KRS-One

KRS-One

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-22 13:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jedna z największych ikon westcoastu z jedną z największych ikon eastcoastu? Takie kooperacje wciąż wywołują spore emocje a tym razem Snoop i KRS spotkali się na tracku na nowym albumie pierwszego z nich - na bicie legendarny Battlecat!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2017-05-21 19:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 5)

Pewnie nie każdy miłośnik hip hopowej kultury wie kim był Malcolm X. A powinien. Po pierwsze dlatego, iż grzechem jest nie znać postaci, która odegrała tak znamienitą rolę w walce o prawa czarnoskórej mniejszości w Stanach Zjednoczonych, a po drugie, jak mogliśmy przeczytać swego czasu w słynnym magazynie „The Source” : That’s the man who made intelligence cool in Hip Hop music”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

video
dodano: 2017-05-16 14:21 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 12)

Quebonafide i KRS-One wspólnie w jednym kawałku, a wszystko to na bicie Returnersów - tak prezentuje się kolejne dzieło z "Egzotyki", do którego powstał klip. Amerykański teledysk Que utrzymany został w trueschoolowym stylu, co dobrze oddaje klimat samego utworu. Cały materiał ukaże się 9 czerwca.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2017-05-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj pisaliśmy Wam o tym, że produkcją ponad połowy nowej płyty KRS-One'a zajął się Polak, Młody z ekipy Heavy Mental. Z tej wyjątkowej okazji postanowiliśmy też złapać go na krótki wywiad, by mógł opowiedzieć co nieco o całej sytuacji i wrażeniach z nią związanych.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-05-10 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Jeśli mielibyśmy wskazać kilku raperów będących definicją hip-hopu to KRS-One z pewnością byłby jednym z nich. Przesiąknięty do cna czterema elementami i hip-hopową misją Nowojorczyk od wielu lat dostarcza korzenne brzmienie, szerząc wiedzę i nieprzypadkowo nosząc przydomek The Teacha. Mimo upływu lat wciąż jest też aktywny, a właśnie ukazał się jego najnowszy album, który Ambrosia For Heads nazwała "najlepszym krążkiem KRS'a od lat". Dla nas na "The World Is Mind" ważny jest jednak także inny element - aż 9 z 15 numerów wyprodukował nasz rodak, Młody z Bielska-Białej, znany ze składów Meridialu czy Heavy Mental!

kategorie:
dodano: 2017-02-22 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

"DUMA ROZPIERDALA MNIE JAK VIENIA!!!" - oznajmił na Facebooku pochodzący z Bielska-Białej producent Młody, członek składów MeriDialu i Heavy Mental. Nie dziwota - to właśnie sążnisty beat Młodego brzmi w nowym singlu nie byle kogo, bo legendarnego The Teacha - KRS-One'a!

dodano: 2016-08-24 20:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

KRS ONE już w ten czwartek wystąpi w Katowicach, w piątek w Warszawie, następnie Gdyni i Szczecinie. Raper zagra w Polsce aż cztery koncerty w ramach europejskiej trasy koncertowej "Now Hear This". W Katowicach koncert otworzą DJ HWR x YOUNG BC (turntables x drums) oraz LORD LHUS (USA) & DJ FLIPTYCK (CZ), natomiast w Warszawie na scenie pojawi się częstochowska ekipa HURRAGUN!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-07-14 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Absolutna i niezaprzeczalna legenda światowego hip hopu, człowiek instytucja, rapowy aktywista, aktor, filozof i nauczyciel KRS-ONE, wystąpi pod koniec sierpnia na trzech koncertach w Polsce!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-19 11:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po nagranym z oldschoolowymi pionierami "Downtown" Macklemore i Ryan Lewis serwują kolejny hołd dla hip-hopowej klasyki. Tym razem jest nim nowy singiel "Buckshot" nagrany z udziałem legendarnej dwójki, prawdziwych ikon rapgry - KRS-One'a i DJ-a Premiera! Numer sprawdzić możecie poniżej.

video
dodano: 2014-08-28 20:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Czeskie święto hip-hopu już za nami, na tegorocznym Kempie działo się wiele, namiastkę czego prezentowaliśmy Wam już na naszym Instagramie, który w trakcie festiwali żył najbardziej. Teraz pora na start właściwych relacji, a tradycyjnie już przywieźliśmy dla Was masę materiałów, w tym dwucyfrową liczbę wywiadów. Zaczynamy jednak od koncertu człowieka, który na Kemp pasował jak mało kto... KRS-One z jednym ze swoich największych klasyków! Już jutro natomiast ruszamy z tym, na co czeka wielu z Was i co ogniskuje frekwencję większą niż niejeden hangarowy koncert - Bitwą o Kemping.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Konkursy
dodano: 2014-06-26 00:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wczoraj poinformowaliśmy Was, że w sobotę we Wrocławiu zagra KRS-One. Dziś mamy specjalny konkurs na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy", w którym do wygrania jest 10 biletów na ten event! Jak je zdobyć?

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2014-06-25 01:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"28-29 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się V edycja międzynarodowego eventu motoryzacyjnego. W tym roku wydarzenie zgromadzi 300 posiadaczy zmodyfikowanych aut z całego świata, selekcjonowanych już od kilku miesięcy. Wrocławski stadion 28 i 29 czerwca zamieni się w wielką arenę dla 300 wyselekcjonowanych samochodów. Organizatorzy oczekują gości z ponad 12 krajów, m.in. z Niemiec, Francji, Czech, Szwecji, Wielkiej Brytanii Irlandii czy Rosji oraz z USA." - piszą organizatorzy. Pierwotnie pojawić mieli się tam również The Beatnuts i Tha Alkaholiks, jednak headliner uległ zmianie...

KRS-One pojawi się we Wrocławiu w zastępstwie zespołu Liknuts, który z powodów osobistych nie może wystąpić w stolicy Dolnego Śląska. Do line-upu dołącza także Vienio.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2014-05-09 12:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"W zeszłym roku obiecaliśmy i tej obietnicy dotrzymamy - KRS-One wystąpi na najgrubszym melanżu kultury czterech elementów! Człowiek instytucja, rapowy aktywista, filozof i przede wszystkim legenda światowego hip-hopu. The Teacha dołącza do line-upu!" - piszą organizatorzy a my możemy jedynie przypomnieć ubiegłoroczny wywiad z raperem, który okazał się niesamowicie pozytywną i wygadaną postacią, grając zarazem w Gdańsku jeden z najbardziej hip-hopowych koncertów jakie do tej pory widziałem. Kto do idei i klimatu Kempu pasowałby lepiej?

dodano: 2014-04-20 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

Terapia Grupowa? Co to za nazwa dla zespołu? Jakieś nołnejmy chyba. Tydzień z Nasem jest przecież, co to ma z nim wspólnego? Wbrew pozorom - ma, i to całkiem sporo... Przenieśmy się w czasie do pamiętnego 1996 roku. Dr. Dre, pożegnawszy się z ekipą z Death Row Records, zakłada własną wywórnię - słynne (bądź niesławne, zależy jak patrzeć) Aftermath Entertainment. Pierwszym wydawnictwem nowego labelu był sampler "Dr. Dre presents... Aftermath" z wcale efektowną okładką przedstawiającą eksplozję nuklearną....

Niestety, sam materiał okazał się zdecydowanie mniej "bombastyczny". Nie był okropny, ale sprawiał wrażenie skleconego naprędce materiału promocyjnego - na większości kawałków na albumie rapowali i śpiewali szerzej nieznani artyści, świeżo zapisani do Aftermath, którzy wkrótce potem i tak zakończyli współpracę z Doktorem... Sam Dre, w teorii przywódca całego gangu Aftermath, łapie za mikrofon na zaledwie jednym kawałku - singlowym "Been There, Done That". 

Jest jednak na tej składance jeden arcyciekawy utwór, wykonany z rozmachem - zaskakujące połączenie teoretycznie skonfliktowanych wtedy sił Wschodu i Zachodu; track, który doskonale nadawał się na singiel, obiecywał bowiem przepych i po prostu rewelacyjnej jakości materiał. Mowa tu o kawałku "East Coast/West Coast Killas" grupy Group Therapy. Kim byli jej członkowie? A, tacy całkiem nieźli ziomale, mogliście o nich słyszeć tu i tam.... RBX. B-Real z Cypress Hill. KRS-One. I last but not least - Nasir "Nas" Jones. Najlepsi gracze z obydwu wybrzeży łączą siły w jednej supergrupie. Nieźle, co? 

Strony