Grammatik

Grammatik

video
dodano: 2017-11-14 19:30 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 1)

"Cena Marzeń 2" to piąty singiel promujący nadchodzący album Kafara Dix37 - "Panaceum 2: Trzeba Żyć". Za produkcję tracku odpowiada MilionBeats, a za scratche DJ Gondek. Premiera płyty planowana jest na 17.11.2017.

Preorder edycji limitowanej trwa tylko na www.kafardix37.pl.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-04 19:09 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Ostatni goście na płycie "Panaceum 2" zostali właśnie ujawnieni i dla wielu słuchaczy może to być spore zaskoczenie.

video
dodano: 2017-08-21 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dwa koncerty po latach przerwy, wyczekiwane przez tłumy fanów. Na początku lipca Grammatik pojawił się na Open'erze, a w miniony weekend dołożył do tego Hip Hop Kemp. Emocje, nostalgia i masa wspomnień. Sprawdźcie jak autorzy "Świateł Miasta" zaprezentowali się w Hradec i co miał do powiedzenia Eldo.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Relacje
dodano: 2017-07-02 14:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Czekaliśmy długo, ale po wielu latach Grammatik ponownie pojawił się na scenie. Eldo, Jotuze i Noon wystąpili w ten weekend na Open'erze i było ewidentnie widać jak oczarował ich odbiór i pełen hangar nawijający teksty klasycznych numerów.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-06-22 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

"Rap robię" z "Muzyki Klasycznej" Pezeta i Noona domknięte zostało klamrą po 15 latach! Tyle czasu bowiem czekaliśmy na brakującą zwrotkę Jotuze, który dołączył niniejszym do Pezeta, Eldo i Małolata i teraz już śmiało podbić można wers "Grammatik, Małolat, Pezet, to w nas najszczersze".

dodano: 2017-03-31 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dziś kolejny piątkowy update festiwalu Hip Hop Kemp. Do lineupu doszedł Oddissee oraz... Grammatik!

kategorie: Festiwale, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-27 16:52 przez: Kacper Szymański (komentarze: 4)

Dziś rozpoczął się tzw. "polski tydzień" na Openerze. Przez najbliższe dni organizatorzy festiwalu będą przedstawiać kolejnych artystów z naszego kraju, którzy dołączą do line-up'u gdyńskiej imprezy. Zaczęli od prawdziwej bomby dla słuchaczy rapu: po 20 latach w prawie niezmienionym składzie powróci zespół Grammatik! Eldo, Jotuze i Noon wystąpią w Polsce na żywo tylko raz w tym roku. 

video
dodano: 2016-12-08 21:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Czwartkowy wieczór to idealna pora na 2 część wyjątkowej konwersacji z dawno nie słyszanym Grammatikiem! W rozmowie przeprowadzonej w Asfalt Shopie w związku z premierą winylowego wydania "EP+" przelecieliśmy przez masę ciekawych tematów, od sentymentalnych wspominek przez nieznane ciekawostki, aż do chwili obecnej. O czym pogadaliśmy w drugiej połowie?

O tym, czy wciąż znaleźć można młode składy inspirujące się "Światłami Miasta"; o brzmieniu "Psi" Eldo i inspiracji Leszka chicagowskim drillem czy o nowej płycie A Tribe Called Quest. Dowiecie się również czy Jotuze wciąż śledzi scenę hip-hopową i czy Noona kusi by mocniej na nią wrócić po projekcie HV/Noon.

video
dodano: 2016-12-06 20:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Mimo wieloletniej ciszy zespół Grammatik darzony jest niesłabnącym sentymentem wśród polskich słuchaczy. Eldo, Jotuze, Ash i Noon wychowali całe hip-hopowe pokolenie, a "Światła Miasta" do dziś są ścisłym rapowym kanonem. Dawno nieaktywną formację (w składzie Eldo, Juzek i Noon) udało nam się złapać w Asfalt Shopie, który przyczynił się do winylowego wydania ich debiutanckiego "EP+", jak i wznowienia "Świateł". Czy mogliśmy przyszykować dla Was lepszy mikołajkowy prezent?

W pierwszej części videowywiadu porozmawialiśmy o znaczeniu "EP" w dorobku grupy, o tym, jak pierwotnie miały nazywać się "Światła Miasta", jakie znaczenie miał Internet w początkach polskiego hip-hopu, jaka historia stała za bitem do "Szansy" Fenomenu, który bit przeznaczony na "Muzykę Klasyczną" dostał finalnie Eis, jak tercet ocenia powrót Eisa w numerze PRO8L3Mu a także czy ponowne spotkanie przy wydaniu reedycji zaowocować może również powrotem samego Grammatika.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-25 17:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

W ubiegłym roku pisaliśmy Wam o tym, że Jotuze z Grammatika po latach przerwy wrócił do studia, ostatnio pojawił się na płycie HV/Noon, a teraz... szykuje solowy projekt!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-11-26 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Zawarte w tytule pytanie fani kultowej warszawskiej formacji zadają sobie od wielu lat, zadają je też przy licznych okazjach czy to Eldo czy Juzkowi. Teraz z uwagi na gościnny udział Eldo i Jotuze na projekcie HV/Noon pytania odżyły na nowo, a producent ustosunkował się do nich w najnowszym wywiadzie z Marcinem Flintem i Andrzejem Całą...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-16 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Od wydania ostatniego albumu w dorobku Grammatika Eldo kontynuuje karierę solową (za moment dostaniemy 'Chi"), natomiast o Jotuze zrobiło się cicho. Wygląda na to, że po paru latach przerwy warszawski raper ponownie chwycił za mikrofon...

Tagi:
dodano: 2010-07-02 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)
Nasz tydzień z videorelacją z koncertu Eldoki na Warsaw Challenge już za półmetkiem i czas na jeden z najstarszych kawałków, które usłyszeliśmy w Parku Sowińskiego.

Od pierwszych słów "Nie musisz mówić mi, że jest Ci ciężko co z tego/ Nic nie robisz, nie masz nic i nie zmieniasz niczego" publika ożywiła się w nader budujący sposób. Takie klasyki trzeba szanować.