Proceente

Proceente

kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-11-18 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Proceente to hip-hopowa osobowość i jeden z ostatnich raperów, którzy nie targetują swojej muzyki, stawiając na szczery przekaz i partnerską relację ze słuchaczem. W jego twórczości próżno doszukiwać się afirmacji szołbiznesu oraz cynicznych zabiegów marketingowych. Reprezentant Dolnego Mokotowa wciąż potrafi nazywać rzeczy po imieniu i podążając za reporterskim instynktem, nie odwraca oczu od tego, co dzieje się dookoła. Nagrywa rap z perspektywy zwykłego człowieka, przesiąknięty aktualnym komentarzem do spraw bieżących, pełen niesztampowych obserwacji i odważnych refleksji. W utworach Proceente każdy może odnaleźć cząstkę samego siebie.

Reprezentant Lavoholics konsekwentnie kieruje swój rap do rówieśników, również tych niekoniecznie odnajdujących się wśród dzisiejszych propozycji muzycznych oraz koneserów, którzy szukają w hip-hopie czystej, nie zmanierowanej, pozytywnie inspirującej zajawki. Proceente, będąc w najlepszym momencie swojej twórczości, do współpracy przy nowym projekcie zaprosił Metro, błyskotliwego producenta, który ma na swoim koncie kooperacje z czołowymi wykonawcami z Polski oraz zza Oceanu...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-11 14:00 przez: Patryk Lisowski (komentarze: 0)

Proceente wraz z Metro zapowiedzieli nową płytę "Kolej Podziemna". W piątek 17 listopada odbędzie się premiera teledysku, zapowiadającego ten projekt.  Klip "Apanaże" pojawi się o godzinie 12 na kanale Alohy.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-08-12 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Prezentujemy teledysk Proceente "Aloha in Prague", spontaniczny joint nagrany z dedykacją dla niestrudzonych turystów, prawdziwych ananasów oraz wszystkich miłośników czeskiej Pragi. Patronem klipu jest Hip Hop Kemp 2017.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2017-06-02 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Niech żyje, żyje nam! Zajawkowy niezależny label Aloha Entertainment już jutro świętuje swoje okrągłe 10 urodziny imprezą w warszawskim klubie Rejs, gdzie wystąpią Abel & Brat Jordah, Reno, Numer Raz, Muflon czy Proceente & Łysonżi Dżonson. Z okazji tego pięknego jubileuszu poprosiliśmy Procenta, by wskazał swoje top 5 numerów, które w ostatniej dekadzie wyszły spod szyldu Alohy...

wydarzenie
dodano: 2017-05-18 20:41 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

W sobotę 3 czerwca w klubie Rejs nad Wisłą wytwórnia Aloha Entertainment świętuje swoje X urodziny. Będzie to oficjalny before festiwalu Hip Hop Kemp 2017.  Najpierw odbędą się warsztaty hip-hop, a następnie startują koncerty. Zagrają Reno, Abel & Brat Jordah, Proceente & Łysonżi Dżonson, Numer Raz, Muflon, Blady Kris, Zerotroskiss (Masia/Guova/MuzaMan/DJ Gugatch), Subarugang oraz goście specjalni. Afterparty rozkręcą DJ Grubaz & DJ Beredson. Imprezę poprowadzi Rufin MC.

dodano: 2017-04-15 17:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 1)

Wielka Bitwa Warszawska odbywa się w tym roku już po raz piętnasty. Jej początki sięgają roku 2003, kiedy to zachłyśnięci boomem na freestyle po kinowej premierze "Ósmej Mili" fani udali się do legendarnej Przestrzeni Graffenberga, by obejrzeć w akcji pierwszych polskich wolnostylowców. W wielkim finale było ich wówczas czterech (Rufin MC, Diox, Proceente i K3), toczyli oni walki w systemie każdy z każdym, imprezę prowadził mistrz następnej edycji Duże Pe, a za deckami stał nie kto inny jak DJ Grubaz, stały rezydent WBW. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-03 12:11 przez: Kontakt (komentarze: 16)

Skandal, szok, niedowierzanie - to chyba pierwsze słowa, jakie cisną się na usta po wczorajszej audycji Hip-Hop Kampus na antenie warszawskiego Radia Kampus. Podczas audycji doszło do szarpaniny i przejęcia radiowego studia przez człowieka, przedstawiającego się jako raper, "któremu odmówiono udzielenia patronatu medialnego". Prowadzący tę audycję Proceente i DJ Anusz wydali już specjalne oświadczenie na ten temat.

video
dodano: 2017-02-28 15:41 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Proceente podzielił się video do kawałka "Opowieść o dwóch duszach". To ostatni klip promujący płytę "Asamblaż". Gościnnie w utworze pojawia się Masia, z kolei muzykę wyprodukował Wrotas aka LifeView.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-01-25 16:34 przez: Kacper Szymański (komentarze: 1)

Prezentujemy singiel "Zły szeląg", kolejne video promujące album Proceente "Asamblaż". 

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-17 23:15 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Proceente prezentuje utwór "Detox" z wydanego jesienią albumu "Asamblaż". Gościnnie w kawałku pojawiają się Numer Raz i Emazet. Muzykę wyprodukował Metro, za mix oraz mastering odpowiada Staszek Koźlik z Erem Studio.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-12-13 20:44 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Utwór "Co dalej?" promuje wydany jesienią album Proceente "Asamblaż". Gościnnie w kawałku pojawiają się Mada i Kaietanovich, czyli zespół Zetenwupe. Muzykę wyprodukował Wrotas aka LifeView, a za realizację wokali, mix oraz master odpowiada Staszek Koźlik z Erem Studio. Data udostępnienia kawałka na alohowym kanale YouTube nie jest przypadkowa - 13 grudnia to rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Treść utworu nawiązuje do skomplikowanej i niepewnej sytuacji na świecie.

dodano: 2016-11-25 12:27 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 1)

Przed paroma dniami do sieci trafił pełny odsłuch albumu łódzkich freestyle'owców, Oseta i Oskiera. "Nic śmiesznego EP" to pierwszy dłuższy materiał wydany wspólnie przez obu panów, którzy w przeszłości współpracowali przy nagrywaniu wielu pojedynczych numerów.

Oset to bardzo utytułowany freestyle'owiec- dwukrotny finalista WBW (w latach 2013,2014), zdobywca 3. miejsca na Bitwie o Moktów (2011) oraz tegoroczny zwycięzca m.in. Bitwy o Koziołki oraz imprez w Bydgoszczy i Radzionkowie. Oskiera fani wolnego stylu mogą kojarzyć z kolei ze słynnego triumfu na Bitwie o Kemping w roku 2013, czy też z udanego występu na łódzkich elimkach WBW 2014.

video
dodano: 2016-11-17 18:13 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Proceente prezentuje teledysk do utworu "Laid back", promujący płytę "Asamblaż". Muzykę wyprodukował Wrotas aka LifeView. Klip dedykowany jest "wszystkim wyznawcom filozofii laid back".

Tagi:
video
dodano: 2016-10-28 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Proceente pokazuje atmosferę, jaka panowała na tegorocznym Hip Hop Kempie, publikując kolejne części filmików "Podróże z Proceentem". W pierwszych dwóch odsłonach serii można m.in. wybrać się na wirtualny spacer po części festiwalowej i zobaczyć dziewczyny toczące bój w tradycyjnej bitwie w czekoladzie.

video dnia
dodano: 2016-10-12 21:07 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Proceente - Alkohero feat. Kuba Knap (prod. Wrotas aka LifeView)

Prezentujemy teledysk Proceente "Alkohero", kolejny klip promujący płytę Proceente "Asamblaż". Gościnnie w kawałku pojawia się Kuba Knap, muzykę wyprodukował Wrotas aka LifeView. Całość zmiksował i zmasterował Staszek Koźlik (Erem Studio). Autorem klipu jest Damian Michalak (Dobrekino Studio). Utwór znakomicie wpisuje się w jesienny, nalefkowy klimat, ponieważ rozpoczyna się właśnie sezon na produkcję domowych wyrobów relaksujących. Pamiętajcie, żeby słuchać z umiarem!

Przy okazji zapraszamy na 4 x Koncert Premierowy płyty Proceente "Asamblaż" w sobotę 5 listopada w stołecznym klubie niePowiem. Oprócz Proceente koncerty premierowe w Warszawie zagrają Masia, Okoliczny Element oraz MAXIM. Więcej info o wydarzeniu pojawi się zaraz po weekendzie.

Strony