Miuosh

Miuosh

kategorie:
dodano: 2018-01-04 18:14 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

"Pop." to album, który nie daje się zaszufladkować i wepchnąć w sztywne ramy – każdy z zaproszonych muzyków wniósł do niego swoje artystyczne doświadczenia, które sprawiają, że płyta to prawdziwa muzyczna uczta. Dzięki współpracy z muzykami z tak odmiennych artystycznie rejonów, udało się stworzyć album, na którym łączą się ze sobą różnorodne gatunki i style. Na płycie Miuoshowi towarzyszą również wokaliści, którzy do tej pory nie byli kojarzeni z rapem – między innymi: Katarzyna Nosowska, Tomek Organek, Piotr Rogucki, Bajm oraz Natalia Ptak i itsmisslilly. Jest zatem trochę eterycznie i trochę rockowo. Zabawa konwencją i eksperymentowanie zaczynają się na poziomie warstwy muzycznej, za którą oprócz Miuosha, odpowiadają także Michał Fox Król, Smolik, Myslovitz i Maciej Sawoch (Soxso/Jóga).

video
dodano: 2017-12-12 20:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

"Od czasu, gdy Miuosh zagrał z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia po raz pierwszy, w jego życiu muzycznym zmieniło się wszystko, a strona w którą zawędrowała jego muzyka zaskoczyła wszystkich. W niespełna trzy lata od projektu MIUOSH x JIMEK x NOSPR, katowicki raper powiększył swój dorobek o kolejne 4 albumy, a lista projektów muzycznych oraz kooperacji urosła do gigantycznych rozmiarów. Współpracując z Katarzyną Nosowską, Budką Suflera, BAJMem, Piotrem Roguckim, Organkiem, T.Love, Darią Zawiałow, Myslovitz, czy Andrzejem Smolikiem, udowodnił jak można łączyć ze sobą gatunki pozornie odległe. Poszerzając tę mieszankę rapu, rocka i muzyki elektronicznej o udział Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, katowiczanin po raz kolejny wprowadza innowacje, których próżno szukać gdzie indziej" - czytamy w informacji prasowej. Tym razem Miuosh do współpracy zaprosił Andrzeja Smolika!

Tagi:
video
dodano: 2017-09-07 22:12 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Otrzymaliśmy ostatni klip promujący tegoroczne wydawnictwo Miuosha - wideo do utworu "Miasto Szczęścia", z gościnnym udziałem zespołu BAJM. Przy tej okazji rusza również przedsprzedaż winylowego wydania albumu, które do sklepów trafi 18/10.

Tagi:
video
dodano: 2017-06-26 18:03 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Miuosh zaprezentował szósty już singiel promujący tegoroczną płytę "POP.". Do utworu "Perseidy" powstał klip, którego autorem jest Michał Jagiełło - twórca teledysków do kawałków z "Prosto przed siebie" katowickiego rapera. Utwór jest efektem współpracy Miuosha z FDG. Orkiestrą.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2017-06-02 08:29 przez: Kacper Szymański (komentarze: 0)

Lista utworów:

 

CD1

1. Meksyk ft. Puq (prod. Młody)

2. Pogrzeb ft. Pih (prod. Bob One)

3. Zły (prod. Gft)

4. Znam Swe Miejsce ft. Siwydym (prod. Ubbeatz)

5. Patos (prod. Emdeka)

6. Więcej Niż Możesz (prod. BobAir)

7. Każde (prod. Zeus)

8. Anioły (prod. Emdeka)

9. Nie Zapomnij Skąd Jesteś ft. Paluch, Jr. Stress (prod. BobAir)

10. Matka I Krew (prod. Emdeka)

11. Dowód (Akustycznie)

12. Stój ft. Ero (prod. Emdeka)

13. Róże Z Betonu ft. HiFi Banda (prod. Emdeka)

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

video
dodano: 2017-03-29 16:03 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Neony" to czwarty singiel promujący najnowsze wydawnictwo Miuosha - "POP.". Utwór stanowi kolejną niestandardową kolaborację, której można posłuchać na płycie. Tym razem rapowi Miuosha towarzyszy głos Natalii Ptak i produkcja Macieja Sawocha. Oprócz współpracy z SOXSO na wydanej 16 marca płycie można usłyszeć także m.in. Katarzynę Nosowską, Tomasza Organka, Piotra Roguckiego oraz Bajm.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-21 18:29 przez: Kacper Szymański (komentarze: 2)

Choć "Pan z Katowic" przepracował ostatni rok dość intensywnie, na próżno szukać jego obecności w mediach. Miuosh postanowił przerwać ciszę i w obszernym wywiadzie udzielonym dla Noisey skomentował swój ubiegły rok, odnosząc się także do kondycji polskiej sceny rapowej i całego środowiska.

Tagi:
video
dodano: 2017-03-14 21:12 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Miuosh wkroczy do sklepów wraz z płytą "POP." 17 marca, a trzy dni przed tym wydarzeniem prezentuje teledysk do "Nisko". Kompozytorem muzyki do utworu jest Michał "Fox" Król. Wydawnictwo ukaże się nakładem Fandango Records.

Tagi:
video
dodano: 2017-03-09 22:05 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Można już posłuchać dwóch kompozycji, które znajdą się na nadchodzącej płycie Miuosha zatytułowanej "POP.". W utworze "Traffic" śląskiego rapera uzupełnia lider Comy, Piotr Rogucki. Z kolei w "Tramwajach i gwiazdach" Miuosh stworzył duet z Katarzyną Nosowską, a całość została zobrazowana klipem. Wydawnictwo ukaże się 16 marca.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Rock
dodano: 2017-02-18 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

"POP." Miuosha ukaże się 16 marca i, jak się okazuje, na albumie pojawi się kilka dużych postaci polskiej sceny muzycznej. Katowicki raper zaprosił do wspólnej pracy m.in. Katarzynę Nosowską, Piotra Roguckiego, Bajm czy Tomka Organka. "POP." zapowiadany jest jako krążek mający przełamywać schematy myślenia o rapie. Miuosh mówi o płycie: "Ostatnie dwa lata były dla mnie czasem niezwykłych artystycznych kolaboracj. Niejednokrotnie zdarzało mi się współpracować z muzykami, którzy pochodzą z zupełnie innych światów... Wszystkie te spotkania miały wpływ na powstanie płyty, o której z pewnością nie można powiedzieć, że jest standardowym albumem rapowym. To wydawnictwo bardzo eklektyczne, na którym razem z zaproszonymi gośćmi bawimy się konwencją i eksperymentujemy z różnymi dźwiękami."

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Rock, Video
dodano: 2017-01-29 14:07 przez: Kacper Szymański (komentarze: 1)

Legendarny polski zespół rockowy obchodzi w tym roku 35-lecie istnienia. Z tej okazji ruszyła inicjatywa T.Cover, w której artyści będą na nowo interpretować piosenki Muńka Staszczyka. Na pierwszy ogień poszedł Miuosh, który wspólnie z Muńkiem nagrał cover utworu "Wychowanie".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-07 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Nowy album Miuosha zapowiadany jest dość enigmatycznie, a sam raper podkreśla, że jest to projekt, w jakim dotychczas nie uczestniczył. "Finisz tego albumu to ogromne wyzwanie. Współpracuję z ludźmi z zupełnie innego świata. W zupełnie inny sposób niż przez ostatnie 15 lat. Nawet nie wiecie co i kto to będzie" - pisze szef Fandango.

Tagi:
video
dodano: 2016-12-23 15:31 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Miuosh prezentuje klip do utworu "Mróz.06" pochodzącego z EP-ki "Czarne ballady / WUJEK.81". 17 grudnia prapremierę miał spektakl "WUJEK.81", określany jako pierwszy twór teatralny traktujący o jednym z najczarniejszych wydarzeń w historii śląska. Za część muzyki, oraz za jedną z ról, odpowiada Miuosh.

Tagi:
video
dodano: 2016-12-04 20:59 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

19 grudnia swoją premierę będzie mieć specjalna EP-ka Miuosha. "Czarne ballady / WUJEK.81" to soundtrack stworzony na potrzeby sztuki "WUJEK.81 / czarna ballada" autorstwa Roberta Talarczyka. Spektakl mówi o kilku mroczniejszych dniach w historii Śląska - tragedii w kopalni "Wujek" w grudniu 1981 roku. Premiera sztuki okraszonej muzyką Miuosha odbędzie się 18 grudnia w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Tagi:

Strony