Reno

Reno

recenzja
dodano: 2017-12-14 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

13 lat - długie 13 lat minęło od kultowego w podziemiu "Następnego Levelu" do kolejnego albumu Reno. "50/50" pojawi się już jutro, a my mieliśmy niekłamaną przyjemność zapoznać się z nim przed premierą. Sprawdźcie jak żyje Reno!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-10 18:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Otrzymaliśmy kolejny singiel promujący nadchodzącą płytę Reno, na którą wielu słuchaczy czeka z niecierpliwością. "Jeden dzień na raz" to utwór promujący album "50/50", którego premiera odbędzie się 15 grudnia 2017. Gościnnie pojawiają się: skład Okoliczny Element i Ada Kaźmierczak. Za produkcję numeru odpowiada Mej.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-02 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Życia trudno nie lubić, kiedy pieni się szampan, który trudno wymówić"

"Delfonics" hulało nam na redakcyjnej rotacji przez kilka ostatnich dni. Mija tydzień i co? I Reno znów wjeżdża singlem na grubo. "Musimy to uczcić" to esencjonalny chill spod znaku Ortegi, przy którym chce się wtulić w fotel i nie robić nic poza celebracją weekendu...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-30 14:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Powrót Reno z nowym albumem po 13 latach to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku w polskim rapie - "50/50" trafi do nas już 15 grudnia a premiera pierwszego singla sprawiła, że głos zabrał nawet milczący od dawna Smarki...

Tagi:
dodano: 2017-11-25 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

No i jest - zapowiadany w naszym wakacyjnym wywiadzie powrót Reno z pełnym albumem staje się faktem. Płyta trafi do nas jeszcze w tym roku, poznaliśmy także tracklistę i pierwszy singiel!

Tagi:
kategorie:
dodano: 2017-11-25 17:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pierwszy album Reno od czasów kultowego "Następnego Levelu". Limitowane wydanie w digibooku z grubą twardą okładką i wysokiej jakości papierem. 32-stronicowa książeczka zawiera grafiki autorstwa Jacka Rudzkiego, zdjęcia i teksty. Płyta w tej wersji nie będzie dostępna po wyczerpaniu nakładu.

Tagi:
video
dodano: 2017-09-19 20:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Dlaczego z rapu siana nie ma taki kot jak Reno?" pytał nie tak dawno Quebonafide w "Znakach Zapytania" i zdecydowanie jest to jedna z zagadek, na którą wielu z nas szuka odpowiedzi. Kultowy "Następny Level" wyznaczył do dziś nieosiągalną poprzeczkę pod kątem punchline'ów i błyskotliwości w 'szpilkowym punktowaniu' i obserwowaniu rzeczywistości a "Dobre Czasy" pozostają dla wielu najlepszym letniakiem w historii polskiego rapu.

Pisaliśmy Wam niedawno o tym, że Reno sugerował na swoim FB, że zbliża się nowy projekt - na płockim Polish Hip-Hop Festivalu udało nam się złapać z bełchatowskim MC przed kamerą i wyciągnąć od niego trochę konkretów!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2017-05-18 20:41 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

W sobotę 3 czerwca w klubie Rejs nad Wisłą wytwórnia Aloha Entertainment świętuje swoje X urodziny. Będzie to oficjalny before festiwalu Hip Hop Kemp 2017.  Najpierw odbędą się warsztaty hip-hop, a następnie startują koncerty. Zagrają Reno, Abel & Brat Jordah, Proceente & Łysonżi Dżonson, Numer Raz, Muflon, Blady Kris, Zerotroskiss (Masia/Guova/MuzaMan/DJ Gugatch), Subarugang oraz goście specjalni. Afterparty rozkręcą DJ Grubaz & DJ Beredson. Imprezę poprowadzi Rufin MC.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-09 21:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Lata lecą, a wersy Reno wciąż mocno tkwią w pamięci - taką błyskotliwość i uszczypliwość obserwacyjną miało na naszej scenie niewielu. Dlatego wszystkie sygnały o jego kolejnych działaniach warte są wspomnienia. Niedawno raper wspomniał, że "Projekt jest w drodze", a teraz ujawnia więcej...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-02-22 21:45 przez: Kacper Szymański (komentarze: 9)

Takiej informacji chyba nikt nie mógł się spodziewać. Reno, legenda podziemia i autor uznawanego za klasyk nielegalu "Następny Level", poinformował dziś na swoim facebookowym fanpage'u, że "projekt jest w drodze". To dość enigmatyczne stwierdzenie, które można interpretować na wiele sposobów, ale fani rapera mają nadzieję, że usłyszą nowe nagrania jednej z najważniejszych osób polskiego podziemia.

Tagi:
video
dodano: 2016-12-27 13:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Koniec roku i fala głośnych powrotów. Dopiero co pierwszą zwrotkę od ponad dekady wypuścił Eis, teraz swoje dołożył też dawno nie słyszany Reno.

wydarzenie
dodano: 2016-07-22 13:43 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

W dniach 18 - 20 sierpnia w czeskim Hradec Kralove jak co roku spotkają się uczestnicy i pasjonaci wszystkich elementów kultury hip-hop w tej części Europy aby wspólnie celebrować 15. edycję festiwalu Hip Hop Kemp. Jednak zanim to nastąpi, nowopowstała inicjatywa HEAT. zaprasza Was 29 lipca do Wrocławia, gdzie odbędzie się oficjalne before party tej imprezy.

dodano: 2015-06-18 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

W naszych symulacjach przeszliśmy już przez pierwszy boom na polski rap, obecnie docieramy do jego zmierzchu, a zarazem coraz mocniejsze zaznaczanie się podziemnej sceny jako osobnego bytu a nie chwilowego brodzika. Sprawdźcie sami jaki zestaw zmontować byśmy mogli w roku 2004, a jeśli jeszcze nie widzieliście wcześniejszych to check it - 2001, 2002, 2003.

wydarzenie
dodano: 2014-06-24 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

18 lipca 2014 na XIX-wiecznym dziedzińcu żywieckiego browaru oraz 19 lipca na terenie żywieckiego amfiteatru i błoniach przylegających do niego, atrakcyjnie usytuowanych między rzeką a górskimi stokami, odbędzie się festiwal Hip-Hop Na Żywca. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o pojawieniu się w lineup'ie festiwalu amerykańskiej supergrupy - Boot Camp Clik. Poza nowojorczykami, w trakcie dwóch muzycznych dni w Żywcu zaprezentuje się niemal 20 najciekawszych polskich wykonawcy ostatniego roku - będą to zarówno ikony krajowej sceny jak i debiutanci oraz reprezentacja solidnego undergroundu. Poniżej pełen lineup oraz oryginalna wideo-zapowiedź festiwalu.

kategorie:
dodano: 2014-01-19 01:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Czas leci jak szalony. Ogrom multimedialnych i rozrywkowych działań już za nami, a przed nami jeszcze więcej - jest to dla nas powód ku radości !! W ten karnawałowy czas zapraszamy Was do wyświętowania z nami drugich urodzin na wielkim koncercie znanych mordek polskiej sceny rapu. Impreza odbędzie się w dolnej sali klubu Eskulap. Na scenie zaprezentują się:

---- ZEUS

---- MAŁPA

---- RENO (ORTEGA) & NINJA (OKOLICZNY)

---- DWA SŁAWY

Strony