Egzotyka

Egzotyka

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-12-27 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Gorączka wokół tego albumu była taka, jakbyśmy wszyscy wraz z Quebo przenieśli się do Afryki Równikowej. Spójrzmy prawdzie w oczy - jeśli wcześniej Kuba miał hype to ciężko określić to co działo się tuż przed wakacjami, gdy do słuchaczy trafiły "Zorza" czy "C'est La Vie" a cała machina nabrała maksymalnego tempa.

Dlatego też postanowiliśmy w tym wypadku zagrać trochę niestandardowo - poczekać, aż szaleństwo premierowe trochę opadnie i dopiero wtedy, na chłodno, podjąć się recenzji "Egzotyki". Albumu, którego nie sposób w tym roku pominąć i który jest - nie bez powodu - pierwszą recenzowaną przeze mnie polską płytą od 3,5 roku.

dodano: 2017-11-29 15:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wyprzedany na pniu jeden z największych klubów w Warszawie, specjalna oprawa wizualna, niespodziewani goście, zmiany strojów a także transparenty przygotowane przez publikę - ubiegłotygodniowy koncert Quebonafide w Progresji na pewno zapamiętamy na długo. Poniżej obejrzycie naszą fotorelację, którą zapewniła Dagmara Szewczuk!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2017-06-22 22:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Można było się tego spodziewać - Odyseusz przycumował na samym szczycie notowania OLiS. "Egzotyka" debiutuje na miejscu 1 a to nie jedyny album od Que, który znajdziemy na liście.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-20 15:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przedstawiamy klip do utworu "Half Dead" Quebonafide z płyty "Dla fanów Eklektyki EP", która jest limitowanym wydawnictwem niedostępnym w sprzedaży. Gościnnie w utworze udzielił się ReTo.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-14 02:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Bogini" to utwór otwierający bonusowe CD "Dla fanek Euforii" dołączone do "Egzotyki" - teraz doczekał się mocnego zmysłowego teledysku.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-06 23:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pełno u nas ostatnio Quebo, ale ciężko się dziwić, gdy tak ogromny projekt jak "Egzotyka" dobija właśnie do premiery. Po dzisiejszej premierze 'domowego' singla "Odyseusz" raper podzielił się emocjonalnym wpisem odnośnie całego krążka i wielkiej przygody z nim związanej...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-06 20:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Odyseusz wrócił do rodzinnego portu - ostatni numer z "Egzotyki" to muzyczna pocztówka z Ciechanowa i podsumowanie wspomnień z całej wyprawy. Jednocześnie z dopiskiem od Quebo "za tydzień znowu się widzimy. CDN. :)"

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-06 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Mogłoby się wydawać, że Quebo przed premierą "Egzotyki" odsłonił wszystkie karty, publikując kilkanaście teledysków - nic bardziej mylnego. Preorderowy zestaw to aż 3 krążki!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2017-06-05 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Egzotyka" w piątek trafi do sklepów w całej Polsce, jednak już jej przedsprzedaż okazała się wielkim sukcesem - jak zdradził Quebo materiał dobrnął już do platynowego progu! Zdradził także niecodzienny konkurs, dzięki któremu jeden z fanów towarzyszyć będzie mu w nadchodzącej wyprawie...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2017-06-04 20:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Premiera "Egzotyki" już za kilka dni, ale Quebonafide zadbał o to, by przez ostatnie 2 lata zaserwować nam kilkanaście singli z projektu - gdzie każdy z nich był tak naprawdę osobnym wydarzeniem i osobnym projektem samym w sobie. Od Tajlandii po Kanadę... który z 13 krajów/singli wypadł najokazalej i na tle całej muzyczno-kulturowej mozaiki najmocniej wbił nam się w pamięć?

kategorie:
dodano: 2017-06-02 08:09 przez: Kacper Szymański (komentarze: 0)

Lista utworów:

1. Oh my Buddha ft. DJ Flip

2. Quebahombre

3. Szejk

4. Bollywood ft. Czesław Mozil

5. Luis Nazario De Lima ft. DJ Ike

6. Madagaskar

7. Changa ft. Ifani

8. C'est la Vie

9. Zorza

10. Między słowami ft. Young Lungs

11. Arabska noc ft. Solar, Wac Toja

12. To nie jest hip hop ft. KRS One

13. Bumerang

14. Odyseusz ft. DJ Flip

video
dodano: 2017-05-23 01:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

„Jestem na trasie z Nepalu na Fidżi / Bez biznesplanu, a żyję jak widzisz” – rapuje Quebonafide w „Bumerangu”, kolejnym singlu i klipie, który zapowiada album nagrywany przez niego na wszystkich kontynentach świata.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-05-09 14:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Kolejny przystanek na egzotycznej trasie Quebo to Maroko, dokąd udał się z Solarem i Wac Toja. Producentem "Arabskiej Nocy" jest Deemz a "Egzotyka" już 7 czerwca.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-04-17 12:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"W kolejnym odcinku Przygód Wesołego Hypemana zabieramy Was do RPA! W tym pięknym państwie położonym na południowym krańcu Afryki, mieliśmy przyjemność poznać człowieka, który nazywa się iFani. Jest to mega pozytywny gość, który podchodzi do życia z wielkim dystansem. W swoim kraju jest odpowiednikiem 'naszego' Kuby Wojewódzkiego.Z tym, że o ile w Polsce nie wszyscy darzą sympatią wspomnianego 'króla TVNu', tak w RPA iFaniego wszyscy kochają. Jest to człowiek, który zaraża optymizmem.

Wyszliśmy do niego z inicjatywą spotkania i ewentualnego omówienia featuringu do numeru który możecie już zobaczyć na YouTube pt. "Changa". Po przylocie okazało się, że iFani zaplanował cały nasz wyjazd, spakował nas do samochodu i zjechaliśmy z nim spory kawał RPA. Zabierał nas w ciekawe miejscówki, które macie okazje zobaczyć w tym materiale." - pisze Krzy Krzysztof i zaprasza do relacji z podróży do Afryki.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-04-11 17:00 przez: Kacper Szymański (komentarze: 5)

Po wielu miesiącach oczekiwań i sześciu zaprezentowanych singlach Quebonafide nareszcie udostępnił fanom preorder Egzotyki - projektu, który zelektryzował polskie środowisko muzyczne. Przedsprzedaż została uruchomiona wraz z udostępnieniem kolejnego, siódmego już singla z nadchodzącego albumu ciechanowskiego rapera, w którym gościnnie udzielił się pochodzący z RPA raper Ifani. Video jest dziełem ekipy H D S C V M, a cały utwór wyprodukował FORXST.

Strony