Eldo - CHI (2014)

Forum - strona główna >> Muzyka >> Polski hip-hop >> Eldo - CHI (2014)
kategoria: Polski hip-hop
dodano: 2014-06-01 22:58 przez: SWÓJ (odpowiedzi: 31)
SWÓJ
Postów: 89

Nie będę ukrywał, że czekałem jakoś specjalnie na płytę Leszka, ale po tak długiej ciszy i całkiem niezłych "zapiskach" byłem ciekawy co gościu nagra. Chodziły ploty, że bitami zajmie się Noon( wtedy podkręciła się zajawka na album) lecz zastąpił go nieznany większości producent Fawola raczkujący jeszcze w świecie mainstreamu. Pierwszy singiel "Ms Batory" to zaskakujący dla mnie kawałek luźnego Leszka z przyjemnym bitem. Oczywiście nie nastawiałem się tutaj na jakieś eksperymenty bo Lechu raczej nie z tych co idą za modą, ale singiel na plus nie licząc tej wtopy z wersem "nie znajdziesz tu gadżetów dla gimnazjalistów" (eldo z bluzą ssg) he he. Ok i o to mamy premierę. Przesłuchałem cały krążek z 5 razy więc jeszcze nie napiszę zbyt wiele, ale na pewno to uzupełnię. Kawałek "miasto słońa" wygrało płytę to już wiem, na podium również kawałek z Weną i Pelsonem. Większość płyty nudna, ale dam jej jeszcze szanse przy kolejnych odsłuchach w słoneczne dni. Na razie ode mnie 3 z małym +

WAZZA
Postów: 42
dodano: : 2014-06-02 18:32

raczej 27

burgundy
Postów: 10
dodano: : 2014-06-02 18:42

27 wiadomo. Błąd mój z rozpędu,przepraszam

SWÓJ
Postów: 89
dodano: : 2014-06-02 18:47

Ja jednak pozostałbym przy Eterni

Guciu Smoke
Postów: 3
dodano: : 2014-06-02 19:10

Może ktoś mi wyjaśnić, jaki jest sens słuchania nowej płyty Eldo w 2014 roku? Od razu zaznaczam, że ten post to nie prowo. Zwyczajnie mnie to ciekawi - po co w 2014 roku przy bezproblemowym dostępie do neta i miliardów płyt/mixtape'ów z USA tracić czas na sprawdzanie wypocin Uszera. Nie kumam tego i chciałbym poznać motywację osób go słuchających, ok, pzdr

MazureK
Postów: 11
dodano: : 2014-06-02 19:29

@Guciu Smoke
Powodów jest wiele. Podam 3, które do mnie przemawiają: sentyment, jeden z najlepszych polskich raperów, jak mało kto celnie punktuje otaczającą nas rzeczywistość. Ogólnie w stosunku do zagranicznych raperów Eldo nabija sobie punktów polskością. Mi to w zupełności wystarcza, żeby zapoznać się z Chi. Pierwsze wrażenie pozytywne, bo tekstowo, bez większego wgłębiania się, stoi na dobrym poziomie, a monotonne bity na razie mi nie przeszkadzają. Płytę trzeba osłuchać, nie wydam werdyktu po dwóch godzinach słuchania.

Soob
Postów: 7
dodano: : 2014-06-02 19:33

@burgundy, nie zamierzam nic takiego pisać, bo nie mam 15 lat. Po prostu Ci się nie podoba. Oczywiście to nie jest najlepsza solówka Eldo, ale nie spodziewałem się, że takową będzie. Po prostu niezły album z dla mnie fajnymi tekstami

Mr. Doskonały
Postów: 173
dodano: : 2014-06-02 19:36

Tylko po co jest sens nagrywania albumu, który nawet nie kandyduje do miana najlepszego od danego artysty ?

Wolf Wolficki
Postów: 6
dodano: : 2014-06-02 20:24

Spójny materiał, dobry tekstowo. Na starcie ''Ms Batory'' przeniósł mnie w słoneczny, wakacyjny klimat. Później następuje wieczorowa letnia zaduma, która trwa do końca albumu. ''Miasto słońca'' piękny utwór. Dziękuję Ci Leszku za dobry, refleksyjny album który nie musi podążać nurtem obecnych trendów,

jagi
Postów: 36
dodano: : 2014-06-02 20:33

Włączyłem sobie "Miasto słońca" i ten track, bardzo przypomina mi "Kroki" Dioxa. Biorę się za odsłuch całej płyty.

Soob
Postów: 7
dodano: : 2014-06-03 08:42

Tylko po co jest sens nagrywania albumu, który nawet nie kandyduje do miana najlepszego od danego artysty ?

Z takim podejściem 90% artystów nie mogłoby nagrać płyty, zresztą nigdy nie wiadomo czy album się przyjmie. Eldo nie musi już nic udowadniać, zawsze będzie jednym z pionierów i ikoną polskiego rapu.

Strony