J.Nolan

J.Nolan

video
dodano: 2018-02-21 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Jeśli lubicie brzmienie starych płyt OutKast (ba, kto nie lubi?!) to najnowszy singiel J.Nolana powinien wam wyjątkowo przypaść do gustu. Przywodzący na myśl produkcje Organized Noize z drugiej połowy lat 90. numer opatrzony został zabawnym teledyskiem, w którym wyjątkowo ekspresyjne komiksowo postacie nawijają zwrotki rapera z Atlanty. Ogień!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-22 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Konsekwencja, upór, pasja, poświęcenie - to tylko niektóre z cech, których na pewno nie brakuje J.Nolanowi. Reprezentujący Atlantę, a także ekipę Fresh & Local raper, właśnie wypuścił nowy singiel, stanowiący kolejny krok w jego artystycznej ewolucji. "TwennyFoSeven" to nowe brzmienie i to samo liryczne zacięcie i błyskotliwość, które znamy z dotychczasowych projektów.

To zarazem swoisty manifest, łączący niesione potężnym basem, skoczne brzmienie, z powyginanym flow i staroszkolnym podejściem do rapu, będącego nie tylko rozrywką i trampoliną do sukcesu, a stanowiącego sens życia - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Tagi:
video
dodano: 2017-03-20 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Z okazji swoich dzisiejszych urodzin J.Nolan puszcza świeżutki teledysk, mający stanowić przedsmak tego, co znajdziemy na jego nadchodzącym LP "Rise of ATLantis". "Game Point" to prosty klip, wpadający w ucho melodyjny refren i kanonada technicznie poskładanych, szczerych wersów. Happy Birthday J.Nolan!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-11-20 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Storytelling, soul, jazz, dojrzewanie, refleksja, introspekcja, hip-hop" - tymi słowami-kluczami opisuje swoje najnowsze wydawnictwo J.Nolan, pragnący dostarczyć motywację na koniec tego dosyć burzliwego w USA roku i nieść promyk nadziei na rok 2017.

"Above The Fray" to eklektyczna podróż inspirowana złotą erą hip-hopu. Ten album porusza społeczno-polityczne tematy dnia dzisiejszego, ale zarazem niesie poczucie dumy i nadziei wkraczając w przyszłość. Przekonajcie się, dlaczego tacy gracze jak 9th Wonder czy DJ Jazzy Jeff dali swoją "gwarancję jakości" muzyce tego MC z Atlanty. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-12 13:29 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Twórczość J.Nolana prezentowaliśmy na łamach Popkillera już wielokrotnie, dziś nadarza się kolejna okazja, aby przybliżyć Wam postać tego 26-letniego rapera z Atlanty. Młody MC przygotowuje się obecnie do wydania swojego nowego albumu, a my ujawniamy dziś przedsmak tego, czego możecie się po nim spodziewać. Opublikowany pod koniec ubiegłego roku singiel "In The Stars" wyprodukowany został przez warszawskiego producenta, kryjącego się pod pseudonimem Tuelv, notabene stałego współpracownika Nolana. Sprawdźcie ten tętniący życiem i pozytywną energią numer, który wzbogacony został również o żywe dźwięki saksofonu, dograne przez jazzowego instrumentalistę, Erica Thomasa.

Tagi:
dodano: 2015-05-06 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Fresh & Local to nowopowstała grupa, w której skład wchodzą znany dobrze czytelnikom Popkillera MC J.Nolan, JusThoughtZ, G-Lo the Lion oraz Rex Novi. "Tear Drops" to debiutancki singiel ekipy, traktujący o takich kwestiach jak depresja, niepokój ducha oraz stanowiący dla MC's swoiste ujście i dający okazję do zmierzenia się ze swoimi problemami osobistymi i niepewnością. Zarazem jednak nie jest to utwór dołujący, a za sprawą oryginalnego, opartego na klawiszach i miękkich bębnach podkładu słucha się go z przyjemnością.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-01-24 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Uważni czytelnicy naszej strony powinni już dobrze kojarzyć postać J.Nolana. Mieszkający w Atlancie MC rodem ze Wschodniego Wybrzeża w zeszłym roku nie atakował nas zbyt często nowymi wydawnictwami, ale ten rok rozpoczął mocnym wejściem. W tym miesiącu ukazała się bowiem jego nowa, 8-kawałkowa EPka z producentem z Virgiia Beach o ksywie Reese Jones, zatytułowana "The Humble Legends". Ta dwójka miała już okazję współpracować przy okazji EPki "The Archetype" w 2012 roku, a nowy projekt stanowi zapowiedź ich nadchodzącego LP "Keep It Cordial".

Jeśli cenicie wielokrotnie poskładane rymy, techniczne wygibasy, eksperymenty z flow oraz sample z r&b lat 90., The Humble Legends z pewnością przypadną wam do gustu. Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2015-01-24 12:45 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Nowa, 8-kawałkowa EPka autorstwa mieszkającego w Atlancie MC J.Nolana i producenta z Virgiia Beach o ksywie Reese Jones, a zarazem zapowiedź ich nadchodzącego LP "Keep It Cordial". Coś dla fanów wielokrotnych rymów, technicznych wygibasów, eksperymentów z flow i sampli z r&b lat 90.

video
dodano: 2014-12-16 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

J.Nolan - Building Utopia (Official Video)

Street dreams are still in me... - deklamuje 25-letni J.Nolan, dążący do zbudowania własnej utopii i rzucający osobiste, refleksyjne wersy pod świeży, oparty na ciętym samplu wokalnym bit autorstwa Reese Jonesa. "Building Utopia" to pierwszy singiel z zapowiedzianej na 12 stycznia EPki "The Humble Legends EP" mieszkającego w Atlancie MC.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-11-30 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wbrew pozorom, Kendrick Lamar to nie jedyny good kid z szalonego miasta. Tym mianem spokojnie możemy określić też ultrautalentowanego MC o ksywie CashUs King, znanego wcześniej jako Co$$. Jego debiutancki legalny album z 2011 roku, "Before I Awoke" odbił się co prawda echem i przysporzył reprezentującemu Leimert Park w Los Angeles raperowi wielu nowych fanów, ale w ślad za tym nie poszła popularność, którą cieszy się chociażby jego znajomy Blu. Od tej pory MC nie obijał się jednak, puszczając w świat kolejnych kilka projektów, takich jak EP "Instrument of Emotion", darmowy, świetny album "Grayer Skies" czy tegoroczna koncept-EPka "I Used To Lust H.E.R.".

Teraz wreszcie przyszła pora na drugi legalny album w dorobku dysponującego charakterystycznym stylem i oceanem pomysłów MC. Składający się z 16 nowych utworów i promowany teledyskiem do "Black Liberation Theology" "CHURCH [...of the good thief]" to koncept album, rozprawiający się z wieloma problemami współczesnego społeczeństwa, a także odnoszacy się do kwestii wiary. Gośćinnie rapera wsparli m.in. tacy tekściarze jak Blu, J.Nolan czy Yamin Semali. Odsłuch całości w rozwinięciu.

dodano: 2014-07-27 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

VERZE to pochodzący z miasta Omaha w stanie Nebraska w USA MC/producent, silnie zainspirowany m.in. wczesną twórczością Lupe Fiasco i kładący nacisk na techniczny rap, pełen metafor, gierek słownych i błyskotliwych skojarzeń.

Niedawno artysta opublikował swój drugi solowy album, zatytułowany "Invizible Art", na którym znajduje się 19 zróżnicowanych tematyką nowych utworów, w większości wyprodukowanych przez samego VERZE'a. Gośćinnie udziela się natomiast między innymi J.Nolan. Odsłuch całości w rozwinięciu.

video
dodano: 2013-10-11 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

J.Nolan - Moving Up (Official Video) HD

Lato niestety już jakiś czas temu wzięło nogi za pas, a słońca mamy ostatnio jak na lekarstwo, ale za sprawą takich klipów jak świeżo opublikowane "Moving Up" możemy jeszcze raz, choć na kilka minut, przenieść się do pogodnych, ciepłych dni, by poczuć klimat zabawy i beztroski. Wyszukany, intrygujący sampel, perkusje up-tempo i energiczny, pełen werwy rap Nolana świetnie współgrają z żywym, kolorowym obrazem. Numer znajdziecie na tegorocznym darmowym albumie artysty "Distinction". We're moving up! 

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-09-25 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

The Humble Legends to nowy duet, w którego skład wchodzą raper J.Nolan i producent Reese Jones, mający już na koncie wspólny 5-kawałkowy projekt "The Archetype EP" z 2012 roku. Zachęceni dobrym przyjęciem tamtego materiału artyści postanowili nagrać razem LP, a na początek zaserwowali nam pierwszy promocyjny singiel "Global Appeal". Zapowiadający przewidziany na przyszły rok album numer możecie sprawdzić w rozwnięciu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-09-12 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

J.Nolan - For You (Official Music Video)

"For You" to drugi już teledysk promujący ostatnie wydawnictwo J.Nolana "Distinction". Skierowany do wybranki rapera, wyluzowany numer doczekał się przyjemnego dla oka, pogodnego klipu, w sam raz na koniec lata. Jeśli kawałek przypadł wam do gustu, to koniecznie łapcie cały projekt "Distinction" pod TYM linkiem.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2013-07-07 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Uważnie śledzący Popkillera czytelnicy powinni już dobrze kojarzyć ksywę J.Nolan. Niezmiernie utalentowany 24-letni MC mieszkający w Atlancie wypuścił właśnie swój najnowszy solowy album, zatytułowany "Distinction". To pierwsze solowe LP rapera od czasu recenzowanego przez nas latem 2011 roku "Chaos Theory".

Składające się z 16 kawałków na oryginalnych bitach "Distinction" to owoc dwuletniej pracy artysty, dążącego do wyróżnienia się z tłumu nie tylko poprzez postawę i teksty, ale też ciekawą warstwę muzyczną. Odsłuch i download całości w rozwinięciu.

Strony