Sokół

Sokół

dodano: 2017-11-04 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Natłok wydarzeń i informacji w muzyce jest obecnie taki, że odłączenie się na kilka dni łatwo skutkować może przegapieniem wielu gorących tematów. Postanowiliśmy więc wystartować z małym podsumowaniem danego miesiąca na Popkillerze. Na początku każdego miesiąca będziemy przypominać Wam tu te newsy i single/teledyski, które spotkały się z najgorętszym odzewem na naszych łamach i które przeczytało lub zobaczyło najwięcej popkillerowych czytelników. Oto co działo się w październiku!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-10-29 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Chyba najlepsza uliczna płyta w polskim rapie. Takich umiejętności narracji jak Sokół nie miał nikt, a to właśnie w tych latach był on w życiowej formie. Brudne, miejskie bity w najlepszym stylu i przekaz prosty, ale celny, idealnie trafiający do słuchaczy i nośny tak, że praktycznie połowa numerów ma miano klasyków a wersy wciąż mamy na dobre wryte w głowę" - pisaliśmy blisko 7 lat temu podsumowując dekadę w polskim rapie.

I słowa te niezmiennie są aktualne, szczególnie w momencie gdy kultowy drugi album WWO obchodzi 15 rocznicę premiery...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-09-29 11:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"28 dzień wrześniowy" to jedna z bardziej kultowych dat w historii polskiego hip-hopu, a wczoraj obchodziliśmy okrągłą 20 rocznicę wydarzeń zawartych na "Skandalu". Przedstawiliśmy Wam wspomnienie, którym przed naszą kamerą podzielił się Włodi, jednak ciekawą historię dołożył od siebie także Sokół...

dodano: 2017-08-01 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

1 sierpnia 1944 to jedna z najważniejszych dat w historii polskiej XX wieku. Data, w której tragiczne losy łączą się z niesamowitym hartem ducha Polaków i data sprzyjająca głębokiej refleksji i zadumie. Polscy raperzy temat Powstania Warszawskiego także podejmowali nie raz, w odpowiednio godny sposób oddając hołd niezłomnie walczącym o naszą wolność. Dziś przypomnijmy 4 utwory prosto z serca odbudowanej ze zgliszczy Stolicy...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-30 13:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Solówka Sokoła to jeden z tych projektów, na które czeka cała scena - zarówno słuchacze, jak dziennikarze czy raperzy. Warszawski MC zdradził jak podchodzi do prac nad albumem.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-05-25 03:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

„Świadomy sen” to efekt współpracy Sokoła i Dawida Podsiadło, w ramach projektu „Rób to, w co wierzysz”, dla jednej z największych marek whisky, Johnego Walkera. Zainspirowani wspólnym wyjazdem do Szkocji, artyści stworzyli nieoczywisty blend dwóch styli muzycznych i osobowości. Tekst mówi o tym, że czasem najlepszą decyzją jest krok wstecz, po to by kolejnych dziesięć było do przodu. Za teledysk do utworu odpowiada duet reżysersko-operatorski LADS w składzie Daniel Jaroszek (reżyser) i Mateusz Dziekonski (operator).

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-05-23 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Śmierć Zbigniewa Wodeckiego poruszyła wczoraj cały kraj - także raperów, zarówno tych, którzy mieli okazję przeciąć swoje drogi z legendarnym wokalistą, jak i tych, którzy jedynie podziwiali jego twórczość. Postaraliśmy się zebrać część komentarzy lub zdjęć przedstawicieli rodzimej sceny rapowej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Przy okazji projektu "Rób to, w co wierzysz" Sokół spotkał się w studio z Dawidem Podsiadło. Co wynikło z takiej współpracy?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-17 17:59 przez: Kacper Szymański (komentarze: 15)

Na początku roku hip-hopowym światem wstrząsnęła wiadomość o możliwości powrotu WWO. Stało się tak za sprawą zdjęcia udostępnionego przez Sokoła na Instagramie, na którym znalazł się wraz z Jędkerem, podpisanego "Jak zrobilismy to zdjecie Jedker powiedzial: 'Wrzuc im, niech maja pozywke'. To macie pozywke. WWO." Obaj panowie spotkali się w Australii, gdzie Sokół spędzał okres świąteczno-noworoczny. Na odpowiedź sceny nie trzeba było długo czekać, a głos w tej sprawie zabrali m.in. Tede, Eldo i Bosski.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-03 11:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Nowy Rok przynosi urlopy a tam spotkania energetyzujące słuchaczy - tak jest w przypadku zdjęcia Sokoła i Jędkera podpisanego "WWO", które warszawski raper wykonał w trakcie wakacji w Australii.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-11-26 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

"Sen o Warszawie" to utwór ze wszech miar ponadczasowy, znany na pamięć przez kolejne pokolenia i wciąż z równą mocą chwytający za serce. Hip-hopowej reinterpretacji doczekał się już w klasycznym "Mam tak samo jak Ty" Wzgórza YaPa3 i TrzyHa/Warszafskiego Deszczu, teraz do Sieci trafił natomiast nieoficjalny blend, dopełniający klasyk Niemena zwrotkami Sokoła i Taco Hemingwaya.

wydarzenie
dodano: 2016-10-25 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Festiwal Hip Hop Fever to kontynuacja drogi obranej przy kreowaniu kolejnych edycji festiwalu Terrorym Fever. Peja wraca z imprezą pod zmienioną nazwą, by podobnie jak w przypadku Terrorym Fever kontynuować tradycję na poznańskiej Hali nr 2 MTP. W ramach festiwalu będziecie mogli posłuchać i obejrzeć na żywo znanych wykonawców polskiej sceny rap, którzy z okazji 40. urodzin Rycha Peji tłumnie pojawią się tego dnia w Poznaniu. Hip Hop Fever to również okazja do zagrania przez Rycha mocno wyselekcjonowanego materiału, a dodatkowo gospodarz wykona premierowo takie produkcje jak „DDA” oraz „Remisja”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, News
dodano: 2016-10-08 17:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

17 października na rynek trafi „Puzzle”, mixtape Electro-Acoustic Beat Sessions, jazz-hopowego zespołu z Wrocławia. Na płycie znajdą się jazzowe interpretacje rapowych klasyków polskiej sceny, m.in. „Kawałka o życiu” Smarkiego Smarka, „Każdy ponad każdym” Sokoła i White House czy „Rozmowy” Łony i Webbera. Na krążku znajdzie się też nowa wersja kultowego numeru A Tribe Called Quest „Find A Way”. Nie zabraknie wyjątkowych zagranicznych gości.

dodano: 2016-09-02 12:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Od "Mixtape'u 4" Dj Decksa minęło 8 lat. W międzyczasie Decks wyprodukował platynowe albumy studyjne Slums Attack "Reedukacja" i "CNO2". Kolejna produkcja to "Mixtape 5", który składa się z 12 numerów/rozdziałów napisanych przez 34 raperów, gdzie każde kolejne nagranie jest kontynuacją wcześniejszego. Nieodłącznym elementem albumu jest komiks.12 numerów i 56 stron komiksu opowiada historię gdzie główny bohater…. Ale to już musicie sprawdzić sami!

W dniu premiery dostajemy nowy singiel a tam pędzący storytelling serwowany na przemian przez Piha, Ostrego i Sokoła.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-28 14:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Sokół po dwóch albumach z Marysią pracuje obecnie nad pierwszym solo w dorobku, które promował do tej pory singlem "Rób to, w co wierzysz". Dlaczego akurat teraz? Na to pytanie odpowiedział w najnowszym wywiadzie.

Tagi:

Strony