Filipek

Filipek

dodano: 2018-03-29 17:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nasza promująca polskie podziemie akcja Underwatch nabiera tempa a w 2 odcinku czeka nas prawdziwa inwazja ze sceny freestyle'owej i lawina słownych gierek oraz punchline'ów. Za mikrofonem Kaz, Babinci, Czeski, Duże Pe, Filipek, Bober i Dolar, na bicie Mario Kontrargument. Oto "Hateful Eight"!

video
dodano: 2018-01-04 16:44 przez: Patryk Lisowski (komentarze: 2)

Step Records przedstawia czternasty teledysk zrealizowany w ramach swojej akcji Pick. Tym razem jest to obraz do kawałka "Cześć, jestem Filip" Filipka. Utwór wyprodukował 101 Decybeli, a za video odpowiada Kooza.

Tagi:
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-11-15 14:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Za nami dwa półfinały WBW 2017. Imprezy w Krakowie i Bydgoszczy wyłoniły ośmiu zawodników, którzy 25 listopada w Proximie powalczą w Wielkim Finale. Ponadto organizatorzy zdradzili także, kto poprowadzi imprezę oraz komu przypadnie odpowiedzialność za puszczanie bitów. 

video
dodano: 2017-09-21 16:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W większości naszych videowywiadów kręcimy się głównie wokół tematyki muzyki i niuansów z nią związanych, rozmawiamy merytorycznie i obszernie o nowych wydawnictwach, planach. Jednak pomyśleliśmy, że warto dodatkowo ukazać naszych rozmówców z innej perspektywy, prześwietlić ich na wylot niczym rentgen i pomóc wam dowiedzieć się ciekawostek, których w standardowych popkillerowych wywiadach nie znajdziecie...

W rentgenowym odcinku 15-tym gościmy Filipka, który opowiedział m.in. o swojej najcięższej freestyle'owej walce, idolach z dzieciństwa czy filmowej postaci, w którą chciałby się wcielić.

Tagi:
video
dodano: 2017-08-16 23:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Historia polskiego freestyle'u zna różne niecodzienne i zaskakujące starcia - tym razem otrzymaliśmy kolejne, bo na charytatywnej imprezie dla Madzi w Namysłowie naprzeciw siebie stanęli Filipek i... Diakon Adam Bilski!

dodano: 2017-08-12 15:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Freestyle'u mieliśmy minionej wiosny aż potąd. Chyba jeszcze nigdy w pierwszej połowie roku nie odbyło się tyle znaczących i silnie obsadzonych imprez. Jednych wspomniany natłok bitew szybko przyprawiał o zalążki freestyle'owego pawia, a u innych spowodował jeszcze większy głód śledzenia wolnostylowej rywalizacji. Tak czy inaczej pozostawiliśmy za sobą w ostatnich miesiącach kawał battle'owej historii i bez dwóch zdań warto rzucić okiem wstecz, by przypomnieć sobie najciekawsze wydarzenia na bitewnym podwórku pierwszej połowy 2017 roku.

A polecimy klasycznie miesiąc po miesiącu, wydobywając z każdych 30 dni w roku najlepsze freestyle'owe wspomnienia!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-08-07 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Przy okazji podsumowania tego, co działo się na naszej scenie w lipcu WdoWA opowiedziała Yurkosky'emu o swoich wrażeniach z beefu Bedoesa z Filipkiem.

Tagi:
video
dodano: 2017-08-03 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Jednym z głośniejszych elementów na mapie polskiego rapu był w lipcu konflikt Bedoesa z Filipkiem, który ostatnio skomentował dla nas Te-Tris. Z raperem z Milicza spotkaliśmy się w miniony weekend na festiwalu Wolin Hip-Hop Camp, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać m.in. o beefie czy o wydanym dopiero co legalnym debiucie Filipka.

Czy będzie odpowiedź na 3 diss Bedoesa? Jak Filipkowi podobało się sparodiowanie jego stylu w "Rocket Jump"? Które wersy Bedoesa uznałby za najmocniejsze? Kto z dotychczasowych rywali w beefach najwyżej postawił poprzeczkę? Co Filipek uważa o komentarzach, że jest słabym raperem a kozackim freestyle'owcem? Czy udział w akcji Step Pick oznacza przejście z QueQuality do Stepu? Czy wejście na legal to krok milowy? O tych i innych rzeczach w naszym wywiadzie!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2017-07-27 17:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Te-Tris to legenda polskiej sceny bitewnej i zawodnik doświadczony także w beefach (pamiętne konflikty z KaeNem czy Dioxem) - przy okazji festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę poprosiliśmy go o komentarz do lipcowego beefu Bedoesa z Filipkiem. Która strona wypadła wg niego lepiej i co podobało mu się w tym starciu?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-19 23:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Beef jest skończony, czas otworzyć nowy rozdział" - pisze Bedoes załączając swój trzeci diss na Filipka i nawiązując do premiery singla "Gustaw". "Rocket Jump" podzielony jest na dwie części - najpierw słyszymy klasyczny diss a potem Bedoes odpowiada na niego prześmiewczo wcielając się w Filipka i wchodząc w konwencję bitwy freestyle'owej. Na koniec otrzymujemy jeszcze swoiste post-scriptum w formie monologu.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-13 18:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jest i druga odpowiedź Filipka, czyli czwarty strzał w trwającym beefie. Oto "Łakałakałaka".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-11 19:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Zgodnie z piątkową zapowiedzią - po powrocie z weekendowych koncertów Bedoes siadł do odpowiedzi na diss Filipka. Oto "Pinokio"

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-08 12:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Wczorajszy dzień zaowocował w obustronne strzały na linii Bedoes - Filipek. Natomiast członek 2115 odniósł się do numeru konkurenta, przywołując na myśl propsy, które Mezowi wysłał kiedyś Mes...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-07 22:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kilka godzin temu otrzymaliśmy zapowiadany diss Bedoesa, a teraz okazuje się, że Filipek uruchomił swój zmysł freestyle'owca i serwuje odpowiedź tego samego dnia. Sprawdźcie "Mówię o twej karierze".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-07 15:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Zgodnie z zapowiedzią Bedoes po powrocie z Berlina postanowił wyjaśnić sytuację między nim i Filipkiem w najlepszy do tego sposób. Przed Wami kawałek "Aby Śmieć Miał Znaczenie", który wyprodukował Kubi Producent.

Strony