Up To Date Festival Białystok 2017 - poznaliśmy pierwszych artystów!

Kilka dni temu poznaliśmy datę tegorocznego Up To Date Festival. Teraz poznajemy pierwszych artystów, którzy pojawią się na festiwalowych scenach 8 i 9 września w Białymstoku. Ponownie miejsca, w których pojawi się ekipa Up To Date wypełnią się muzyką po brzegi, a Białystok na dwa dni stanie się miastem brzmiącym wyszukaną elektroniką i niebanalnym rapem.

Tegoroczna edycja Up To Date Festival podobnie jak przed rokiem znalazła się na krótkiej liście polskich festiwali, na których pojawi się T-Mobile ze swoim wyjątkowym muzycznym projektem Electronic Beats. Jego obecność w Białymstoku potwierdza, że Up To Date bez wątpienia należy do czołówki najlepszych festiwali w Polsce.

Up To Date Festival zawsze unikał programowania swoich wydarzeń na skróty. Kluczem do osiągnięcia zamierzonego efektu nigdy nie były po prostu najpopularniejsze nazwiska. Po ośmiu latach prezentacji tego co w elektronice i rapie legendarne, najciekawsze i najbardziej fascynujące, Festiwal może dziś pochwalić się lojalną i wymagającą publicznością. Ciekawość tego, co spotka nas po dotarciu na miejsce koncertów jest jedynym z największych magnesów tego wydarzenia.

 

Tym razem o muzyczne przeżycia zadbają:  

Scena T-Mobile Electronic Beats

Onra live – francuski wirtuoz samplingu jest świeżo po zamknięciu swojej legendarnej trylogii płyt pt. Chinoiseries. Idealny pomost pomiędzy hip-hopem, a elektroniką.

Piernikowski – ½ duetu Syny z materiałem z nowej płyty No Fun.  Trwamy w oczekiwaniu na jego koncert. Na marginesie -  kawa na festiwalu nie będzie kosztowała 10 albo więcej!

PRO8L3M – jedyny w tym roku koncert w Białymstoku. Oskar i Steez opowiedzą Wam z czego są zrobione żyrandole, a także zaprezentują trochę nowego materiału

Scena Technosoul

Ugandan Methods live – po raz pierwszy w Polsce Regis i Ancient Methods połączą siły w swoim niezwykle rzadko prezentowanym projekcie. Osoby o słabszych nerwach prosimy o odsunięcie się od głośników i unikanie kontaktu wzrokowego z artystami.

Marco Shuttle – najnowszy, niezwykle poetycki album tego artysty pt. Systema (wydany nakładem prestiżowego Spazio Disponibile) uważamy za jedno z największych osiągnięć współczesnego techno. Marco pojawi się po raz pierwszy w Polsce.

Gesloten Cirkel live – owiany tajemnicą rosyjski producent wjechał na scenę acid i electro grubą serią wydawnictw na Viewlexx i Murder Capital. Up To Date Festival, po latach starań będzie jednym z zaledwie kilku przystanków na świecie, na których artista zatrzyma się by wystąpić. Gratka!

nthng – holenderski młodzieniaszek, który swoją twórczością chwycił za serca tysiące fanów łącząc nostalgiczne odniesienia brzmieniowe z klasyczną formą techno. Jego debiutancki album pt. It Never Ends wydany nakładem Lobster Theremin to jeden z pretendentów do tytułu albumu roku.

Private Press live – odkrycie wytwórni Technosoul. Duet chłopaków z Warszawy, którzy z dnia na dzień wskoczyli do tracklist setów wielkich DJów techno i house. Private Press to pompująca energia i szacunek dla historii tanecznej elektroniki.

Centralny Salon Ambientu

Murcof live – meksykański artysta, który od początku był na liście wymarzonych występów na Festiwalu Up To Date. Jego pierwsza płyta, Martes, na zawsze zmieniła oblicze elektroniki. Od 2002 roku nieprzerwanie zaskakuje i dostarcza fanom pięknych preparowanych dźwięków i wzruszających koncertów. Liczymy na łzy podczas tegorocznego Centralnego Salonu Ambientu.

Stefan Wesołowski live – gdzieś pomiędzy romantyzmem a modernizmem, Wagnerem a Benem Frostem, dokonania Stefana stanowią ścieżkę dźwiękową do naszej cywilizacji, dając jednocześnie dowód wielkich zachodzących zmian. Stefan wystąpi w towarzystwie żywych instrumentów. Jakich? To się jeszcze okaże.

Czego możemy spodziewać się przy kolejnym ogłoszeniu? Z pewnością kolejnych artystów i ważnych informacji tegorocznym muzycznym programie!

BILETY I KARNETY

Karnet Centralny Salon Ambientu - 69 PLN
Karnet Stadion - 99 PLN
Karnet FULL - 159 PLN - karnety w puli przedsprzedażowej wyprzedały się w ciągu kilku dni! Nie czekajcie z zakupem.
Sprzedaż trwa do wyczerpania limitowanej puli karnetów, jednak nie później niż do końca lipca.

Sprzedaż online: 

www.biletomat.pl
www.going.pl
www.eventim.pl

Punkty sprzedaży stacjonarnej: 

Sieć Sklepów Saturn, Empik, Media Markt,
Bułka z Masłem, Białystok, ul. Lipowa 4,
Francja Elegancja, Białystok, ul. Nowy Świat 3,
Baristacja, Białystok, ul. Sienkiewicza 7,
GramOffOn, Białystok, ul. Malmeda 17,
Pan Pacman, Białystok ul. Nowy Świat 2,
Side One, Warszawa, ul. Chmielna 21, 

Więcej punktów dystrybucji

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>