziewać się jesienią 2016 roku. Produkcją prezentowanego kawałka zajęli się Stan Michalak oraz sam Spinache.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-07-08 22:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

W oczekiwaniu na ukazanie się limitowanego winylowego wydania albumu Spinache artysta udostępnia przedpremierowo remix utworu "CU" z gościnnym udziałem Proceente. Remix stworzony został przez patr00, charakterystycznego producenta z Montrealu, połowę duetu Ortega Cartel.

wydarzenie
dodano: 2015-07-03 14:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Lipcową odsłonę kempowego line-upu otwierają dwa strzały z Polski – na pierwszy rzut zasłużona legenda rodzimego podwórka z ponad 20-letnim stażem na scenie i zupełnie świeżym solowym materiałem na koncie. Do Hradca powróci współzałożyciel grupy Molesta Ewenement i projektu Parias – Włodi wraz z DJ-em B!

video
dodano: 2015-03-30 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

UrbanRec prezentuje teledysk do nowego singla z najnowszego solowego albumu Spinache'a. Klip do numeru "Jak roluję" jest zwiastunem limitowanego winylowego wydania albumu “Spinache”, które już wkrótce pojawi się w sprzedaży.

Tagi:
dodano: 2015-01-22 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 13)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Pora na trzecią dziesiątkę zestawienia.

video
dodano: 2014-12-16 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Na wiosnę do słuchaczy trafił najnowszy album Spinache'a, oferujący dość wyjątkowy na polskiej scenie klimat i brzmienie. O późno rozkręcającej się promocji, współpracy z Maffashion, planach Lavoholics czy świadomości procesu rozmawialiśmy z łódzkim raperem i producentem w zimowy warszawski wieczór.

Tagi:
video
dodano: 2014-12-02 11:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Mieliśmy już dla Was fotorelację, pora na pełen teledysk, w którym obok Spinache'a widzimy blogerkę modową Maffashion. „Cykl” to obraz zamykający tryptyk, którego początek to klip „Podpalamy noc”, a kontynuacja to wideo do utworu „Piję życie do dna”. To trzy obrazy pokazujące różne etapy spotkania kobiety i mężczyzny. Od chłodu i dystansu, przez radość i flirt do delikatnej bliskości po mocną cielesność. To podróż od spojrzenia w „Podpalamy noc”, przez wyczuwalne napięcie, które rodzi się między postaciami w „Piję życie do dna” do uwolnienia energii seksualnej w „Cyklu”. „Cykl” najpełniej oddaje złożoność i wielowymiarowość spotkania kobiety i mężczyzny. Spinache o „Cyklu”: "Teledysk ten to niezwykła ilustracja słów i dopełnienie ważnego cyklu w moim życiu.”

Tagi:
dodano: 2014-11-26 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Do współpracy przy nowym teledysku, promującym album „Spinache”, artysta zaprosił blogerkę modową Julię Kuczyńską - "Maffashion". Premiera klipu do utworu „Cykl” już w najbliższy poniedziałek czyli pierwszego grudnia tego roku. Dziś mamy dla Was teaser oraz porcję zdjęć z planu.

wydarzenie
dodano: 2014-10-30 12:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)
Już dziś zapraszamy wszystkich na premierowy koncert Spinache'a w Wypiekach Kultury w Warszawie. Rok pracy nad albumem, trzy miesiące prób z zespołem, żeby Spinache mógł zabrać Was do swojego świata dźwięków. Z 15 piętra bloku w sercu Warszawy, gdzie płyta powstawała, zapraszamy Was na warszawską Pragę.

Strony