HIFI "Lawiny" - pierwszy singiel

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-02-15 17:28 przez: Kacper Szymański (komentarze: 2)

Diox i Czarny powracają jako HIFI. Duet zaprezentował dziś pierwszy singiel z nadchodzącego albumu "Ludzie", który będzie miał swoją premierę w kwietniu. Utwór "Lawiny" wyprodukował Czarny, a teledysk to zasługa MVPclips.

Warszawska ekipa HIFI powstała z inicjatywy Dioxa i Czarnego, którzy już jako nastolatkowie złapali hiphopową zajawkę i zaczęli rozwijać swoje muzyczne pasje. Ich pierwsze nagrania rozchodziły się głównie w kręgu znajomych, później zaczęli prezentować się szerszej publiczności – Diox, startując we fristajlowych bitwach i niejednokrotnie zdobywając w nich najwyższe laury, oraz Czarny, produkując coraz więcej muzyki dla starszych kolegów z branży – jego współpraca z Prosto rozpoczęła się już w 2005 roku od bitów na album Jurasa i Wigora pt. „Wysokie loty”. HIFI wkrótce przekształciło się w HIFI Bandę, kiedy do składu dołączyli Hades i DJ Kebs. HIFI Banda nagrała razem sporo materiału w podziemiu, na czele z „5 minut mixtape: Fakty, ludzie, pieniądze”, który zaowocował kontraktem z Prosto i reedycją projektu w postaci pierwszego oficjalnego albumu grupy „Fakty, ludzie, pieniądze”. Niedługo potem ekipa zaprezentowała światu kolejny krążek „23:55” i ruszyła w intensywną trasę koncertową po całej Polsce, wieńcząc ją zagranicznymi występami, m.in. w USA.

Kolejnym etapem były osobne projekty poszczególnych członków HIFI Bandy. Diox zrealizował 4 albumy solowe: „Logikę gry”, „Backstage” (oba wyprodukowane w całości przez The Returners), „7 minut po śmierci” i „Nowy testament” oraz kolaborację z Tede i Sir Michem pod kryptonimem „Potwierdzone Info”. Czarny w tym czasie wypuścił dwa koncepcyjne albumy producenckie „Niedopowiedzenia” oraz „Nokturny & Demony” oraz intensywnie działał poza nurtem hiphopu – przede wszystkim przy produkcji albumów Izy Kowalewskiej czy Ani Dąbrowskiej.

Wreszcie nadszedł moment na ponowne połączenie sił rapowo-producenckich Dioxa iCzarnego i powrót do oryginalnego projektu HIFI. Panowie intensywnie przepracowali w studiucały 2016 rok, by stworzyć kilkanaście nowych nagrań. Rąbka tajemnicy uchylili ubiegłego lata, wypuszczając nagrany dla Mameda Khalidova kawałek „Świat na barkach”. Nowy materiał od HIFI ukaże się już wkrótce w formie albumu „Ludzie”. Premiera krążka przewidziana jest na kwiecień.

Pierwszym oficjalnym zwiastunem tej płyty jest singiel „Lawiny” – esencja stylu HIFI, dowód na niepodrabialną chemię twórczą tego duetu: ponadczasowe wartości, ubrane w całkowicie współczesne mocne wersy Dioxa oraz oryginalne aranżacje tradycyjnych hiphopowych motywów muzycznych autorstwa Czarnego.

 

FRU
NAPRAWDĘ DOBRY NUMER
1984
MOOCNY SINGIEL...Bit kozak, Diox w formie. Czekam z niecierpliwością...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>