Egzotyka

Egzotyka

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-04-17 12:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"W kolejnym odcinku Przygód Wesołego Hypemana zabieramy Was do RPA! W tym pięknym państwie położonym na południowym krańcu Afryki, mieliśmy przyjemność poznać człowieka, który nazywa się iFani. Jest to mega pozytywny gość, który podchodzi do życia z wielkim dystansem. W swoim kraju jest odpowiednikiem 'naszego' Kuby Wojewódzkiego.Z tym, że o ile w Polsce nie wszyscy darzą sympatią wspomnianego 'króla TVNu', tak w RPA iFaniego wszyscy kochają. Jest to człowiek, który zaraża optymizmem.

Wyszliśmy do niego z inicjatywą spotkania i ewentualnego omówienia featuringu do numeru który możecie już zobaczyć na YouTube pt. "Changa". Po przylocie okazało się, że iFani zaplanował cały nasz wyjazd, spakował nas do samochodu i zjechaliśmy z nim spory kawał RPA. Zabierał nas w ciekawe miejscówki, które macie okazje zobaczyć w tym materiale." - pisze Krzy Krzysztof i zaprasza do relacji z podróży do Afryki.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-04-11 17:00 przez: Kacper Szymański (komentarze: 5)

Po wielu miesiącach oczekiwań i sześciu zaprezentowanych singlach Quebonafide nareszcie udostępnił fanom preorder Egzotyki - projektu, który zelektryzował polskie środowisko muzyczne. Przedsprzedaż została uruchomiona wraz z udostępnieniem kolejnego, siódmego już singla z nadchodzącego albumu ciechanowskiego rapera, w którym gościnnie udzielił się pochodzący z RPA raper Ifani. Video jest dziełem ekipy H D S C V M, a cały utwór wyprodukował FORXST.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-01 20:00 przez: Kacper Szymański (komentarze: 12)

"Egzotyka" to projekt jakiego w polskim rapie jeszcze nie było. Quebonafide, znany ze swoich zamiłowań podróżniczych, postawił sobie za cel zjechanie wszystkich kontynentów świata i stworzenie albumu z utworami poświęconymi każdemu miejscu, w którym się znajdzie. Do tej pory realizacja planu szła mu co najmniej świetnie: słuchacze posłuchali utworów o Tajlandii, Meksyku, Madagaskarze, Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich wraz z nagranymi tam teledyskami. Niestety wczoraj raper poinformował na facebooku, że data premiery "Egzotyki" wciąż nie jest ustalona, a to wszystko przez niemożność uzyskania przez niego wizy do Stanów Zjednoczonych.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-10-26 12:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Quebonafide nie zwalnia tempa w swojej muzycznej podróży dookoła świata. Tym razem dotarł na Ocean Indyjski, na położoną u wschodnich wybrzeży Afryki wyspę Madagaskar. To najbardziej egzotyczne miejsce w jego podróży, podczas której dotarł już m.in. do Tajlandii czy Meksyku. Raper tłumaczy, że chciał odwiedzić Madagaskar, aby “skorelować popkulturowy, bajkowy obraz z rzeczywistością”.

video dnia
dodano: 2016-07-10 14:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Dlaczego: "Kiedyś skrawek trawy to był cały świat, podobne emocje później dał mi tylko rap". Tuż przed finałem Euro Quebo zabiera nas do Brazylii, oddając hołd swojemu idolowi z dzieciństwa, legendarnemu R9.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-05-17 17:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Otrzymujemy kolejne odcinki "Egzotyki" Quebonafide. Po Tajlandii i Meksyku pora na mocno kontrastujące ze sobą stacje - Dubaj i Indie... W drugim z nich gościnnie pojawił się Czesław Mozil.

dodano: 2016-02-17 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Czy "Egzotyka" Quebonafide to prosta kontynuacja cyklu "E-tuwstawkolejnyczłon-yki"? Czy to przerost formy nad treścią na zasadzie "upchajmy gierek słownych i skojarzeń związanych z danym krajem i polećmy nakręcić tam klip żeby pokazać że wygrywamy życie i mamy hajs"? Czy to proste muzyczne pocztówki w opcji "Popatrz gdzie poleciałem z kamerą i ekipą"?

Na wszystkie te pytania odpowiada drugi z "turystycznych" singli, czyli nagrany i nakręcony w Meksyku "quebahombre"...

dodano: 2016-02-17 16:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Dlaczego: Prezentujemy najnowszy teledysk Quebonafide – „quebahombre” – kolejną odsłonę ambitnego projektu „Egzotyka”. Teledysk powstał w Meksyku i jest kolejnym przystankiem w podróży polskiego rapera dookoła świata.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-26 15:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Nowy projekt "Egzotyka" realizowany jest przez Quebonafide ze sporym rozmachem - powstaje on na siedmiu różnych kontynentach, w podróży dookoła świata. Otrzymaliśmy już "pierwszy przystanek" czyli Tajlandię, a klip do "Oh My Buddha" przekroczył milion odsłon. Quebo zapowiedział, że równocześnie rusza wraz z ekipą do drugiego egzotycznego miejsca...

video
dodano: 2015-11-16 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Była "Eklektyka", "Ezoteryka" oraz podróżniczy trip - teraz pora na połączenie ich w kolejnym etapie... Prezentujemy najnowszy teledysk Quebonafide – „Oh My Buddha” z solowego projektu pt. „Egzotyka”. Klip został nakręcony, adekwatnie do charakteru utworu, w Azji. Jest to również kolejny etap pracy nad materiałem, który powstaje na siedmiu różnych kontynentach, w podróży dookoła świata. Miejsca odwiedzane przez Quebonafide są inspiracją do jego utworów i klipów.