Filipek

Filipek

dodano: 2017-04-17 18:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 16)

Dziś obchodzimy lany poniedziałek. Jedni spędzają go przy rodzinnym stole, drudzy latają po ulicach z wiadrami wody, a inni siedzą przed komputerem i oglądają freestyle’owe bitwy. Konotacji nazwy dzisiejszego święta z wolnym stylem znalazłoby się co nie miara – mógłbym np. zrobić listę najgorszych sucharów rzucanych na free, po usłyszeniu których aż prosi się o kubeł zimnej wody czy też wrócić pamięcią do najmocniej zakrapianych alkoholem występów zawodników sceny battle’owej. Wpadłem jednak na nieco inny pomysł –“ tym razem „lanie” potraktujemy jako bitewną deklasację i przypomnimy sobie pięć najsłynniejszych przykładów tego typu wydarzeń w historii polskiego free.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-23 16:31 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 11)

Jak widać poetycka forma prezentacji dissów bardzo przypadła do gustu Filipkowi, który jeszcze wczoraj zdecydował się na napisanie drugiego wiersza na cześć Bedoesa. Tym razem ubrany w koszule i marynarkę niczym rasowy poeta wygłosił swoją odpowiedź na wersety reprezenta SB Maffiji.

W niej raper z Milicza wyraża swoją wielką radość, "iż udało mu się zachęcić niewykształconego rywala do wzięcia udziału w tego typu formie rywalizacji."

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-22 22:37 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 16)

W opublikowanym dzisiaj wywiadzie z Winim Bedoes musiał odpowiedzieć na pytanie, kto według niego jest najgorszym raperem w Polsce. Młody Wilk zdecydował się nie owijać w bawełnę i szybko wskazał na reprezentanta QueQuality, Filipka. Efekt? Próbka umiejętności poetyckich od obu raperów. 

Tagi:
dodano: 2017-03-15 16:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 1)

Jak zapewne wiecie, tegoroczna, piętnasta edycja WBW startuje już lada moment, a ja w oczekiwaniu na jej rozpoczęcie z wielką przyjemnością podzielę się z Wami pewnym klasykiem. Tak, klasykiem. I nie chodzi mi tu wcale o rekordowe milion wyświetleń na YouTube, a bardziej o fakt, iż półfinał WBW 2014 z udziałem Filipka i Edzia to walka, która bez wątpienia urosła już do miana legendy i wydaje mi się, iż stanowi możliwie najokazalszy debiut reprezentantów młodego pokolenia sceny bitewnej w cyklu Freestyle Classics. 

Tagi:
video
kategorie: Freestyle, News
dodano: 2016-12-05 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po ubiegłorocznym finale WBW duża burza wywołana była wokół dogrywki na linii Edzio-Filipek-Babinci, w której kosztem drugiego z nich zaskakująco przeszedł dalej ten trzeci. Teraz przy okazji wrocławskiego Roastu Filipka jednym z "przypiekających" go w stand-upowej formule był właśnie Babinci. Sprawdźcie co nawinął w trakcie swojego 20-minutowego wejścia, gdzie poza Filipkiem dostało się też m.in. Tyminowi i Pejterowi.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-11-05 22:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Trwają właśnie 6 eliminacje tegorocznej WBW, w których stawiło się na scenie naprawdę mocne grono zawodników. Start wzięli m.in. Edzio, Filipek, Babinci czy Pueblos. Sprawdźcie jak wygląda rywalizacja!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-09-26 12:00 przez: Anonim (komentarze: 0)

Po pełnej wrażeń ubiegłorocznej edycji Bitwa o Wrocław powraca - kolejna edycja już w niedzielę, a atrakcji znów nie zabraknie. Poza wolnostylowymi zmaganiami (które oceniać będzie trio Filipek x Kuba Stemplowski x nasz reprezentant Mateusz Natali) czekają na zebranych koncerty ReTo i Filipka...

dodano: 2016-08-11 22:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Dekorator Wnętrz" to najnowszy album Filipka, który powstał w pełni na autorskich produkcjach. Krążek dostępny jedynie w sprzedaży internetowej ukaże się w dniu 16 września 2016 roku. Za muzykę odpowiadają tacy producenci jak Fuso, Jacon, BXSKXTS, Natural Logarithm, Lema, PeeTe, DonDe, Zbylu i Foux. Gościnnie pojawia się Zui.

dodano: 2016-07-27 11:31 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Na 2 września została zaplanowana druga edycja festiwalu wytwórni QueQuality. Tym razem wesoła ekipa z licznymi gośćmi będzie bawić się na Questivalu we Wrocławiu w klubie Alibi. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na tę imprezę.

wydarzenie
dodano: 2016-07-04 12:24 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

2 września we Wrocławiu odbędzie się kolejny Questival. Po udanej, katowickiej edycji Quebonafide, reprezentanci QueQuality i zaproszeni goście zagrają w stolicy Dolnego Śląska. Znamy już cały line-up.

wydarzenie
dodano: 2016-05-31 17:40 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Bitwa o Wrocław oraz Wrocławski RAP zapraszają na "Bitwę o Hajs" oraz koncert premierowy "Płyty Dekady" Edzia i Filipka. Impreza odbędzie się 5 czerwca we wrocławskim klubie Bezsenność.

video
dodano: 2016-04-13 21:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Najgorszy z najlepszych" to kolejna zapowiedź mixtape'u Hip Hop Nigdy Stop na którym pojawią się m.in: Komil, Solar/Białas, , Tomb, Kobik, ReTo, Deoen, ADM.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2016-02-23 00:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Serdecznie zapraszamy na warszawski koncert premierowy najnowszego wydawnictwa dwóch mistrzów freestyle'u, których nie trzeba przedstawiać miłośnikom polskiego rapu.
FILIPEK oraz EDZIO wraz ze swoją "Płytą Dekady" zagoszczą na scenie stołecznego klubu niePowiem już 3 marca !

Filipek na fb:
https://www.facebook.com/BaronFilipek/
Edzio na fb:
https://www.facebook.com/edziorap/

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-02-11 23:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Edzio wraz z Filipkiem prezentują 3 singiel ze wspólnej płyty - "Płyta dekady". Jest to kolejna zapowiedź ich wspólnego albumu, który ukaże się wczesną wiosną.

Tagi:
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-18 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Środowiskiem freestyle'owym wstrząsnęła wczoraj wieść o przedwczesnej śmierci Ymcyka, utalentowanego, doświadczonego i lubianego przez wszystkich rapera z Radzionkowa. Kondolencje i wspomnienia wystosowała czołówka polskich freestyle'owców. Poniżej przytaczamy część komentarzy...

Strony