Bedoes

Bedoes

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-04 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Od pierwszych moich utworów staram się przekazać ludziom po pierwsze, że rodzina jest najważniejsza. Chciałbym przekazać jakieś wartości szczególnie młodszym słuchaczom, którzy mnie słuchają. Chciałbym przekazać swoje uczucia" - mówi Bedoes w krótkim dokumencie z serii "Współcześni artyści". Dodaje również, że jest osobą bardzo wierzącą:

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-17 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Gdy patrzymy na raperów z Bydgoszczy, którzy w ostatnich latach mocno zaznaczyli to miasto na mapie to wydaje się, że są to totalnie odmienne bieguny sceny. Po sukcesie Bisza i jego "Wilka Chodnikowego" w tym roku na szerokie wody wypłynął młodszy od niego o 14 lat (i o 4 edycje Młodych Wilków) Bedoes, prezentując całkowicie inny muzyczny pomysł i inny klimat. Co reprezentant B.O.K sądzi o twórczości młodszego kolegi z BDG?

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-12 18:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Drugi legalny album Bedoesa budzi sporo emocji - szczególnie od premiery singla "Gustaw", który ukazał ogromną zmianę wizerunkowo-muzyczną u młodego bydgoskiego MC. Płyta się robi a my poznaliśmy trochę szczegółów...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-11 17:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

Wokół chudnięcia Bedoesa narosło wiele mitów - doskonale było to widać np pod naszym wywiadem, gdy raper opowiadał o tym, jak zrzucił szybko kilkadziesiąt kilogramów a w komentarzach można było przeczytać, że na bank to wina ćpania. Reprezentant 2115 zdecydowanie zaprzecza i wyraża mocny sprzeciw wobec narkotyków.

Tagi:
video
dodano: 2017-11-06 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Hitowe numery i klasyczne klipy nieraz kryją w sobie wyjątkowe historie. Pomysły, praca nad powstawaniem, ciekawostki związane z odbiorem. Jesteście ciekawi jak artyści wspominają swoje najlepsze utwory, począwszy od najnowszych przebojów a kończąc na kultowych klipach sprzed lat? Z pomocą przychodzi nasz nowy cykl "Didaskalia".

Rozpoczynamy jednym z najgłośniejszych singli tego roku, spytaliśmy bowiem Bedoesa o kulisy powstania "Gustawa" - numeru, który w wakacje wstrząsnął polską sceną.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-05 13:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 7)

Bedoes staje w obronie współautora "Diamentów" i odnosi się do wersów Szpaka w numerze "Kontrola jakości" wymierzonych w Young Multiego.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-10-29 13:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 8)

Bedoes wielokrotnie podkreślał w tekstach czy wywiadach jak wiele zrobił dla niego Białas, wymieniał go jako idola, który wyciągnął do niego rękę i od początku wspierał. W nowym wywiadzie autor "H8M4" spytany został jak zapatruje się na "fascynację swoją osobą" ze strony młodego reprezentanta Bydgoszczy.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-10-19 18:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Eldorado" to niespodziewane collabo Bedoesa i PlanBe. Dwójka Młodych Wilków przygotowała murowany przebój na bicie Deemza.

Tagi:
dodano: 2017-10-05 20:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

To chyba jak na razie najbardziej kontrowersyjna kooperacja jesieni. Multi to młoda gwiazda youtube'a z ogromnymi zasięgami zgromadzonymi poprzez nagrywanie letsplayów - jakiś czas temu postanowił rozpocząć muzyczną przygodę, serwując kolejne numery i teledyski na swoim kanale, na czele z "Plecakiem", który dopiero co przekroczył 10 000 000 wyświetleń. Wczoraj otrzymaliśmy wspólny utwór Young Multiego z Bedoesem i - jak można było się spodziewać - połączenie szumu generowanego w Sieci przez tę dwójkę zaowocowało potężnymi liczbami na YT.

dodano: 2017-09-07 20:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Ostatnie miesiące to w życiu i karierze Bedoesa wyjątkowo burzliwy i gorący okres - z bydgoskim raperem spotkaliśmy się na Polish Hip-Hop TV Festivalu w Płocku, by porozmawiać właśnie na temat zmian, wydarzeń i planów. Posłuchaliśmy o nadchodzącym drugim albumie, spotkaniu z Bonezem i Raf Camorą w Berlinie, głośnym singlu "Gustaw" czy zmianie muzycznego spojrzenia. Dowiedzieliśmy się również jak udało mu się tak szybko schudnąć oraz co dał mu beef z Filipkiem.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-08-17 15:47 przez: SB Maffija (komentarze: 0)

"Na Serio" to prawdopodobnie najbardziej zaskakujący z dotychczasowych singli z "POLONu". Białas i Lanek przygotowali numer poświęcony związkom, który w odróżnieniu od większości dotychczasowych nie ma negatywnego wydźwięku, ani posmaku pretensji i rozczarowania.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-08-07 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Przy okazji podsumowania tego, co działo się na naszej scenie w lipcu WdoWA opowiedziała Yurkosky'emu o swoich wrażeniach z beefu Bedoesa z Filipkiem.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2017-07-27 17:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Te-Tris to legenda polskiej sceny bitewnej i zawodnik doświadczony także w beefach (pamiętne konflikty z KaeNem czy Dioxem) - przy okazji festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę poprosiliśmy go o komentarz do lipcowego beefu Bedoesa z Filipkiem. Która strona wypadła wg niego lepiej i co podobało mu się w tym starciu?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-19 23:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Beef jest skończony, czas otworzyć nowy rozdział" - pisze Bedoes załączając swój trzeci diss na Filipka i nawiązując do premiery singla "Gustaw". "Rocket Jump" podzielony jest na dwie części - najpierw słyszymy klasyczny diss a potem Bedoes odpowiada na niego prześmiewczo wcielając się w Filipka i wchodząc w konwencję bitwy freestyle'owej. Na koniec otrzymujemy jeszcze swoiste post-scriptum w formie monologu.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-07-19 16:37 przez: SB Maffija (komentarze: 6)

Bedoes prezentuje pierwszą zapowiedź swojego drugiego albumu. "Gustaw" to singiel, który ukazuje zarówno muzyczną, jak i życiową ewolucję rapera, który wzbudził masowe kontrowersje albumem "Aby Śmierć Miała Znaczenie" z Kubi Producentem. 20 kilo mniej, kilkadziesiąt koncertów i tysiące płyt później Młody Borek wraca z nowym nastawieniem i energią, żeby stawić opór zmasowanej fali bezrefleksyjnego hejtu. Autorem bitu do "Gustawa" jest rozchwytywany zewsząd Michał Graczyk, a realizacją video zajął się znany ze współpracy z Bedim Mikołaj Wiśniewski. 

Strony