kollegah

kollegah

dodano: 2018-04-16 14:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 6)
Farid Bang & Kollegah

Kolejny poniedziałek - kolejny odcinek!

To był prawdziwy tydzień kontrowersji w niemieckim rapie. Gzuz wypuścił nowy teledysk, chwilę po tym przeszukanie przez policję kryminalną mieszkania innego członka 187 - Maxwella - z powodu podejrzenia o handel narkotykami i bronią. Pierwszy muzyczny znak od Bushido po rozstaniu z klanem Abou Chakar. Przyznanie nagrody Echo dla Kollegah i Farid Banga, które wywołało dyskusję na temat wolności artystycznej po kontrowersyjnym punchu tego duetu.

kategorie:
dodano: 2014-05-07 23:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kollegah w 2005 roku został podpisany przez niezależny label Selfmade Records po legendarnym e-mailu w którym napisał do szefa wytwórni "jeśli moja płyta Ci się podoba możesz mnie przyjąć a jeśli nie to się pierdol". Jest to twórca legendarnych dla niemieckiego rapu Zuhältertape'ów. Jego poprzedni album który został nagrany w kolaboracji z Farid Bang'iem "JBG II" (Jung, Brutal Gutaussehend) pobił rekordy sprzedaży w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii oraz zajął pierwsze miejsce na Chartlistach w tych krajach.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2013-11-12 14:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)

Niektórzy może o tym wiedzą: ostatni splash! był całkiem ok, pogoda mogła być, koncerty całkiem udane i wpadło nawet sporo ludzi..

Podsumowując wiele wskazuje na to, że być może zorganizujemy nasze małe rapowe spotkanie po raz kolejny. Koniec żartów. To dla nas prawdziwe wyzwanie pobić dwa ostatnie lata pełne superlatyw i szaleństwa w Ferropolis - ale wiele sobie obiecaliśmy w przyszłym roku. Dlatego pracujemy na pełnych obrotach przy przygotowaniach do kolejnej edycji już od kac poniedziałku po legendarnej splashowej! niedzieli. I to o czym wiedzą uważni fani splash! maga dzięki zapowiedzi Prinz Pi: ujawniliśmy już naszych pierwszych potwierdzonych artystów.